Adenovírus

Vladimír Sudor (21.05.2010, 22:03)
Važení kolegovia. Dnes som sa dozvedel,že na Slovensku riadi veľmi agresívny Adenovirus.Postihuje jak mláďatá,tak i staré holuby. Príznaky: najskôr nazeleňaný trus,neskôr až vodnatý,nechuť ku žrádlu,zvýšená spotreba vody,holuby sú smutné,bez života.Niektoré jedince dokonca majú problémi s lietaním(pajdajú). Píšem to hlavne preto,lebo u niektorých chovateľoch sa tieto príznaky objavili už minulý týždeň a zaznamenali dosť značné straty pri sobotňajšom preteku.Privítal by som keby sa ku tejto problematike vyjadrila veterinárna komisia SZ,prípadne niekto z MVDr a poradil chovateľom ako postupovať pri liečbe. [%sig%]
Zdeňek Adamík (21.05.2010, 22:49)
Ahoj Vlado, všechno jsem celkem pochopil, akorát jsem nepochopil, proč si tento příspěvek nazval "ADENOVÍRUS"?
Eduard Buček (22.05.2010, 21:05)
Vlado skúste podať 2-3 dni liek čo máš ,alebo mal si pre mladé odo mňa a máš po probléme. S pozdravom Edo
Ján Chreno (22.05.2010, 21:16)
Dufam že ktory maju tento problem .Chorobu že nenasadia holuby na zavod alebo ano?
Miroslav Ďurana (22.05.2010, 23:07)
Pán Adamík ak viete poraďte, kecalov je vždy dosť. Vás medzi nich neradím.
Daniel Krajcik (23.05.2010, 09:43)
V Nemecku odporucaju kombinaciu "Adeno Pulver" + "Tollisan Tollyamin 3+ dreiplus".
Ľubomír Drgáň (23.05.2010, 21:45)
Naší zverenci to majú ťažké.(Myslím holuby.) Nie som lekár, ale asi sami si niekedy môžeme za to čo prichádza na naše holuby.Podľa môjho názoru je časte použivanie antibiotík,len na škodu ako na úžitok.Antibiotika sa majú použivať len keď je to potrebné a nie stále do kolečka do kola.Rôzne preparáty fungujú naozaj dobre a pomáhajú. Len pozor na jednú vec keď sú nasadené tak holuba chránia a bojujú v jeho tele ako ochrana ale keď už ich prestaneme podávať holub sa dostane do štádia takzvaného 0 kde je holub zdravý ale nemá vytvorené ochranné proti látky v tele na jeho samostatnú obranu. A v tedy prichádza to obdobie kedy pri záťaži sa jeho organizmus zosype. Ak chcete liečiť tak sa uberajte cestou prírodných liečiv,je to lacnejšie a bezpečnejšie. ==a nezabudnite dnes je nedeľa treba si nasadiť antibiotika aby ste boli zdravý.Otvorte šuflík kde máte lieky a šup šup prečítajte na čo sú a hneď si dajte ==.Takto to robíme ,lebo nás to neboli a holubovi to je jedno či? Treba antibiotika ale z rozumom. Prajem veľa úspechov v chove. Ľubo
Ján Chreno (23.05.2010, 22:35)
Stotožnujem sa s radou pana Eda Bučeka mam s tym liekom pozitivne skusenosti po preliečeni je po probleme.
Zdeňek Adamík (24.05.2010, 00:36)
Je těžko radit, když nemáte poteřbou analýzu krve. Může to být tzv. choroba mladých holubů, která se už nějaký čas projevuje i u ročních čidvouletých holubů. Takže protože dosud u nás není, alespoň o tom nevím, potřebná očkovací látka, je bohužel na tento komplex adeno a circoviroz obvykle ve spojení so collibacteriemi použít to ,co se u vá s osvědčilo, což, jak správně pan Drgáň uvádí nás přivádí do začarovaného kruhu. Bohužel. A to aby takoví holubi nebyli nasazeni je na zodpovědnosti nejen chovatele, ale, a to především, zasazovací komise!!!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené