Recept

Jozef Daníšek (03.05.2010, 22:06)
Ak chce niekto recept,ako naštvať členskú základňu,tak nech požiada výbor OZ-CHPH Žilina a ten mu ho určite s veľkou radosťou poskytne. Členovia OZ-CHPH Žilina,sa sa finančnými príspevkami rozpísanými na jednotlivých členov poskladali na nové dopravne auto známej firmy "GERALDY" Celková suma sa pohybuje okolo 3,5 mil. korún/stara mena/. Nik sa pred kúpou neradil,a ani sa neunúval oboznámiť členskú základňu s kúpou nového auta.Rozhodol výbor.! Auto sa kúpilo,finančné príspevky sa povyberali.Netvrdím,že všetky.Auto sa kúpilo cez lízingovú spoločnosť. Na poslednej konferencii sa po sťažnostiach členskej základne, ktorá tvrdila že my sme sa na auto skladali a auto vozí iné organizácie za tu istú cenu za holuba ako platia oni ,tak sa okrem pretekového plánu schváli i bod,kedy pôjde nové auto.Hoci uznesenie konferencie,ktoré je schválené je pre výbor závazne v Žiline to neplatí.Výbor si hneď na to svojvoľne zmenil pretekový plán,čo je v priamom rozpore s uznesením konferencie. Ďaľším prekvapením pre chovateľov bolo,keď si prečítali plán zberu holubov a zistili,že namiesto nového auta ide stará AVIA.Hoci v uznesení s konferencie je napísané niečo iné.Pri poslednom zberacom mieste v ZO Stráňavy som sa osobne rozprával s vodičom Avie. A na otázku kde je nové auto mi odpovedal,že v garáži.Zároveň si začal sťažovať na zlý technický stav vozidlá s tým ,že mu dobíja alternátor iba na 50%.Tak sme mu radili aby zavolal kompetentným , aby mu dodali aspoň dve rezervné dobité batérie aby do Brna mohol dojsť,alebo je ešte čas na preloženie holubov,pretože bolo pol desiatej večer.Tvrdil,že ide natankovať a kompetentným zavolá. Prekvapenie na seba nedalo dlho čakať.Ráno sme sa dozvedeli,že Avia stojí pri Novom Meste nad Váhom . Údajne pod elektrickým vedením, a že sa nedajú holuby vypustiť.Potom nasledovali ďalšie informácie,že je zapadnutá atď...atď.. Záver.Niekoľko miliónové auto stoji v garáži,holuby sú nakoniec o 11,15 hod vypustené v Novom Meste nad Váhom,pretek zrušený a chovatelia vytočení do biela.A to len preto že "NIEKTO"rozhodol,že uznesenie konferencie mu nič nehovorí a jedná na vlastné triko. Ale my by sme radi vedeli kto je ten "NIEKTO" a vedieť to chceme.A keďže platí jedno staré príslovie "Ryba smrdí od hlavy"bolo by dobré,aby po dvojnásobnom porušení uznesenia z konferencie zvážil svoje zotrvanie vo funkcii predsedu OZ-CHPH Žilina samotný predseda pán Laš Vladimír.Pretože predseda musí byť prvý ktorý by mal dohliadať na dodržiavanie uznesení s konferencie ako najvyššieho orgánu OZ.Nehovoriac o tom ,že sa treba chovateľom ospravedlniť ak nie vrátiť peniaze za neuskutočnený pretek,pretože doslovne zabili pol dňa soboty i nedele a efekt sa rovná nule.
Ján Bučo (04.05.2010, 11:18)
Dobrý deň, Som len zvedavý či na tento príspevok príde aj odpoveď od kompetentných. Myslím, že by sa patrilo. Ján Bučo
Ján Melichárek (04.05.2010, 21:49)
Za takýto pretek by som pri najmenšom požadoval vrátenie peňazí za daný pretek + vynaložené náklady dochádzky k nasádzaniu................ ...Ďalej po právnej stánke sú hodnoty OZ zverené komu STANOVY SLOVENSKÉHO ZVÄZU CHOVATEĽOV POŠTOVYCH HOLUBOV I. ČASŤ Všeobecné ustanovenia § 7 Povinnosti člena 1. Dodržiavať všetky platné právne normy, uznesenia a nariadenia, ktorými sa riadi členstvo vo Zväze. 3.Rešpektovať zásady chovateľskej a občianskej morálky a spolužitia. 4. Je povinný chrániť majetok Zväzu a je povinný nahradiť škodu za vznik ktorej zodpovedá. 6. Ak bol zvolený do funkcie v niektorých orgánoch Zväzu, je povinný zodpovedne, kvalifikovane túto funkciu vykonávať. .............................................................................................. III. ČASŤ Organizácia a pôsobnosť orgánov zväzu § 8 Zásady organizácie 11. Štatutárni zástupcovia organizačných zložiek s právnou subjektivitou sú: - Oblastné združenie _ Predseda, tajomník § 19 Výbor OZ CHPH 5. Podľa potreby zriaďuje komisie k plneniu stanovených úloh. 6. V plnom rozsahu zodpovedá za výcvik a preteky poštových holubov a ich dokumentačné vyhodnotenie. 11.V mene OZ CHPH koná predseda a v jeho neprítomností tajomník. Ak je však pre právny úkon, ktorý robí OZ CHPH predpísaná písomná forma, je potrebný podpis predsedu alebo tajomníka a jedného člena výboru OZ CHPH. žeby o TOM rozhodli viacerí ale prečo takto nelogicky..........§§§ www.zahorak.sk
Ján Melichárek (05.05.2010, 16:03)
............................ Čo spravil výbor OZ? Celú kauzu zamietie pod koberec a uzatvori diskusie medzi fórom nespokojných.či oklamaných chovateľov......... Toto bolo gesto najvyšších funkcionárov,........ ktorí mali okamžite konať. ............................ Budem sa pýtať ďalej..........no možno stačí slušne vysvetliť situáciu ktorá povedie k náprave a spokojnosti......... www.zahorak.sk
Robert Molnár (05.05.2010, 19:54)
pán melicharek nikde vas nevidim vo výsledkoch.čo ste si navarili tak si to aj zjezdte.
Jozef Daníšek (05.05.2010, 21:31)
Vážený pán Molnár.Neexistuje pravidlo,že ten čo je vo výsledkoch i čestne jedná.Tak ako ste to nešetrným spôsobom naznačili pánovi Melichárkovi. V minulom roku nám v OZ Žilina neboli 3x vypustené holuby a to len preto,že vypúšťanie riadil chovateľ,ktorý bol v tej dobe na prvom mieste v OZ Žilina.Je zarážajúce keď Vám sprievodca povie,že sa pred slnkom schovával za Aviu a holuby sa vezú domov.Už som tu na diskusnom fóre písal,a potvrdil mi to i pán Lenarth z OZ Martin.OZ Martin štartovalo holuby min. 60 km smerom na západ od štartovacieho miesta Žiliny.Dolety mali výborne a my sme holuby viezli domov.Viete nevypustené holuby nekonkurujú ani neohrozujú chovateľa ,ktorý je na prvom mieste.Nakoniec tento chovateľ na poslednej oblastnej výstave OZ Žilina získal 2 poháre za prve miesta ,aby ich následne musel vrátiť,pretože na výstavnú kartu napísal niečo celkom iné aká bola skutočnosť.A v poslednom nevypustení holubov z Brna ma tiež prsty,to je dnes v Žiline už každému jasné.Jeho syn bol vodičom spomenutej Avie,ktorá sa údaje pokazená ocitla v Novom Meste nad Váhom.Preto sa pýtam čo tam robila?Veď na Brno sa odbočuje hneď za Trenčínom smerom na Drietomu.Strašne sa asi bál,keby sa azda vyskytla nejaká prehánka nemusel by uspieť.Honba za slávou a egoizmus sú strašne nebezpečné veci.Bol dokonca členom SZCHPH,dnes je zatiaľ členom výboru OZ v Žiline a volá sa Ľubomír Valíček.Je na výbore OZ aby vyšetril,či konal sám na vlastné triko,alebo mu niekto okrem syna pomáhal
Jozef Daníšek (05.05.2010, 21:35)
Musím doplniť.Bol členom prezídia SZCHPH .
Zdeňek Adamík (05.05.2010, 22:33)
Pane Molnár je mi Vás upřímně líto...
Robert Molnár (06.05.2010, 08:36)
Načo sa vypisujú a citujú §-fy keď je to všetko s prepáčením na h....? pán Melichárek najprv mal získať podporu chovateľov vo vlastnom OZ a tak bojovať proti čomu bojuje.Pán Adamík a vy sa starajte o svoje polia a dobytok a nemontujte sa do každej ri.. nejaký ste premúdrelý a mňa netreba ľutovať.
Štefan Nochta (06.05.2010, 08:38)
p.Molnár, Vaša veta ..................... nenachádzam slov.............................. ľutujem Vás.
Ján Melichárek (06.05.2010, 09:39)
Pointa príbehu: Pokiaľ sa začnete hádať s hlúpym veľmi ľahko sa stane ,že prihliadajúci človek stratí prehľad Kto je Kto ......preto sa nehádam ......
Petr Blahušiak (06.05.2010, 12:45)
Autor: Milan Lenárth (---.gaya.sk) Dátum: 29.06.09 14:20 OZ Martin vypustilo holuby v Jičíne 11 ,05 najkratšie km 295 , prvé holuby pred 16 00, percentá okolo 17.30, prvý deň doma okolo 60 percent holubov, počasie na trati nepršalo , mraky nízko , mrholenie od Olomouca po Vsetín.Dnes ráno dorazilo dosť chýbajúcich holubov, takže predpoklad je , že straty budú okolo 10 percent. Bayruth bol zrušený a holuby dovezené na Slovensko a vypustené údajne v Trenčíne o 17,25 prvé holuby hlásené o 18.20, mne osobne prišli holuby 18,30, 18,35 a posledný 18,36 straty neboli a ak nejaké sú tak zatiaľ o nich neviem. V Martine o vypustení rozhodujeme piati chovatelia ak sú traja za vypustenie pretek sa uskutoční aj teraz tomu bolo tak. Horšie je to na pretekoch z Nemecka kde už dva razy bol pretek zrušený a ak ešte raz nebude dobré počasie tak MS na DT , alebo SDT budú ohrozené. Vidíme , že vrtochy počasia sú nevyspytateľné ešte v sobotu hlásili na nedeľu dobré počasie dážd až odpoludnia , ale v Martine a na celom severe pršalo do 13 ,00 a vyčasilo sa až na večer a preto sa holúbky aj dotiahli. Súhlasím s príspevkom pana Krajčíka , že pri SZCH PH by mala pracovať meteorologická komisia,aby prebehlo školenie pre štartérov z OZ, pretože globálne otepľovanie sveta spôsobuje obrovské výkyvy počasia a vypustenie holubov do búrky, oparov a intenzívného dažďa spôsobuje obrovské straty naších operených miláčikov. Jicin PRETEK č.:12 DÁTUM:28.06.2009 ČAS ŠTARTU:11:05:00 USPORIADATEL:OZ CHPH Martin SPRACOVATEL :Mgr.Boďa Ján Zarad.do súťaží:MOZ-KT,MSA Kategória :A Súradnice :50:26:36 15:20:18 Séria : 30/ 5 BODOVANIE : 60/ 1 Rozpätie : od 295.624 km do 331.833 km Počasie : pri štarte:Oblačno,sv-vietor,prehánky pri dolete:Polooblačno,dusno POČET NASADENÝCH HOLUBOV: 1326 Z TOHO 20 % : 265 Prvý holub :08-S -01705 265 prilet: 1.15:58:36 Rýchlosť:1009.281m/min , vzdial.: 296.325km Chovateľ :Skalican + Bindas MT-Priek Posledný holub :07-S -0306 834 prilet: 1.18:08:58 Rýchlosť: 767.775m/min , vzdial.: 325.511km Chovateľ :Druska Milan MT-Priek pre p. Daníška Ak toto povazujete za vyborny zavod tak potom klobuk dole a dovolim si tvrdit ze sme mali viac stastia ako rozumu mohlo to dopadnut podstatne horsie ps. spomente si na zavody v dobe strasne davnej (rok 2009) a diskusie ohladom vypustania holubov
Milan Lenárth (06.05.2010, 14:19)
Pretek, ktorý sme absolvovali v nedeľu 2.5.2010 bol obdobný ako popisuje pán Blahušiak tým, že zavesil tento článok, pretek nebol vynikajúci, chýba ešte pár holubov, ale počasie nebude lepšie ani teraz v nedeľu a možno nebude idealné pre rychlíky už nikdy, malo by sa letieť iba 5 až 6 pretekov za silného západného prúdenia, slnečného počasia ,pretek by mal trvať pri 5000 tisíc nasadených holubov 2 až 3 minúty a holuby zosadať v húfoch ...., čo sa týka šťastia to treba mať, takže sa treba vážne zamýšľať aké holuby chceme chovať , podmienky MS a pretekanie o majstra OZ mi začína byť smiešne, je potrebné všetko zmeniť od zmýšlania holubárov až po počty pretekov a mnoho vecí, malo by sa lietať o majstra pekného počasia a majstra zlého počasia po 5 pretekov a stačí počasie by mohlo v tomto prípade obom majstrom výjsť.
Jozef Daníšek (06.05.2010, 15:43)
Pán Blahušiak.Buď neviem čítať,alebo zle vidím.Ale pán Lenarth doslova píše."Počasie na trati nepršalo,mraky nízko,mrholenie od Olomouca po Vsetín. Predpokladané straty 10 %.Rýchlosť prvého holuba 1009,281 m/min. Ale ruku na srdce 10% strát je i pri peknom počasí,len si ich nechceme priznať. Podľa Vás,keďže boli mraky tak sa nevypustí.Potom si ale treba položiť otázku čo to vlastne chováme.Nakoniec sa to prejavuje i v medzinárodných testovacích staniciach.Pán Lenarth to veľmi výstižne napísal.Chceme holuby iba do super počasia s vetrom v chrbte,Aby dosadlo 1000 holubov za 3 min.Ale vtedy Vám doletia i dvere s holubníka
Ján Melichárek (06.05.2010, 15:49)
Nie je vzdelanie ako vzdelanie ale ani titul nerieši všetko ...na niečo stačí obyčajná matematika a vonkoncom nie je dobré si myslieť že máme všetci IQ-Ludolfovo číslo ... Autor: Robert Molnár (---.178-40-226.t-com.sk) Dátum: 05.05.10 19:54 pán melicharek nikde vas nevidim vo výsledkoch.čo ste si navarili tak si to aj zjezdte .............................................. Autor: Robert Molnár (---.178-40-226.t-com.sk) Dátum: 06.05.10 08:36 Načo sa vypisujú a citujú §-fy keď je to všetko s prepáčením na h....? pán Melichárek najprv mal získať podporu chovateľov vo vlastnom OZ a tak bojovať proti čomu bojuje.Pán Adamík a vy sa starajte o svoje polia a dobytok a nemontujte sa do každej ri.. nejaký ste premúdrelý a mňa netreba ľutovať. .......................................... Autor: Robert Molnár (---.178-40-226.t-com.sk) Dátum: 06.05.10 13:50 Pán Nochta a pán Melichárek mňa môže uraziť len inteligentný človek na rozdiel od Vás okrem strednej školy mám aj vysokú. nech Vám pomôže m... mouse PS: Ale pán Molnár nechcem tu urážať vzdelaných ludí ,v DF sa mali vyjadriť Tí ktorích sa to týka....uráža Vás táto diskusia k akým bodom by ste sa chceli vyjadriť....... čo sa týka mňa -odvolanie postúpilo z prezídia na disciplinárku Zn.pýtajte sa my vám odpovieme www.zahorak.sk
Ján Melichárek (06.05.2010, 15:57)
........- Oni sú super kamoši! - Čo si robil cez prázdniny Jožko? - Bol som pri mori s maminkou a jej novým priateľom. - A čo, páčilo sa ti? Skamarátil si sa s "novým ujom"? - On je super kamoš! Každé ráno ma brával loďkou päť míl od pláže a ja som vždy potom plával k brehu. - A vládal si toľko plávať? - Plávanie bolo fajn, ale najhoršie bolo vymotať sa z vreca. ....Veď to,že i holubarenie je fajn, ale najhoršie je vymotať sa z toho vreca.
Petr Blahušiak (06.05.2010, 16:06)
pekne pisete pani Danišek a Lenart len taka otazočka či sa tym aj riadite,preco nepretekate v zime holuby su preperené tak hura do toho co sa tyka MTS tak skuste cvičit mlade aj z dalej ako z 200 km kolko krat nasadzate na Plzen resp Aš alebo iny komercny pretek? nie je umenie holuby nasadit a potom dufat ved volako pridu ked Vam na nich naozaj záleží tak s nimi aj zaobchadzate ale to už je o tom aky je kto človek
Jozef Daníšek (06.05.2010, 16:34)
Pán Blahušiak,predstavte si že sme pretekali i v zime.Preteky organizoval nebohý pán Michalovič vždy pri príležitosti celoštátnych výstav z rôznych miest,kde sa práve celoštátna výstava konala.A určite na Vaše prekvapenie holuby i v zime doleteli.A to bol skoro vždy sneh.Ale určite musíte uznať,že nemôžu dvaja traja jednotlivci,a ešte funkcionári obmedzovať v pretekani ďalších 150 chovateľov,ktorý si holuby na pretek zaplatili a chcú aby im z miesta ktoré bolo zadané i holuby vypustili.Lebo to potom není ako Vy píšete o zaobchádzaní,ale o tvrdom kalkule!!!!
Milan Lenárth (06.05.2010, 16:40)
V Rumunsku usporiadavajú každoročne vianočný pretek o prasa, účasť cez 1000 holubov a 100 chovateľov , je tam snehu ako u nás a dravcov tiež, takže celkom dobrý nápad mohli by sme ho usporiadať aj my, len neviem koľkí sa prihlásia vzdialenosť cez 100 km.
Tibor Balogh (06.05.2010, 18:20)
Váženy Páni o čom sa tu hadate !!!!Bezhlavé vypúštanie si možu dovolit tie OZ čka kde vetšina chovatelov si može dovolit chovat 100,200 a viac holubov. To si možu dovolit ked nasadia 50 h na pretek a ešte 50 im zostane doma na nasledujuci pretek. Ale takíto chovatelia si nevažia svojích holubov a necítia snimy, ved to sú živé tvory a nie roboti že letia zakaždeho počasia........
Jozef Daníšek (06.05.2010, 18:40)
Pán Balogh.Nik tu ani len nenaznačil vypúšťanie za každého počasia.Tu sa rieši problém zamračenej oblohy.Alebo ste čítali,že riešime vypúšťanie za každého počasia.Je predsa na každom kto holuby nasadí do zamračeného počasia a kto nie.Keď vidím,že počasie v čase vypustenia nevyhovuje mne a ani mojim holubom,tak jednoducho holuby nenasadím.Ale nemôžem byť potom majstrom OZ,aleb VS.Jednoducho na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Ale nesmiem brániť v pretekaní ostatným ktorým to až tak nevadí,majú holuby síce pomalšie ale isté a sú presvedčení,že im doletia.A kedy si to otestujú,no predsa vtedy keď im holuby budú vypustené.A niekto im v tom chce silou mocou zabrániť,pretože sa boji ,že ho v poradí preskočia.Predsa štartér nie je bezprizorný aby nevidel či sa jedná o extrém.A čo už potom robiť,keď holuby nedajbože vletia do búrky.To budeme vyvesovať čierne zástavy?
Robert Molnár (06.05.2010, 19:01)
Pán Melichárek zistil som si nejaké skutočnosti sme skoro kolegovia v rovnakom veku rád by so sa s Vami porozprával a verím v kamaratskom duchu napište mi kontakt na Vás .
Ján Melichárek (06.05.2010, 21:03)
jano.melicharek@gmail.com Každý kontakt možno individualne zistit kaď pravým tlačidlom na myši kliknem na meno Autora. Skype: johny55556 mt. 0911 19 19 75 www.zahorak.sk
Vladimí­r Smieško (06.05.2010, 21:11)
Zas príznačná slovenská diskusia. Kto som, čo som, ako by to bolo keby? A veď to nebolo až tak zlé a ešte keby nebolo to keby??? Vysloviť konečný verdikt vypustiť - nevypustiť???? Kto si to trúfne! Čo? Ktorý z vás si to trúfne a zoberie zodpovednosť čo i len za 100 borcov v koši, ktorých každý z majiteľov nasadil s plnou dôverou v zdravým rozum a cit veliteľa. Bolo by zaujímavé popčuť hlasy tých, ktorým to ležalo a leží na hlavách a tiež by bolo zaujímavé vidieť, čo by dokázali tí kritici či nespo kojenci - máte to tak premakané? Potom prečo to neriadite Vy?
Miroslav Ďurana (06.05.2010, 21:42)
Pán Smieško mate úplnú pravdu.Aj ja som robil vycvikara OZ a nechal som to na šikovnejších.Hamletovská otázka pustiť-či nepustiť.
Milan Blahovský (06.05.2010, 21:52)
Keď je pekne, odborníkov je ako maku, akonáhle sa zatiahne a príde dážď, niet po nich ani stopy...
Vladimí­r Smieško (06.05.2010, 21:53)
"Šikovnejších"?
Vladimí­r Smieško (06.05.2010, 22:06)
Milan O TOM JE SLOVENSKO, ale dovolím si doplniť Tvoju hmotnú myšlienku... a potom SÚ VŠETCI MÚDRI. /ako ten generál bez klobúka/
Jozef Daníšek (06.05.2010, 22:20)
Pán Smieško.Tiež som robil vycvikára v OZ Žilina,v čase keď nás bolo 600 chovateľov a žilinskú OZ vozili dve vozidla Liaz a každé malo vlek. Tak určité skúsenosti s vypúšťaním mám.Pretože sa vypúšťalo okolo 6000 holubov a niekedy i viac.Ponúka sa nám veľmi jednoduché riešenie.Treba do pretekových plánov zadefinovať, stať,že každý chovateľ si nasadzuje svoje holuby na vlastnú zodpovednosť.Dnes v dobe internetu a zobrazovania počasia za pomoci družíc dáva každému chovateľovi možnosť voľby.Nasadím,alebo nenasadím.Ak nasadím tak i s možným následkom prípadného neúspechu.Každý sa teda môže slobodne rozhodnúť.A je po starostiach a zbytočných diskusiach.Predpokladám že uvedení štartéri boli zodpovedne vybraní a tým pádom není čo riešiť.Ja len nechcem aby sa podstatná časť chovateľov stala rukojemníkmi pár funkcionárov ktorí chcú byť za každú cenu prví.Je za tým komerčný cieľ.Keď nebudem prvý tak nepredám holuby za takú cenu ako si predstavujem,a je jedno či staré,alebo mladé.A preto som napísal i príspevok pod názvom "Recept".Žilina sa totiž ani nenamáhala doviesť holuby na miesto štartu a nie ich ešte vypustiť.A holuby natlačené v boxoch sa vypustili o 11,15 hod.Funkcionárom nezáležalo že holuby chovateľov majú mladé.V tom ja vidím hlavný problém.Egoizmus funkcionárov ktorí nerešpektujú uznesenia a robia si to čo im vyhovuje.
Vladimí­r Smieško (06.05.2010, 22:40)
Pán Daníšek, nepoznám problém vášho štartu. Každopádne je alebo sú za to zodpovední. Nie sú to iba tak náhodou tí, ktorí prešli hlasovaním na OK?
Milan Blahovský (07.05.2010, 08:13)
Je to presne o tom Vlado, ak je treba robiť, niet koho do funkcie dostať a následne schváliť, ak sa ale práca nepodarí je funkcionárov ( papierových) na roztrhanie. Presne tak je to v prípade voľby členov prezídia, ako aj členov výborov OZ či ZO. Predsa keď je raz podozrenie na nečestné jednanie niektorej osoby v minulosti nedáme mu slepo dôveru aj pre nové obdobie. Štarty holubov a organizácia pretekov je vecou výborov OZ ( nie vecou konferencie ) a z toho plynie aj zodpovednosť jej členov voči chovateľskej verejnosti. Ťažko však brať zodpovednosť za cudzie holuby, ak v prepravnom aute nie sú moje holuby.
Vladimí­r Smieško (07.05.2010, 08:17)
Amen.
Zdeňek Adamík (07.05.2010, 08:19)
Pane Daníšek, toto je nekonečné téma s nesčetnými různými názory či návrhy a každý z nich může mít částečnou pravdu. Konce se nikdy nedobereme. I Váš návrh aby veškerou zodpovědnost na sebe převzali chavatelé a třeba několikrát nenasadili má svůj háček, své úskalí: 1) ekonomický: za službu si dopředu zaplatili, tzn. pokud by vešel v platnost a byl legislativně upraven tento návrh tak jedině za předpokladu, že za službu zaplatím až po jejím vykonání a ve skutečném rozsahu. Tu hned vyskočí odpůrci a řeknou že buďto OZ není tak silné aby sezonu profinancovalo dopředu, 2) sportovní: v malých MO (ZO) nebudou mít chovatelé jistotu, že se jich sejde v souladu s PP dostatek, tak aby vůbec mohli na závod nasadit, tzn. pokud jich nepříjde několik "odřežou" od mistrovství i ty, kteří na závod nasadit příjdou a navíc budou muset řešit co s připravenými "nadupanými" holuby. Chovatelé, nasazují holuby s vědomím důvěry, s vědomím toho, že je předávají pořadateli závody do potřebné péče, tak aby případné škody byly co možná nejvíce minimalizovány. A o to se pořadatel závodu, Oblast, Region chce a musí postarat! Já na rozdíl od Vás se ani nedivím tomu, že se holubi někdy nedovezou na místo startu, neboť pořadatel závodu má a musí mít rovněž na mysli ekonomiku provozu, tzn., že pokud není předpoklad vypuštění holubů (a tento problém se zvýrazňuje ještě více u závodů holoubat), nemá smysl jet až na místo startu. Je totiž nasnadě že pořadatel se bude snažit vzniklou ztrátu chovateli nahradit náhradním závodem, což z pohledu začátku se- zony dává dostatek prostoru v průběhu tří měsíců potřebný termín nalézt. A to představuje pochopitelně negativní zásah do rozpočtu OZ či Regionu.
Tibor Balogh (07.05.2010, 09:23)
Ja si myslím že je to velka zodpovednost dať pokyn na štart..Ale nie preto nasadzujeme holubov aby nezodpovedným štartom sa likvydovali celé chovy..Aj u nas sa v mynulosti stalo že bol štart v krasnom počasí v Prahe svietilo slnko ale od Brna po Bratislavu lialo,tak aj o tomto je vypúštanie holubov. Pri Barcelone sa sleduje celá trasa preteku a niekedy čakajú aj 3-4 dni na štart.
Jozef Daníšek (07.05.2010, 09:34)
Pán Adamík.Ja s Vami súhlasím.Viem že to je nekonečná téma na diskusiu.Ale ja som chcel poukázať na to, že auto ani nešlo smerom na Brno a išlo smerom na Nove mesto nad Váhom.Ja teraz neviem aká je približná vzdialenosť odhadujem 30 km a ostalo tam stáť bez toho,aby niekto zavolal.V Brne bolo vozidlo Bytče,ktorým boli holuby odštartované a v pohode doleteli.Takže to tu nie je o počasí o zlých poveternostných podmienkach.Dopravu ma na starosti konkrétna osoba Ľ.Valíček a jeho syn bol vodičom spomenutého auta.Je mi divné aby syn nezavolal otcovi,že tam stoji od polnoci .Na mieste pána Valíčka by som sa syna spýtal,čo robí v Novom Meste nad Váhom.A ešte divnejšie na tom je ten fakt,prečo bola spravená zámena vozidiel?Vás by tiež dopálilo keď sa dočítate,že má isť nové prepravné vozidlo, a ide staré ,dokonca iným smerom.A 3,5 mil vozidlo stoji v garáži. A toto staré musí vidieť i predseda OZ Žilina pán Laš v nasadzovacom stredisku Višňové, pretože tam nasadzoval svoje holuby.Musel vedieť že sa porušuje uznesenie a nezakročil.To že sa rozprúdila diskusia aj iným smerom,to už ja nedokážem zastaviť.Ja si Vás pre Vaše konštruktívne návrhy na diskusnom fóre vážim,už preto,že sú vecné a ponúkajú riešenia.Ja tiež nemám patent na rozum,ale dokážem posúdiť,čo je možné a čo nie.A viem tiež o mladých chovateľoch ktorí by si funkciu zaslúžili ale sú staršími možno zo žiarlivosti odstrkovaní a zahriakovaní.Ale žiaľ i takáto je prax.Ostávam s pozdravom.
Ján Melichárek (07.05.2010, 09:39)
záväzok a uznesenie výboru:...................... Na poslednej konferencii sa po sťažnostiach členskej základne, ktorá tvrdila že my sme sa na auto skladali a auto vozí iné organizácie za tu istú cenu za holuba ako platia oni ,tak sa okrem pretekového plánu schváli i bod,kedy pôjde nové auto.Hoci uznesenie konferencie,ktoré je schválené je pre výbor závazne v Žiline to neplatí.Výbor si hneď na to svojvoľne zmenil pretekový plán,čo je v priamom rozpore s uznesením konferencie. pochybenie ,arogancia a nejednania za zaplatené služby:....................... Ďaľším prekvapením pre chovateľov bolo,keď si prečítali plán zberu holubov a zistili,že namiesto nového auta ide stará AVIA.Hoci v uznesení s konferencie je napísané niečo iné.Pri poslednom zberacom mieste v ZO Stráňavy som sa osobne rozprával s vodičom Avie. A na otázku kde je nové auto mi odpovedal,že v garáži.Zároveň si začal sťažovať na zlý technický stav vozidlá Ktorý......prvý ktorý by mal dohliadať na dodržiavanie uznesení s konferencie ako najvyššieho orgánu OZ. Nehovoriac o tom ,že sa treba chovateľom vrátiť peniaze za neuskutočnený pretek alebo vykonať náhradný,pretože na základe plánu na rok 2010 bol pretek Brno a nie N.M.n/Váhom -.,§,.-§,.-§,.-§ ešte sme len na začiatku roka a do konca možno podať sťažnosť na základe dokladov o nevykonaní diela na základe zaplatenej zálohy možno dôjsť až ku žalobe
Ján Melichárek (07.05.2010, 09:44)
ze www.zahorak.sk Naučme sa mať jedno :jedno riešenie,jedna varianta anie 200 za 24 hodín
Ján Melichárek (07.05.2010, 10:03)
Tým som myslel deklarované preteky, termíny vozidlo a všetky základné pravidlá ,,Hry"pre tento rok nech sa neuberáme k chybám z minulého roka...................................................................
Zdeňek Adamík (07.05.2010, 10:51)
Vyjádřil jsem se obecně, protože tuto konkretní kauzu neznám a nezaznělo tu ani stanovisko druhé strany, tedy Výboru OZ Žilina. No není nic jednoduššího než ihned vzít z auta tzv. kolečko (nevím, jak a co máte nainstalováno) a důkaz je na světě. Ale to je věc členů OZ Žilina (každý si zaplatil, každý si může zkontrolovat jak bylo s jeho penězi a holuby naloženo). No a až bude jasno, lze se k tomu konkretně vyjádřit.
Jozef Daníšek (07.05.2010, 11:55)
Pán Adamík.Výbor sa mal vyjadriť hneď po zverejnení tejto kauzy.Lenže výbor mlčí.A u nás sa hovorí"Kto mlčí ten svedčí"Veľmi ťažko sa priznáva chyba a zodpovednosť za to čo sa stalo.A tento výbor bude hrať divadlo do samého konca to mi verte.Včera bolo zasadnutie výboru OZ CHPH Žilina,no tak som zvedavý či sa niekto v diskusnom fóre ozve.Ale nedá mi sa vrátiť ešte k Vášmu predošlému diskusnému príspevku.K odstavcu,že chovatelia nasadzujú holuby s vedomím dôvery atď....Prečo chceme aby chovatelia neniesli zodpovednosť aj za samých seba,tým že keď je podozrivé počasie, tak holuby jednoducho nenasadím.Je veľmi pohodlné po neúspechu zvaliť vinu na niekoho iného.Veď každý si je tvorcom svojho šťastia.A verte mi potom by sa nediskutovalo a nehľadali by sa vinici,ako sa to s obľubou deje.Vždy sa hľadá chyba u iného len nie u seba.A určite by ste boli prekvapení ako by sa zmenilo poradie v jednotlivých oblastných združeniach.
Zdeňek Adamík (07.05.2010, 12:18)
Začnu od konce: nevěřím moc tomu že by se změnilo pořadí, pokud by tedy i ti co lítají hlavně proto, aby uspěli v Olympijských i neolympijských kategoriích alespoň část holubů nasadili. Zdůvodnění: věřte mi, dobrých holubů je jak sraček, ale dobrých holubářů nikoliv. Těm držitelům PH by nepomohlo ani kdyby "Olympionici" nasadili B či C tým nebo nic. O tom jsem přesvědčen. Ti co by do těch sraček trvale nasazovali, by buď brzy neměli s čím lítat, nebo by nebyli schopni za normálních okolností umístit ani brko! (Opuchlý holub má problémy doletět ne tak se umístit). To že výbor mlčí, a zde se budu opakovat, je následkem loňského podzimu a určitého "vzoru". TRAPNÉ! Ano chovatel skutečně chce a někdy i musí spoléhat na dobré zacházení s jeho majetkem a na perfektní službu za kterou si dopředu zaplatil! Neberte to tak že jsou to jenom holubi. A co se týká těch startů. Je to velká zodpovědnost a já osobně si vážím každého startéra, který když se věc nepodaří, řekne: "ano, omlouvám se, zdrbal jsem to!" To je férové a chlapské. Ti co to nedokáží jsou alespoň u mne úplní chudáci, nebo jak říkal J. Dubský: "Na ty se vykašli, to jsou bezcenní lidé!" Přes to, co jsem výše uvedl akceptuji i Váš názor. Je lepší mít třeba jiný názor, než jako blbá ovce, žádný.
Jozef Daníšek (07.05.2010, 12:47)
Pozdravujem pán Adamik.Verím,že budeme mať príležitosť sa osobne stretnúť a spoločne podiškurovať.Bude to určite plodnejšia debata a výmena názorov,ako takto.Ja sa osobne na naše budúce stretnutie teším.Pozdravujem

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené