Zrušenie víkendového preteku

Milan Blahovský (13.05.2010, 09:05)
OZ Spišská Nová Ves vzhľadom na neistú a pre PH nevhodnú predpoveď počasia na najbližšie dni ruší pretek Val.Meziříči. Týmto sa tento pretek hoci bude realizovaný v náhradnom termíne vyraďuje z MS KST. Oznam dávam aj ako odpoveď pre niektorých, ktorí mi kladú túto otázku.
Miroslav Luhovy (13.05.2010, 09:35)
Takisto koná aj OZ Považská Bystrica.
Peter Matalík (13.05.2010, 15:08)
OZ Sabinov ruší plánovaný pretek Val.Meziříči,vzhľadom na vývoj počasia.Pretek bude realizovaný v náhradnom termíne..Nebolo by od veci ak by jednotne postupovali aj ostatné OZ.Potom by mohlo promtne reagovať prezídium SZ a uznať tento neodletený pretek do MS v náhradnom termíne,ak ho OZ budú deklarovať v nasledujúcom týždni./Samozrejme len cez víkendy/.
Peter Plavý (13.05.2010, 19:11)
OZ CHPH POPRAD ruší pretek Valašské Meziríči ktorý sa mal konať 16.5 2010 pre nepriazen počasia .Pretek bude organizovaný v nahradnom termíne.
Ladislav Kováč (14.05.2010, 09:29)
OZ Trenčin ruŠi pretek Humpolec 2 dna16. 5. 2010 [%sig%]
Anton Laš (14.05.2010, 09:43)
OZ CHPH Čadca ruší závod Kolín 16.5.2010 z dôvodu hlásenia nepriaznivého počasia
Milan Lenárth (14.05.2010, 10:23)
OZ CHPH Martin, rusi pretek 16,5,2010 Tajomnik OZ Milan Lenarth
Alexander Hlavatý (14.05.2010, 11:50)
OZ Šurany ruší tiež výkendový pretek Slivenec vzhľadom na vývoj počasia. Náhradný termín preteku po dohode s OZ Nitra a OZ Komárno bude dodatočne oznámený. Predseda OZ Šurany A. Hlavatý.
František Michalov (14.05.2010, 12:18)
OZ Michalovce ruší pretek Přerov 16.5.2010, náhradný termín bude oznámený dodatočne.
Ivan Nemec (14.05.2010, 12:57)
OZ Lipt. Mikulas presuva pretek Velke Mezirici z nedele 16.5. na sobotu 15.5. Tajomnik OZ
Mikuláš Štefánik (14.05.2010, 13:20)
OZ-Revuca ruší pretek Hustopeče 1 15.5.2010. Pretek bude prevedený 30.5.2010 spolu s pretekom Cheb1.
Ing.Lukáš Chytil (14.05.2010, 13:37)
OZ Senica presúva pretek Žatec z nedele 16.5. na sobotu 15.5.
Štefan Nochta (14.05.2010, 14:28)
OZ Komárno ruší pretek Slivenec 2, ktorý bol plánovaný na 16.5.
Pavel Ostrolucký (14.05.2010, 14:42)
V B.Bystrici sa trochu vyčasuje - aj my máme za OZ - Revúca - najprv preložený závod z nedele na sobotu, no nakoniec dnes v piatok od cca. 13,00 hod. pretek úple zrušený, no neviem či je to šťastné riešenie, lebo nikto nie je dopredu presne pánom počasia - predpovede a internety nie sú presné a dopredu nešťastné prijatie pretekového poriadku, že sa môže letieť len cez výkendy a štátne sviatky / ktorých je v lete požehnane MÁLO /, všetko len skomplikoval. Keď som na takéto výstrahy počasia upozorňoval na jesennom VZ v Nitre všetci boli múdri a schválilo sa čo sa schálilo a MZ na jarnom zasadaní to požehnal - a teraz keď sa začnú rušiť preteky jeden za druhým začne sa asi znova upravovať PP a hľadať kadejaké okľuky a výnimky ako odrbať ostatných, čo majú primerane dobré dolety, alebo čo pretek náhodou cez výkendy odletia. My z OZ Revúca nakoniec nekošujeme, no a je to !!! Je poriešené, len ja mám taký názor, že holuby sa v každom prípade mali nakošovať a ak by bolo počasie katastrofálne daždivé - čakať až na vhodnú dobu vypustenia teda ak by nebolo možné v sobotu tak čakať do nedele a vypustiť potom v prípade úpne nepriaznivého počasia - holuby priviezť späť. Takto aj keď my z našej OZ nehráme o prím do MS si pokazíme celý priebeh pretekov. Následné vypustenie preteku a potom isť zo 120 - 200 km rovno na 400 a hneď na 500 - 600 km a konať dvojpretek, vyhovuje len veľkochovateľom, nehľadiac na veľké riziko strát a následné väčšie vyperoanie holubov. To samozrejme platí aj pre druhé OZ nie len pre naše - je to môj osobný názor, všetci s tým nemusia súhlasiť - lebo mňa osobne sere keď niekto je 4 dni pred pretekon lepší znalec meteorológie ako sám IĽKO, len zato že sedí pri sprostom internete,ktorý je tiež niekedy veľmi zavádzajúci. No ak počasie bude ako predpovedajú tak v pondelok sa všetci múdri a vymúdralí internetolezci prebudia z medvedieho spáku a budú sa chváliť aký sú pravodliví, no som zvedavý ak bude počasie dobré, že by sa pretek dal odletieť, že či sa niekto ospravedlní alebo sa potom k tomu, že preteky a nasadzovanie holubov dopredu odvolali chovateľom ospravední !!!
Milan Blahovský (14.05.2010, 15:17)
Paľo, nerob paniku a nevnášaj stres do nášho športu. Rozhodnutie o zmene či zrušení pretekov je čisto vecou daných OZ a samotných chovateľov a funkcionárov v nich. Ak je podľa teba rozumnejšie voziť holuby hore dole a míňať tak peniaze, to je tvoja osobná vec a ak to pasuje vašim chovateľom nech sa páči. Nik vám to nezazlieva. My sme sa rozhodli ako sme sa rozhodli. Nik chovateľom neberie ich peniaze a ani nemarí ich zážitok z kľudného priebehu preteku, ktorý verím, že zorganizujeme v náhradnom termíne a to či sa pripravíme o šancu na lepšie umiestnenie v nejakej súťaži to je už v tejto chvíli druhoradé. Plány je možné vhodne upraviť v danej kategórii a ak sa vám zdá skok na 400 km privysoký tak si ho môžte zmeniť. Napr. tomu 320 a potom takýto nahradiť traťou do 400 km ( umožňujú to propozície MS za istých okolností ), to že ste si natiahli oblasť pridelením sa k Revúcej to je vaša vec a nie všeobecný problém. Rovnako nie je zakázané organizovať preteky piatok a pondelok ( to iba náš výcvikár takto prezentuje tento problém...) Organizovať preteky uprostred týžňa, kedy je časť chovateľov v práci je neférové pre túto časť chovateľov. Nemenuj tu Iľka, pretože sa na tejto predpovedi zhodli viaceré meteorologické servery. A napokon čo sa stane, ak sa katastrofa nebude konať ? Nič, budeme o pár dní starší a hotovo.
Jozef Kasan (14.05.2010, 16:11)
OZ Levice tiež ruší plánovaný pretek Říčany dňa 16.5. 2010 z dôvodu predpovedi špatného počasia. Pretek bude uskutočnený v náhradnom termíne. [%sig%]
Milan Vojtko (14.05.2010, 16:45)
OZ CHPH Prešov presúva pretek Opole 1 na sobotu 15.5.2010.
Ing.Miroslav Gašpar (14.05.2010, 17:39)
OZ Trnava rovnako ruší pretek plánovaný na 16.5.2010 "Kladno" z dôvodu predpovede veľmi špatného počasia na 16.5.
Peter Grék (14.05.2010, 17:45)
OZ Kežmarok ruší plánovaný pretek Hodonín dňa 16.5. 2010 z dôvodu nepriaznivého počasia. Pretek bude uskutočnený v náhradnom termíne.
Marek Kliment (14.05.2010, 18:56)
OZ Zvolen ruší plánovaný pretek Vlaším ktorí sa mal konať dna 16.05.2010 z dôvodu nepriaznivého počasia
Miroslav Ďurana (14.05.2010, 19:53)
OZ Terchova ani ryba,ani rak.Asi sa ešte radia.S pozdravom predseda ZO Gbelany.
Peter Matalík (14.05.2010, 20:43)
Milan! Absolútne sa stotožňujem s Tvojím príspevkom. Tu sa nejedná o nejake MS.Práve opačne,hlavne pomôcť chovateľom s menším počtom závodníkov.Nemá zmysel riskovať na začiatku sezóny.V OZ Sabinov nerozhodoval len výbor OZ,ale oslovili sme aj ostatných členov.Rozhodli sme.V nedeľu budeme múdrejší.
Ľubomír Drgáň (14.05.2010, 21:30)
OZ Tvrdošín presúva pretek Velke Mezirici z nedele 16.5. na sobotu 15.5. Ľubomír Drgáň .Predseda .
Július Mlátko (14.05.2010, 22:18)
OZ Topoľčany taktiež ruší pretek Vlašim 16.5. z dôvodu trvalej zlej predpovede počasia a výstrahy 2 stupňa SZHMÚ na najbližšie 2 dni. Držím palce tým OZ ktoré sa rozhodli pre sobotu ako ,,menšie zlo,,. Letu zdar [%sig%]
Mikuláš Kováč (15.05.2010, 12:18)
OZ CHPH Prievidza ruší pretek Havlíčkov Brod - 16.5.2010 z dôvodu nepriaznivého počasia. Výcvikár OZ Šimurka Alojz. [%sig%]
Jozef Bednar (15.05.2010, 14:28)
OZ CHPH Bardejov ruší pretek 16.5.2010 Studená Loučka pre predpokladané nepriaznivé počasie. Neodletený pretek sa nahradí v neskoršom termíne. Žiadame prezídium SZ CHPH o možnosť zaradiť nahradný pretek do MS KST ako bol zaradený plánovaný závod Studená Loučka 16.5. Termín náhradného preteku SZ oznámime v najbližšom možnom čase. S pozdravom " Letu zdar" Bednár Jozef - predseda OZ CHPH Bardejov
Miroslav Majčin (15.05.2010, 20:51)
OZ CHPH Kysucké Nové Mesto ruší pretek 16.5 2010 Kolín pre predpokladané nepriaznivé počasie. Neodletený pretek sa nahradí v neskoršom termíne.Žiadame prezídium SZ CHPH o možnosť zaradiť nahradný pretek do MS KST ako bol zaradený plánovaný závod.S pozdravom " Letu zdar"
Atilla Horváth (16.05.2010, 10:52)
OZ CHPH Sereď plánovaný pretek ruší pre nepriaznivé počasie.
Vladimír Sudor (16.05.2010, 12:03)
V stredu čiže 12.5.2010 som oslovil výcvikára SZ Jara Seligu,taktiež Milana Blahovského a Dana Krajčíka s tým,že čo budeme robiť s víkendovým pretekom,keďže predpoveď je veľmi zlá.Bolo mi povedané,že pretek môžeme odletieť do súťaže MS v termíne od piatku do pondelka.Ostatné náhradné termíny sú v rozpore s pretekovým poriadkom SZ. Keďže OZ CHPH Žiline sa hneď na prvý pretek pokazilo auto,tým sme si vyčerpali jeden náhradný pretek do MS KT,museli sme zariskovať a preložiť pretek zo 16.5.2010 na 15.5.2010.Keby sme ho zrušili,náhradný pretek do MS KT by OZ Žilina už nemala.Preto nechápem o aké náhradné termíny tu žiadate! Alebo chcete zrušiť uznesenie VZ? [%sig%]
Peter Matalík (16.05.2010, 13:32)
Vlado! Nikto tu nechce zrušiť uznesenia VZ.Ja som ten návrh dával iba v prípade ,ak by cez víken neletelo celé Slovensko!Ak niektoré Oz zariskovali a odleteli pretek ,tak diskusia o uznaní náhradných pretekov do MS nema zmysel.
Vladimír Sudor (16.05.2010, 16:39)
Peter,ja som pochopil tvoj príspevok,toto som navrhoval aj ja.Ale vyjadrenie Seligu bolo jednoznačné,tak sme sa zariadili tak ako sme sa zariadili.Reagujem na DP OZ Bardejov a OZ KNM.Keďže pred víkendom výcvikár SZ reagoval tak,že by to bolo porušenie PP a Prezídium "nemôže" prijať výnimku,niet o čo žiadať! I keď si myslím,že by bolo dobré do budúcna pouvažovať nad myšlienkou odletieť náhradný pretek,ktorý bol riadne deklarovaný a z nejakých príčin nemohol byť uskutočnený,odletieť tento pretek i v strede týždňa a nezväzovať si zbytočne ruky. [%sig%]
Team Krmivá Bezecná (16.05.2010, 19:03)
Zdravím chlapi, jen jsem Vám chtěl sdělit, že nemáte opravdu čeho banovat - zrušených závodů i za cenu znehodnocení (MS 2010). Od včerejška (je to úplně strašné) večera totální katastrofa, co se na Severní Moravě, Moravě děje. Od včerejška do dnešního dne mi sedí 6 x Slovenských závodníků, kteří to nezvládli. Nyní jsou opravdu v ubohém stavu. Tři jsou na výletkách, ani se nehýbou jen stojí a tiše trpí. Mají nasypáno i tam. Byl jsem svědkem včerejšího celodenního křižování závodníku nad mojí hlavou. Bylo to nad jejich síly! Nyní k aktuálnímu počasí dnešního dne, od ráno neustále prší, leje, často se to střídá s průtržemi (pomáhá tomu velmi silný vítr) s velmi silným nárazovým S až SZ větrem, teplota během celého dne (neustále to skáče) od 3,2C´do 6,9C´, mlhavo. Absolutně katastrofické počasí pro živé jedince. Jediné poděkování Vám, kteří jste závody zrušily. Pokud závodníky čekalo takové počasí u nás (na přeletu ČR na SR) co by je čekalo u Vás, přes kopce a hory???. Situace nad Severní Moravou se vylepší !!! až během úterka!!!! Zítřejší den je kopie dnešního. Takže hrůza. Držme palce holubům co nedorazily a čekají na lepší počasí. Přeji hlavně pevné nervy a hlavně konečně trošku lepšího, holubího počasí. Ať se Vám všem daří. Aleš.
Milan Blahovský (16.05.2010, 20:24)
Aleši nebolo by odveci zverejniť tie čísla tých úbožiakov nech je jasno kto ich nasadil, ale aj tak blahoželám k šťastnému priebehu pretekov u tých ktorí zariskovali. Znehodnotenie MS 2010 ? Nevidím dôvod, už pri tvorení propozícií sme si o tom hovorili, že predsa sú 4 preteky nezaradzované resp. sa škrtajú, je to málo či dosť ? Propozície súťaže sú dané tak ich nechajme na pokoji a nešpekulujme, neviem si predstaviť aby v priebehu súťaží iných športov to niekto urobil. Že to tým 7 OZ či koľko ich bolo v sobotu vonku vyšlo, tak im nezáviďme. Stačilo 10 hodín a mohli mať v očiach slzy... Nad tými čo pošetrili holuby cez víkend asi doma palicu lámať nebudú po dnešnom výdatnom daždi a chladnom vetre.
Ján Melichárek (16.05.2010, 22:04)
OZ Senica pretek Žatec sobotu 15.5. prílet na holubník 1. o 10.44 hod. do 11.00 7-ka do 11.50 z 22 nasadených 20 doma do 17.00 všetci. Dá sa hovoriť o šťastí risku ale aj skúsenom štartérovi. Rychlosť od 1450 po 1300m/min v 20%. www.zahorak.sk
Pavel Ostrolucký (17.05.2010, 09:01)
Milan si obyčajný karierista. Vôbec si nepochopil čo som písal. Ja som písal, že odvolávať pretek 4 dni dopredu je bláznovstvo. To že niektoré OZETKY zariskovali a preteky im vyšli to je paráda, lebo v sobotu bolo do 16,OO hod. superné počasie i keď ako vy východniari hovoríte " VETERNO " , ale pre vdovcov by to mala byť práve výhoda. Ak by si bol pretek odvolával JEDEN deň dopredu, tak sa vôbec neohlásim. To by bolo asi normálne odvolať, alebo preložiť pretek, ale 4 dni dopredu - zamysli sa nad sebou! Nedávaj mi lekcie o prechode do OZ Revúca a že sa nám natiahla oblasť, to je naša vec a našich chovateľov, kilometre a naplánované preteky sa kvôli ZO B.Bystrica nemenili a moje rozhodnutie bolo holuby v piatok nakošovať, zaviesť a ak len bude dobré počasie v sobotu - tak ich vypustiť. Peniaze a náklady na pretek sú naše , tak nepchaj nos do toho čo Ťa nepáli. Že sa náš výcvikár rohodol podľa Tvojho doporučenia to je vec na inú debatu, lebo keby si nebol vyvolal paniku tak väčšina OZETIEK by bola letela v sobotu a počasie tomu aj nasvedčovalo. Presne veci vystihol Vlado Sudor, že ak niekto zariskuje a výjde niekomu pretek, budú na to ohlasy z východu a začne sa vymýšlať ako ich znemožniť. Držíš sa zásady, že si správca internetu, vymazávaš a cenzuruješ príspevky a presadzuješ si len to čo sa Ti hodí - tak sa stalo aj pri návrhu celého toto ročného MS, pri návrhu nezmyselnej GOTHY, lebo vyhovuje len VÝCHODU a to od Popradu ďalej - tak pomaličky a kľud - dúfam, že aj tento príspevok nevymažeš a že sa za svoju chybu chovateľom ospravedlníš. Včera v NEDEĽU sa letieť nedalo - s tým sa stotožňujem. Ahoj a letu zdar - podmienky by mali byť rovnaké pre chovateľov čo sa venujú vdovskej metóde a aj prirodzená metóda by mala mať nejaké výhody a to práve pri takýchto vrtochoch počasia - ale vdovčiari sú posratí z každého obláčika a bez internetu nedokážu holuby ani len vypustiť !!!
Milan Blahovský (17.05.2010, 09:52)
Sú chvíle Paľo kedy ťa je treba poľutovať, no čo medzi holubármi je ťažko vyberať. Cenzurujem iba sprosté slová a hlúpe názory nechávam, čitateľ si vie vybrať sám. S tým kariéristom si to skutočne prehnal. Skôr mám pocit, že ty nezvážiš čo napíšeš a potom to nevieš ako obhájiť a ideš do krajnosti vo svojom názore.
Team Krmivá Bezecná (17.05.2010, 10:52)
Ahoj Milane, už jsem se se všemi zástupci kam holubi patří spojil, je to skoro jedna oblast.. Majitelé o nich již nejspíše vědí.. U mě zůstávají nejspíše do konce týdne, musejí se dát dohromady. A.
Ivan Vida (17.05.2010, 11:11)
No a sme doma ! Prezrel som si všetky pretekové plány a žiadne OZ nemá deklaráciu preteku v prípade akéhokoľvek zlyhania, alebo počasia. To znamená pevné dátumy a pevné miesta vypúšťania. Takto si to všetci vymysleli a odsúhlasili !!!! VZ a SZ to potvrdili. A tým pádom všetky preteky odletené mimo deklarácie nemôžu byť v nej použité / MS, MOZ, Regiony, VS, atď /. !!! Deklarované súťaže sú postavené aj s rezervou. Tak, aké náhradné termíny ? Pre koho ? Čomu a komu to prospeje ? Iba špekulantom ! Julo Vida.
Milan Blahovský (17.05.2010, 11:41)
Pán Vida resp.Julo : V havarijných prípadoch ( nezorganizovanie preteku z poveternostných príčin, poruchy vozidla) je možné takýto pretek v prípade realizácie zaradiť do danej deklarovanej kategórie MS. ...... V kategórii krátkych a stredných tratí je dovolené vymeniť pretek danej kategorie avšak nie je možné ho absolvovať v termíne mimo deklarovaných pretekov. Preteky zaradené do súťaže MS môžu byť realizované v dňoch piatok až pondelok, resp. v deň štátneho sviatku. Nie je možné aby sa predsa v plánoch uviedlo ako termín pre organizovanie preteku napr.30.4. až 3.5. - Tu je to jasne napísané, že nerealizovaný pretek kategórie KT a ST v daný víkend nie je možné nahradiť. Podmienkou zaradenia preteku do danej kategórie je naplnenie potrebnej vzdialenosti pre chovateľa v danom preteku a kategórii. - Tu je zase uvedené, že je možné pretek zaradiť aj pri skrátení km , potrebné je však ostať v danej kategórii. Je to tak skutočne ťažké pochopiť kedy je pretek platný a kedy nie pre MS ?
Team Krmivá Bezecná (17.05.2010, 11:52)
Chlapi tu mate foto z dnešního rána co se děje na frýdecku-místecku odkaz: http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravy/81295/1274089597_reka_na_pomezi_obci_fm_a_sviadnov_u_byvaleho_slezanu_1_od_ul._halkova_.jpg
Jozef Daníšek (17.05.2010, 14:32)
Plne s Vami súhlasím pán Vida.Veď pokazenému autu Žiliny určite neverí ani pán Sudor.Jedine,že by malo pokazený kompas,pretože išlo úplne iným smerom než malo ísť.
Vladimír Sudor (17.05.2010, 21:13)
Jozef,neviem prečo berieš moje meno do huby,keď ja s tým nemám nič spoločné.Ja nie som dopravný referent. Koho najviac z celej OZ môže mrzieť,že pretek Brno sa neodletel môžem byť práve ja.Nasadil som na tento pretek 130 holubov,nadrel som sa ako kôň,lebo som prvý krát ukazoval holubice.Keď si pozrieš ako zaleteli chovatelia v susedných OZ v tento deň,holuby boli potlačené severným vetrom,takže prvé holuby doletovali do všetkých OZ - tiek od juhu ,takže mňa preto neuskutočnený pretek mrzí 10 x viac ako teba.Mohol som mať neskutočne dobrý koeficient do MS. A ak chceš niečo riešiť pre chovateľov nebrízgaj na výbor OZ tu na DF,ale napíš písomnú sťažnosť na KK OZ Žilina so žiadosťou o zúčastnenie sa tvojej osoby na tomto konaní a budeš v obraze. [%sig%]
Ivan Vida (17.05.2010, 21:36)
Milan ešte raz.Mám 63 rokov a pretekám s PH vyše 50 rokov a vždy som dával holuby na pretek s rizikom hlavne počasia. Za ten čas som mnoho pochopil a mnoho nie. Ver mi ale, že si prečítam všetko k čomu sa dostanem a hlavne naše dokumenty. Preto, viem prečo sa môže pretekať od piatku do pondelka a vo sviatok. Vzniklo to vlastne preto, aby tí čo majú holubníky natlačené nelietali v pondelok až nedeľu. Podotýkam, že tí chceli pretekať od apríla do novembra. Píšem to preto, že vy takích nemáte. Ale poďme k veci. Budem sa držať piatku až pondelku, lebo sviatky sa nám už minuli. Milan, naše OZ odletelo 3 dá sa povedať rizikové preteky. Bol vietor aj dážď. Keď to zoberiem s tou toleranciou, tak sme mali všetci minulotýždňový rizikový pretek odletieť v piatok a v sobotu, kedy bolo počasie " rizikovo " prijateľné. Ako je vidieť, tu ale o to nešlo. Pýtam sa. Ako je to možné, že ak som dobre počítal OZ L. Mikuláš, Prešov, Žilina a Senica odletia rizikovo pohodový pretek z deklarovaných miest a ostatok nie. Rizikový pretek si ja predstavujem na Slovensku presne naopak, že ho niektoré OZ pre zlé počasie neodletí. Hlavne tie z horských oblastí. Nechcem špekulovať o tom, že niekomu, vadí ako má niekto nadupané holuby. Poďme ale ďalej. Jeden pretek sme si presrali, tak teraz hľadajme náhradný termín. Milan, ja tu vidím miesto pre špekulácie a podvody. Tu prestáva byť fair-pay, tu sa budú zdvojovať preteky, trhať tímy, robiť špekulácie, takto začínajú lakťové hry. Preto trvám na tom, čo som napísal. Deklarovali sme pretek, mali sme možnosť použiť toleranciu, zvolili sme oddych pre holuby tešíme sa z nich, celú zimu sme ich pripravovali na preteky. Priznajme si. Štyri nie najmenšie OZ nás vymákli dokázali sa zorganizovať a leteli rizikový pretek na ktorého štart sme sa my ani nepokúsili postaviť. Julo Vida.
Peter Matalík (17.05.2010, 21:58)
P,Vida.Ja som už napísal.Ak odleteli v sobotu niektoré OZ preteky,tak niet o čom špekulovať.Žiadne náhrady do MS.Jedine ak by bola vznikla katastrofálna situácia a neletelo celé Slovensko tak sa snáď dalo o niečom diskutovať.
Milan Blahovský (17.05.2010, 22:31)
Julo, keby išlo iba o víkendové dažde tak nebol problém odletieť pretek v piatok či pondelok, ale tu predsa išlo o celotýždňové búrky a prietrže na celom území Slovenska a teda ísť v piatok s holubami do takéhoto ovzdušia nabitého energiou by bola riadna volovina, pondelok, ktorý je za nami a vieme teda ký bol teda už vopred neprichádzal do úvahy. Tu v žiadnom prípade nešlo o špekulácie či nejaký kariérny postup, ale o zdravý rozum, ktorý udržal stavy na holubníkoch v pohode a pripravené na ďalšie preteky, ešte ich bude dosť a možno aj takých rizikových. Príroda je z roka na rok nevyspytateľnejšia a bude si brať svoju daň za naše správanie sa k nej.
Pavel Ostrolucký (18.05.2010, 08:18)
Milanko Tvoje odpovede beriem a chovatelia si urobia názor odkiaľ ide zlo, čo je múdre, sprosté a čo je výhoda a vypočítavosť. Milan Ty si ešte stále nepochopil čo si spravil ! Vyvolal si na Slovensku vlnu odhlasovania pretekov 4 dni pred nedeľou. / 3 dni pred sobotou / !!! Väčšinou OZETKY majú svoje vypúšťacie komisie a tiež sa riadia aj podľa internetu, nie sme hluchí a ani slepí. Chovateľ si sám môže vybrať či holuby na ryzikový pretek nasadí, alebo nie. Či sa potom pretek odletí aj pri ryzikovom počasí, je vecou komisie a výcvikára jednotlivej OZ. Teraz veci prekrúcaš a robíš z toho frašku a to že chceš z toho pekne vykľučkovať sa ani nedivím. Ja nevnášam do tohoto píspevku žiadnu zlobu a nenávisť, je to môj názor, taký má aj p. Vida a mnoho chovateľov na SLOVENSKU a aj po celom svete!
Milan Blahovský (18.05.2010, 08:47)
Tak to si ma teraz pobavil, nevedel som, že na Slovensku je toľko funkcionárov závislých na mojom rozhodnutí. Rozhodli sme sa tak už vo štvrtok, aby chovatelia mali priestor pre organizáciu svojej činnosti okolo holubov , aby mi nik nereptal, že je to na poslednú chvíľu a pod. Bolo to čisto naše rozhodnutie a nikoho som o ničom nepresviedčal, skôr bol na mňa istý nátlak aby sa náhradný pretek uznal do MS, čo som zamietol po nejednotnom postupe funkcionárov, ktorí sa pustili do rizika. Odvážnemu šťastie praje a vyšlo im to, no nie každý deň býva sviatok na to nezabúdaj. A ešte k číslam - štvrtok nie je tri dni pred sobotou !!! Bolo to 34 hodín pred nasadzovaním holubov na pretek a teraz si odpovedz či je to dosť alebo málo pre chovateľa, ktorý chodí do práce, ktorý má nejaký systém prípravy holubov na preteky a nie pre tých, ktorí vbehnú do holubníka z krčmy a chytajú čo má perie. Teraz skutočne neviem kam ťa mám zaradiť...
Lubomír Jasovský (18.05.2010, 09:13)
Nechápem čo je to s Vami! Na internete je toľko mudrcov a narážajú na jedného predsedu, keď každá OZ sa rozhodla sama bez nátlaku!!! Ja som rád, že sa neletelo, hoci v sobotu bolo celkom dobré počasie, ale pár našich omeškancov by už v poobedňajších hodinách nemalo šancu na návrat. Neviem čo by sa písalo ak by bol silný vietor a holuby by sfúklo, a museli by sa vracať do zlého počasia. Tuším všetci majú krátku pamäť a zabúdajú na krachové závody v minulom roku , to bola iná diskusia! V nedeľu bolo strašné počasie na celom Slovensku a to som okúsil na vlastnej koži, ale našťastie len autom.
Pavel Ostrolucký (18.05.2010, 10:30)
Milanko Tvoj článok vyšiel 13.5. o 09,05 - ja som počítal aj teto deň, ale nejde o to či 3 dni pred alebo len 2 dni pred sobotou, alebo nedeľou, ale ja som upozornil len na to, aby sa to už v budúcnosti nestávalo, každý chovateľ sám za seba môže slobodne rozhodnúť, či na pretek nasadí svoje holuby alebo nie / ak by sa i pri rizikovom preteku nazbieralo v celej OZETKE i pri pospájaní sa chovateľov 20 chovateľov a 150 sk H/ pretek by bol platný. Pri nakošovaní a pri prevoze holubov na miesto štartu - je na to výcvikár a ak OZ má štartovaciu komisiu tak aj tá a holuby buď vypustí, alebo nie. Pri zrušenom preteku je táto možnosť dopredu vylúčená a celoročná snaha chovateľov je niekde v ofsajde... Beriem do úvahy aj vrtochy počasia a aj to že na východe bolo horšie počasie ako na strednon a západnom Slovensku, ale v sobotu poobede išlo len o lokálne búrky - neskoro pobede, kedy by holuby boli dávno doma. V nedeľu bolo počasie pod psa a tam keby sa holuby boli i zaviezli, boli by sme ich určite priviezli späť neberúc ohľad na to či nám nejaké náklady na pretek vznikli alebo nie. Do konca sezóny je ešte ďaleko, rok je na pi.. a ak to takto pôjde ďalej bude to katastrofa pre každého chovateľa čo má holuby aspoň trochu rád a berie to ako koníček a nie ako PROFI HOBBY !!!
Miroslav Luhovy (18.05.2010, 10:43)
Stále nechápem o čo Vám ide?Asi ste bohata OZ,ked si dovolite vozit holuby hore dole.Povedzte mi o čo prišli chovatelia OZ-tiek,ktoré preteky zrušili?O nič,pretek sa bude konať iný termín,holuby sú doma a nemynul sa ani cent.A to,že pretek nebude v MS,no tak to je teda "katastrofa".Nemiešajte sa do oblastí,do ktorých Vás nič nie je,tak ako sa iní nestarajú do vašich migrácií!
Miroslav Luhovy (18.05.2010, 10:43)
samozrejme neminul
Milan Blahovský (18.05.2010, 10:45)
Pavol, preteky neorganizuje chovateľ, ale výbor OZ. Stanovy poznáš, tak ich aj prednášaj v príspevkoch tak ako sú stvorené. Chovateľ je účastník preteku. Myslíš, že u nás nie sú typy ako ty ? Ale keď mi už aj takéto typy dali podnet na zváženie rizikového výjazdu tak som spoločne s členmi výboru rozhodol ako som napísal. Nerozhodol som to unáhlene v stredu ale 34 hodín pred odchodom auta z prvého nasadzovacieho miesta v OZ, ak k tomu prirátam teoretické 2 hodiny pre zber holubov a prácu v tomto NS potom to vychádza na 32 hodín. Neopakuj donekonečna 3 dni a pod. údaje. Pokiaľ by sa jednalo o pretek v nedeľu, ktorý bol skutočne na 1000 % nerealizovateľný vydal by som rozhodnutie v piatok ráno. Tak to u nás chodí a aj bude chodiť. Aj takýmito rozhodnutiami vieme vychovať kvalitné holuby ( hoci pre niekoho pojem kvality je asi testom jeho schopnosti prežiť), ktoré posúvajú našich chovateľov do popredia v hodnotení MS a to nemá nič spoločné s budovaním kariéry. Tomu je potrebné dlhodobo rozumieť pretože chov PH nie je krátkodobá ale dolhodobá práca. Som predsedom OZ 14 rokov a bol by som zvedavý koľko rokov si pracoval v podobnej funkcii plnej zodpovednosti za rozhodnutia a s prácou s ľuďmi rôzneho spoločenského postavenia a inteligencie. Zrejme to bude z kariérnych dôvodov to všetko čo som pre to obetoval. Zrejme máš pocit , že chcem byť nejakým Stalinom v chovateľstve, ktorý svojimi rozhodnutiami mení myslenie členov OZ či SZ. U mnohých by to možno aj prospelo a bol by pokoj s podobnými príspevkami, ale ono sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré a možno aj náš dialog posunie myslenie chovateľov vpred. Bodaj by !
Milan Blahovský (18.05.2010, 10:49)
A ešte jedna vec čo donekonečna omieľaš. 20 chovateľov a 150 holubov ( ja tvrdím, že 250 - štandard ma nezaujíma). Myslíš si , že 20 šialencov môže rozhodnúť za zvyšných 120 používajúcich mozog ???? Môže, ale za svoje peniaze.
Robert Molnár (18.05.2010, 10:56)
chlapi včera to ešte išlo otvoriť dneska sa to už nedá. OZ Senica letel /aj výsledky boli /jeden klub
Milan Blahovský (18.05.2010, 11:00)
Stránka kde sú vkladané údaje o štartoch OZ BA a možno aj Senica, je v prestavbe(www.infoholuby.tym.sk), zrejme preto padá. Všetky údaje budú presunuté na www.szchph.sk, ktorý chcem záverom týždňa rozbehať. Môže byť aj 1 klub na webe, ak splnil požadovaných 20 a 150 resp. 250 ....
Robert Molnár (18.05.2010, 11:04)
Dík Milan
Peter Matalík (18.05.2010, 11:09)
p.Ostrolucky.Nechcel som už diskutovať,lebo to začína byť začarovaný kruh.Lenže v tomto poslednom príspevku si sám protirečíte!Na jednej strane stále spomínate ten rizikový pretek a na druhej rozprávate o PROFI HOBBY.Viete aj náš predseda MDKS J.Bučo mi pred víkendom povedal,že kedy doletia maratónci ,ak už teraz nenasadíme na 200-250 km pri nie práve ideálnom počasí.Z Aachenu/k nám cez 1000 km/ ,bolo na Východe podobné počasie ako v nedeľu.Krach.Posledné km holuby nezvládli.Nie každý má 100 závodníkov a hlavne prestali sme chovať tvrdé DT holubý,ktoré su za ideálneho počasia pomalé.Práve chovatelia,ktorí lietame maratóny sme nemali problém nasadiť./mimochodom aj M.Blahovsky/.Neviem si však predstaviť situáciu,ak by sme ako píšete 20 chovatelia nazbierali 250 holubov a odleteli pretek,na ktorí by chovatelia z malým počtom závodníkov z opatrnosti nanasadili.To by som si vypočul ako sa lieta profíkom,ako odstavujú kokurenciiu.......Preto aj to riešenie aj v našej OZ.Treba to brať aj z tej druhej strany mince.Sezóna bude asi mizerná.Snažme sa ju nezbabrať a neodradiť hlavne začinajúcich chovateľov a chovateľov,ktorí ten náš šport až tak"nežerú" ako mi podaktorí!
Vladimír Sudor (18.05.2010, 11:26)
Vlani po nevydarených pretekoch sa navrhovalo vytvoriť(zriadiť) komisiu,ktorá by sa venovala meterológii.Nedotiahlo sa to do konca a je to veľká škoda. Milan Blahovský sa zhostil problému víkendového počasia a zavesil na internet svoj názor na realizovanie či zrušenie preteku. Je to tak trochu aj odvaha,lebo vieme ,že koľkokrát je predpoveď veľmi zlá a nakoniec v deň preteku sa rozfúka a rozoženie oblačnosť a pretek sa vydarí.To je ale ten lepší prípad.Mnohokrát je to i naopak,predpoveď dobrá,pretek krachový. Myslím si,že by sa Milanovi a jemu podobným,mali OZ-ky za toto varovanie pred daždivím víkendom poďakovať a nie ho tu pranierovať.Ale ako čítam DF jediným nespokojným je len Paľo O.,ktorý by si mal svoj problém riešiť vo svojom OZ.Ostatné OZ-tky sú spokojné,majú svojích šampiónoch doma,veď sezóna ešte len začína.:o) [%sig%]
Jozef Daníšek (18.05.2010, 12:40)
Milý Vlado.Kto písal o pokazenom aute v príspevku 16,5 si bol práve Ty.Budem citovať" keďže OZ-CHPH Žilina sa hneď na prvý pretek pokazilo auto atď......Za ďalšie ,z titulu Tvojej funkcie výcvikového referenta by som sa aspoň za výbor OZ-CHPH Žilina ospravedlnil ostatným chovateľom na diskusnom fóre.To doteraz z výboru nik nespravil.A navyše i Tvojim pričinením ste dokonca rozhodli,že za ten trapas bude mať vodič dokonca zaplatené,hoci predseda p.Laš bol proti. Preto z výboru predčasne odišli páni Davidík i Puček.Ak pomenovanie problému považuješ za brizganie tak potom neviem,čo chceš riešiť na úrovni Slov.zvazu.Ak považuješ vetu"že asi pokazenému autu sám neveríš"za urážku kde v hneve dokonca píšeš o hube hoci na Slovensku poznáme výraz ústa,tak sa Ti naozaj divím a nepotrebuje to žiaden ďalší komentár
Milan Kašuba (18.05.2010, 13:06)
Milan ahoj. Možeš mi prosím obodovať p. Ostrolúckeho,osobne ho nepoznám(myslím koľko meria a váži),lebo asi nevie čo je krach.závod.Aj p. Sudor písal,že Kolín púšťal s malou dušičkou.Ale podľa predpovede,by 90% chovateľov závod zrušilo.Je to ale na každom chovateľovi. Milan,Stalin ak si dobre pametám dostal kult osobnosti a za to sa v minulosti strieľalo ,tak davaj bacha :-))))))))))))))
Pavel Ostrolucký (18.05.2010, 14:55)
Pre V.Sudora - v jednej časti ma podporuješ a druhej si protirečíš. Pripadá mi že nevieš vyjadriť svoj názor . Prečo Ty ako funkcionár OZ Žilina, neriešiš problém pokazeného auta a neodpovieš na otázky J.Daníška. Viem ako si predtým písal, že veci sa lepšie riešia pri dobrom vínku - to je pravda, ale ja nepijem, len vínimočne - zatoľko ma poznáš! Milan , Miro, Peter si tvrdíte svoje - aj my sme na doporučenie niekoho zrušili pretek, ktorý sa najprv mal konať v sobotu a potom sa zrušil celkom, čo bolo zlé rozhodnutie, no bohužiaľ stalo sa ja to už nejako prežijem, mne o MS vôbec nejde, ide mi o šport a vyžitie. Pre p. Kašubu ak nemôže kvôli mne spávať : nar. 10.4.1955, vek teda 55 r., váha 84, výška 182 cm, č.t. 0908-935200, zatiaľ mi jesť a piť chutí a viem, čo sú aj krachové závody a aj nácviky, holuby chovám vyše 40 r. - stačí ? Správne píše teraz Peťo Matalík, že nad tým čo bolo minulý víkend sa už treba povzniesť a treba sa pripraviť na ďalšie preteky, ktoré prídu, aby neboli krachové, lebo vynechaný pretek bude holubom chýbať nie len vzdialennostne ale aj pri preperovaní!
Vladimír Sudor (18.05.2010, 15:02)
Jozef ty máš neskutočný dar vytrhávať vety z kontextu. Len pre objasnenie: 1. V žiadnom hneve som nič nepísal. 2. Výbor OZ prijal,že vodič bude riešený na nasledujúcom zasadnutí výboru za jeho prítomnosti. 3. Pretek Brno bude odletený v náhradnom termíne,ktorý si určia ZO-čky. [%sig%]
Jozef Daníšek (18.05.2010, 19:26)
Vlado.Ja som nechcel citovať,celý Tvoj príspevok,preto som to dal do úvodzoviek, ak si si to dobre všimol, pokračoval som atď. a potom bodkami.Tak nehovor o vytrhávaní veci z kontextu.Ale som rád,že si sa ozval. Aspoň niekto z výboru.Čakal som,že sa ospravedlníš v mene výboru,ale to by sme čakali asi zbytočne.Tak sa Ťa teda spýtam,ako člena výboru, kto dal pokyn k výmene auta Geraldy za auto Avia?Veď ako člen výboru si musel vidieť už v Rajci,keďže ste košovali prví,že bolo porušené uznesenie z konferencie !Prečo si to ako vycvikár nezastavil?Auto bolo ešte prázdne a času bolo dosť.Píšeš,že výbor prijal,že vodič bude riešený na nasledujúcom zasadnutí výboru za jeho prítomnosti.Ale čo prijal?To nepíšeš!!!!! Takže teraz určite nič nevytrhávam z kontextu.Ruku na srdce ,ako vycvikár si mal trvať na tom ,aby hneď na prvom zasadnutí výboru vodič bol a jasne povedal,čo robil v Novom Meste nad Váhom.Veď ,ako tvrdíš ,Ty si na to doplatil najviac. Dokonca bol zapadnutý na lúke odkiaľ štartujeme cvičné lety mladých holubov.Nerozumiem prečo výbor chodí okolo horúcej kaše!Alebo si tiež sám s výmenou auta súhlasil? Píšeš,že pretek bude uskutočnený v náhradnom termíne,ktorý si určia ZO.Čo ak budú trvať na vrátení finančnej čiastky.Počítal výbor s takouto alternatívou.Veď výbor kľudne mení uznesenia ktoré vzišli s konferencie a tie majú byť pre výbor alfou omegou a teraz kľudne napíšeš že pretek Brno bude odletený ,ako keby to bola hotová vec.Alebo to už je príkaz?Nie všetci majú tipesy a musia navyše chodiť do roboty.Niektorí na smeny.Ako som sa dočítal, tak náhradné preteky by sa mali uskutočniť v pracovných dňoch.Nezabúdaj,že ľudia si plánujú dovolenky,ktoré museli vopred uhradiť.Takže výbor si porušením uznesenia narobil problémy.A teraz mi napíš či nemám pravdu.
Peter Holienka (18.05.2010, 20:16)
Pán Ostrolúcky hoci Vás osobne nepoznám nedá mi nezareagovať na vaše príspevky.Neviem kde to žijete ale z vašich príspevkov mi vychádza jedno a to,že neprávom osočujete p.Blahovského a za druhé,že nemáte rád poštové holuby.Naše OZ tiež neuskutočnilo závod a som rada,že to tak dopadlo,lebo sezona len začína hoc tiež padali názory,že sa mohlo letieť v sobotu a čo ak by to dopadlo zle koho by sme zase súdili.Naše OZ malo už viac takýchto krachových závodov v minulosti a verte mi,že nebolo mi všetko jedno keď sme mali doma z 54. ks v prvý ďeň 4 ks. a do dnešného dňa nám chýba polovička holubov a neboli to žiadni mladíci,ale holuby,ktoré mali v minulosti vyhraté prvé ceny aj z 800 km a nalietané za rok 8-10 tratí a čo bolo najhoršie,že sme museli zlikvidovať takmer celú druhú liaheň mláďat.Takže týmto príspevkom chcem poďakovať p.Blahovskému zato,že upozornil verejne chovaťeľov na zlé počasie a tiež by ste sa mali zamyslieť nad tým ako by sa vám bežalo len v tričku po búrkach a dažďoch a pri takej zime aká bola v neďeľu.Podotýkame,že tiež nemáme doma vdovce ale lietame na prirodzenej metode tak si nemyslite,že by ste z tej vašej prirodzenej v takom počasí nič nestratili a prosím vás zamyslite sa či máte rád poštové holuby alebo ich chcete len trýzniť. S pozdravom LETU ZDAR Barbora Holjenková
Vladimír Sudor (18.05.2010, 21:53)
Jozef,neviem prečo by som mal ja zastavovať Aviu,keď každá ZO dostala ešte pred prvým nácvikom t.j.pred 18.4.2010 rozdeľovník boxov a harmonogram zberu na celú pretekovú sezónu, a tam sú jasne rozpísané rozdelenie boxov na pretek Brno pre Aviu + vlek,tak prosím ťa nezavádzaj tu chovateľskú verejnosť a netvár sa ako keby si o tom počul až na zbere na Brno.Prečo si teda nekonal ty resp.člen KK p.Puček,ktorý je z tvojej ZO.Mali ste na to viac ako dva týždne a nikto ani len necekol.Keď tajomník OZ urobil na pretek Brno rozpis pre Aviu,určite mal na to dôvod. To čo som vedel som ti odpovedal ,ďaľšie otázky prosím ťa smeruj na predsedu resp.tajomníka OZ. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (19.05.2010, 07:33)
Pán Peter Holienka - alias Barbora Holjenková - Vy ani neviete ako sa voláte a čo píšete. Nečítali sme všetky moje príspevky. Holuby mám rád tak ako Vy. Ja som tiež písal hore vyššie, že holuby sa v nedeľu vypustiť nedali a keby boli nakošované a boli vyvezené, boli by v nedeľu privezené asi späť. Jednalo sa o sobotu, kde si viac ÓZETIEK začalo presúvať preteky, no na základe ako píšu niektorí chovatelia sa po DOPORUČENÍ p. Milana Blahovského - Vášho SPASITEĽA začali tieto nepochopiteľne rad radom odvolávať, tak že sa preteky aj na sobotu zrušili. A aké prekvapenie - teraz je veľa chovateľov strašne múdrich a zistili, že niektoré OZ preteky v sobotu leteli, leteli PERFEKTNE, lebo tomu počasie prialo. Nič viac nič menej. Nerobte zo mňa KATA ja som nikde nenapísal, že holuby majú byť vypustené do nečasu, alebo do dažďa, ja som písal, že pri nepriazni počasia, ak by sa holuby vypustiť nedali, že by sa priviezli naspäť domov. Máte to napísané po lopate a dúfam, že to pochopíte, ja na túto tému končím - prichádza ďalší víkend holuby treba po neplánovanom oddychu pripravovať na tento, alebo na DVOJPRETEKY, čo po zrušení pretekov budú nasledovať !!!
Milan Blahovský (19.05.2010, 07:45)
Paľo, vyprosujem si aby si k mojmu menu pripájal spojenia ako spasiteľ, karieristá či iné. Skončí s tým trapným vypisovaním pripomínajúcim decko čo mu vezmu hračku.
Pavel Ostrolucký (19.05.2010, 08:00)
Milan ja som napísal svoj názor a že s tým končím, tak končím - neurážaj sa Ty máš tiež rôzne názory, ktoré ja nemusím akceptovať!
Milan Blahovský (19.05.2010, 08:37)
Ja ale nekončím a pred prichádzajúcim víkendovým pretekom upozorňujem OZ, ktoré budú prechádzať autami Moravou prípadne ako my, tam vypúšťať, nech si overia stav komunikácií či mostov , ktorými by mali prechádzať, pretože je možné, že ich prívalová voda poškodila a možno aj bude potrebné hľadať nové miesta štartov. Kto to vezme ako poplašnú správu jeho problém, len aby ste neboli zaskočení a hlavne vaši vodiči.
Vladimí­r Smieško (19.05.2010, 09:52)
Milan, za tri body. Stručné, výstižné a hlavne užitočne predvídavé.
Milan Blahovský (19.05.2010, 10:20)
Vlado , aj takto sa dokáže prejaviť kariérista a spasiteľ :o)))))
Jozef Daníšek (19.05.2010, 12:17)
Vlado.Človek sa nestačí diviť,ako dokážeš kľučkovať.Tak teraz podľa Teba najnovšie není vina na strane výboru OZ,že porušuje stanovy,ale vina ostala na p.Pučkovi,ktorý sa mal ohlásiť a ja dokonca zavádzam chovateľskú verejnosť.Tak teda ešte raz.Kto tu zavádza chovateľskú verejnosť je výbor OZ-Žilina.ktorého si členom.Naviac si členom prezídia SZ.A ak sa priamo za Tvojej účasti ako člena výboru porušujú"Stanovy SZ CHPH" tak to je prisilná káva.Stanovy,totiž jednoznačne hovoria čo znamená uznesenie s konferencie pre výbor OZ.A výbor uznesenie dva krát svojvoľne porušil.Po prve:zmenil "ODSÚHLASENÝ" !! konferenciou pretekový plán a porušil uznesenie o dopravnom prostriedku.To bolo dokonca riešené ako osobitný bod konferencie.A ty sa mi tu snažíš nahovoriť,že o ničom nevieš a začínaš sa tváriť podľa príslovia " Ja nič ja muzikant"a navrhuješ mi aby som sa obrátil na iných kompetentných. Lenže Ty si členom výboru OZ Žilina a člen prezídia SZ.Vidíš ešte niekoho kompetentnejšieho okrem seba.Obežník by mal zostavovať podľa stanov výbor OZ.To znamená,že každý člen výboru nesie rovnakú zodpovednosť.Pokiaľ je to v Žiline ináč, tak sa porušujú stanovy.A to by Teba ,ako členovi prezídia nemalo byť jedno.A nechceš mi snáď nahovoriť,že keď tento výbor porušuje a neberie za bernú mincu uznesenie konferencie by zrazu bral na vedomie nejakú kontrolnú komisiu a jej stanovisko.Po tom čo tento výbor predvádza mu v Žiline málokto verí.A to po tom ,ako ste mimoriadne zasadli a hlavného vinníka neprizvali Vám neverí už určite nik.A Ty buď chlap a netvár sa ako chameleón.
Peter Holienka (19.05.2010, 20:31)
Pán Ostrolucký prosím Vás keď je niekto pod niečim podpísaný tak sa vyjadrujte na jeho adresu a nie na druhého. Ja nemôžem za to že dcéra má taký názor aký má ja s ňou tiež v mnohých veciach nesúhlasím, ale ak niekto nevie ako sa volá a čo píše tak ste to vy a nie moja dcéra. Čo píšete vo vašich príspevkoch mňa osobne nezaujíma a po dnešnom prečítaní vašich príspevkoch sa už na vašu adresu radšej vyjadrovať nebudem,lebo z toho čo píšete je mi zle. Tiež nemôžem za to,že dcéra použila moje prihlasovacie meno. Ja môžem povedať len toľko ,že mňa po vlaňajšom krachovom závode holuby viacmenej prestali zaujímať a keby nie dcéry tak dnes už holuby nemám. Tak Vám želám aspoň jeden taký krachový závod hoci by mi bolo ľúto tých holubov,ktorý by sa museli trápiť aby ste sa konečne prebrali a nepísali v každom príspevku niečo iné a nezhadzovali vinu na druhých a taktiež neosočovali druhých. Ja osobne sa k tejto téme viac vyjadrovať nemienim,a ani ma to v celku nezaujíma. Z pozdravom letu zdar. Holjenka Peter
Miroslav Luhovy (20.05.2010, 09:01)
Pretek 15.5.2010 mohol dopadnut aj takto: http://www.postovniholub.cz/vysledkyCS/zavodyOS/2010/Tabor/04KU.txt My sme takyto zavod zažili pred dvomi rokmi a nie je to nič príjemné.
Milan Blahovský (20.05.2010, 09:40)
Ideálne počasie, ani zmienka o daždi, no čo už aspoň si pritvrdili holuby... To či takto časom dopadne aj niektoré OZ u nás závisí od hrdinstva či kariérnom zmýšľaní ich funkcionárov.
Pavel Ostrolucký (20.05.2010, 11:10)
Pán Holienka - Holjenka - je mi Vás úprimne ľúto, ja som Vám odpovedal pekne / nevedel som, že jedno je heslo a duhé meno len to ie - je mi nejako nesedelo/. Je mi lúto aj to že ste potratili holuby, ale bez toho to asi nikomu nejde. Vy ste asi neleteli v r. 2001 daždivý Chomutov - ja som tam vtedy oplel všetky špičkové závodníky a od vtedy som slabý chovateľ - tiež vinou neuváženého vypustenia holubov do dažďa. Minulo výkendové počasie bolo pod psa, ale v sobotu sa letieť dalo, niektoré OZ to leteli a leteli DOBRE, to tvrám od samého začiatku a nič na veci nemením, tak neviem kde ste čítali, že veci mením. Prajem Vám veľa zdravia a príjemné dokončenie sezóny, dúfam, že Vám Vaša dcérka, pri tom pomôže - chov PH nie je len o príjemných chvíľach, ale niekedy prídu aj sklamania a cez tie sa musí chovateľ povzniesť sám a ísť ďalej so vztíčenou hlavou, preto to nevzdávajte, prajem Vám čo najmenšie straty a radosť z holubov.
Ivan Nemec (20.05.2010, 14:00)
Pan Blahovsky, ziadne hrdinstvo, ale pravidelne sledovanie predpovednych modelov UM a COAMPS (PL), ECMWF (SHMU) a ALADIN (SK a CZ). Urcite riziko je vzdy, ale v sobotu sa letiet dalo (asi do 15 hod na severe republiky). Keby som bol v kozi ceskych funkcionarov urcite by som nesuhlasil so startom v Nemecku, lebo ten dazd co bol u nas v piatok bol v sobotu rano na západe, na cesko- nemeckych hraniciach. Nakoniec idealne pocasie nie je a ani nebude nikdy. Len niektori by chceli, aby bolo pri pretekoch postovych holubov vzdy.
Igor Barbírik (20.05.2010, 21:01)
všetci mame holuby na rovnakej štartovacej čiare či je počasie priaznivé alebo zlé nad tým treba premýšlat
Miroslav Ďurana (20.05.2010, 23:07)
Pán Ostrolucký,doteraz som nepochopil čím Blahovský ovplyvnil správou iba Vás ,alebo celé OZ. Prečo sa nedali ovplyvniť OZ-tka ktoré pustili.Ak ste odkázaný na jeho rozum tak si ho zvolte za svojho poradcu a ak máte svoj výbor OZ tak nech používa svoj rozum a nie niekoho iného. Ak ste chceli holuby nakošovať tak ste to mali urobiť a nie sa tu hnevať pomaly na každého kto Vám odpíše.
Milan Klačan (21.05.2010, 15:02)
To,že tu niektorý obvińujete p. Blahovského z karierizmu a spasiteĺstva je od Vás úbohé! Ako prvý správne zhodnotil situáciu a uverejnil na d. fóre zrušenie preteku.(určite má rád svoje holuby , keď tak rozhodol!!!). Potom sa pridávali ostatné OZ. Podla mňa, predseda SZ CHPH mal vyzvať a navrhnúť Obl.združeniam zrušenie pretekov minulý víkend. M.Blahovský spravil kvantum práce pre chovatelov PH , a stále sa nájdu chovatelia čo ho kritizujú a urážajú. Dúfam , že už čoskoro príde ten čas ,keď bude on a jemu podobný na "najvyšších postoch" a potom už skončí "amatérizmus", ktorý niektorým vyhovuje.
Zdeňek Adamík (21.05.2010, 16:51)
Svatá pravda, moja řeč.
Robert Molnár (21.05.2010, 17:50)
Neviem už naozaj že na Milana píšete hlúposti. však on to napýsal za ich OZ. nikomu nekázal neletieť.
Peter Matalík (21.05.2010, 21:12)
Páni! Nerozvádzajme už ten jeden príspevok jedného chovateľa.Má právo na svoj názor,či už je taký,alebo onaký.Nikto sa k p.Ostroluckému nepripojil a nepodporil ho.Aj keď aj u nás padli u poniektorých podobné slová,že sobota sa dala letieť......Po vojne...čaká nás znova neľahký víkend /po dnešnom nácviku -no neviem/.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené