Spoločný štart

Peter Matalík (30.05.2010, 14:44)
A je to tu! Spoločný štart OZ SNV+ Sab.-rébus , ktorý sa ťažko riešil aj naďalej bude pokračovať.P.Toporcer na diskusnom fóre OZ SNV pred pretekom Přerov napísal-štart ráno,ale bez OZ Sabinov.Nie len Pŕerov,ale hlavne Chrudim/375 km/ OZ SNV štarovali 15 minút po nás.To mnohým chovateľom v OZ SNV nebolo /ako to mám napísať/ no po vôli.Skutočnosť? OZ SNV štartovali z toho istého miesta /Chrudim/15 min.po nás. Kto má záujem nech si pozrie výsledky závodu a hlavne chovatelia SNV. Mne osobne skratoval systém začal som holuby dávať na anténu o 13 min.
Jozef Toporcer (30.05.2010, 16:12)
Pan Matalik mali by ste vedieť že preteky od prveho až poCHrudim nemalo OZ Sabinov deklarované tieto preteky z OZ SNV resp. z R1 tak neviem prečo by sme mali štartovať spoločne z OZ Sabinov mislim si že tých spoločných štartov z OZ Sabinov máme toho roku požehnane dosť nie len KDTVRale aj ST. Dnes sa holubari na koef. nie každého zaujimaju body tak je zbytočné poroztriasať holuby po celom svete doletove pasmo treba minimalizovať a v regione je to opačne sam ste raz napisal v DF že takéto preteky sú neobiektivne takto sa koef, nechytaju ja osobne nie som zastancom aby sme KT a ST lietali spolu z OZ Sabinov ale KDTVR mi nevadi tak že nič v zlom p. Matalik to nie je iba môj názor je ich podstatne viac a nie len v našej MO reakcie su rôzne tak že zdravim!!!
Zdeňek Adamík (30.05.2010, 16:40)
Když chcete vidět skutečnost, tak tu někdo dejte video ze STARTŮ v Chrudimi a bude hned jasno. Však to někdo koncem týdne sliboval.
Milan Blahovský (30.05.2010, 21:34)
Kameru tam mali, čakal som M.Hniličku ako kameramana, nedošiel a šoferi resp. štartér nezvládli úlohu kameramana, čo viac k tomu dodať. Snáď sa to po nejakom čase niekomu podarí na inom mieste podarí... A k hore spomínaným príspevkom, čo povedať ? Stará otrepaná pesnička - nepustíme so susedmi pretože ich holuby popletú naše a pomôžu tým čo sú k ním bližšie. Je to choré, ale na Slovensku a asi aj v Čechách najviac spomínané a v tom ma nik na svete nepresvedčí. Dobrý holub si letí svojou cestou, ten čo sa nechá viesť a zaletí kamsi inam nepatrí medzi tých čo si zaslúžia vyhrať. V obidvoch spomínaných pretekoch to fúklo južným smerom a pri spoločnom preteku by zrejme z doletov profitovali chovatelia odtiaľ , ale ako napísal J.T. nejde im o koeficienty, ide im o body do Majstrovstva OZ....Čo ma na tejto situácii trápi najviac je presúvanie kamionov z miesta na miesto v Chrudimi a stresovanie našich holubov v Přerov, keď naše auto stálo vo vzdialenosti 30-50 m od vypúšťania holubov zo sabinovského auta. Na aute máme našťastie rolety a holuby to zrejme "iba počuli". Stres asi im prospel ( myslím to ale ironicky) To skutočne takto robia aj v Belgicku, Holandsku, Nemecku či Poľsku ???? Možno som v tomto úplnym laikom, ale silne pochybujem aby sa tým niekto v týchto chovateľských veľmociach zapodieval. Ak áno, vyveďte ma z omylu.
Zdeňek Adamík (30.05.2010, 22:57)
Máš pravdu v tom, že i sousední oblasti nebo oblasti ve stejném směru letu nechtějí třeba i s námi pouštět. Přitom by si holubi ve větším hejně zvláště v tomto počasí významně, po drtivou většinu trati, významně, pomohli. Když se zeptám proč s námi nechtějí vypustit tak tvrdí: "Vaši holubi by naše stáhli jižně, v jiném případě severně", apod. Na to já reaguji takto: "Hm, to je zajímavé, ale proč vaši lepší holubi nestáhnou ty naše". Bez odpovědi!?! Reaguj příště stejně a uvidíš.
Ota Waldhauser (31.05.2010, 07:43)
Milane tím startérem jsi myslel, komisaře startu,který vezvládl natočit kamerou start, mládý se težko prosazují, starý si držej funkce.
Marek Hnilicka (31.05.2010, 09:20)
Rád bych start natočil, ale sám jsem nasazoval na DT v sobotu rán v 4:45 v NS. Ve 4 ráno rozsvítit v holubníku, aby se holubi trochu protáhli, dát misky. Trochu to poladit na nic víc nebyl čas. A odvézt je do NS. Prostě to časově nešlo stihnout.
Jozef Daníšek (31.05.2010, 10:31)
Toto platí i pre OZ Žilina.Pri štarte z Prahy-Slivenec dňa 22,5 boli na štarte v Slivenci ešte OZ-Nitra,Komárno,Šurany.Týmto organizáciam boli odštartované holuby o 6,30 hod.,tak je to uverejnené na internete.Vypúšťacie miesto Praha malo dňa 22.5. celkom 9 organizácii. Vzhľadom,že sa od západu nasúvala oblačnosť všetci to stíhali pred príchodom oblačnosti.Žilina odštartovala o 8 hod,pretože pri štarte Šurian.Komárna a Nitry v Slivenci dostal štartér pokyn ,aby naše holuby boli odštartované o 7 hod.Vraj,aby nám údajne neboli stiahnuté smerom na juh.Medzitým dažďová prehánka bola už nad miestom štartu,tak sa čakalo než prejde.O ôsmej prešla tak sa holuby vypustili,ale nič sme nezískali,pretože ona išla v smere letu tak do nej zákonite museli vletieť.Podľa vyjadrenia vodičov, holuby tam pomaly hodinu krúžili.Túto sobotu 29,5, sme leteli pretek Louny,ktoré zároveň letela i Bytča,ktorá holuby odštartovala 15 min pred OZ Žilina.Lámem si hlavu prečo sme neštartovali naraz.Veď spoločne lietame v regióne" Sever".Že by sme sa báli aby nám neboli holuby nedajbože stiahnuté do Bytče?Rád by som preto vedel aké ma právomoci štartér?Podľa mňa,keď je na štarte viac organizácii ,počasie vhodne pre štart,tak holuby by mal odštartovať všetky naraz.Predišlo by sa stresom holubov,a špekuláciam funkcionárov. Veď to by sme sa nakoniec museli kastovať i pri štartoch národných pretekov.Tam nám nevadí ,keď ja na štarte dvadsať tisíc holubov a každý obrazne povedané z inej fary?
Ota Waldhauser (31.05.2010, 11:21)
Pro chovatelé SK kteří start 6.45 Chrudim, bylo puštěno brzy a hejno se dlouho motalo nad opary a vzalo špatný směr, při vypuštění 7,00 se do tohoto startu vracelo, takže to v rámci možnosti odlétlo společně.
Ing.Zdeněk Horák (31.05.2010, 11:34)
Pro Zdeňka Adamíka, co to tady tvrdíš, že se óesky bojí s vámi startovat. Naopak, OS Zlín přerušil starty v rámci Moravy střed s námi, ať se jednalo o Cheby, tak letošní inter tratě z Belgie. Nemať chovatele na Slovensku.
Zdeňek Adamík (31.05.2010, 13:16)
Horáku, Horáku, buď máš problémy s jazykem českým nebo s chápáním souvislostí. Já popisuji historii a to dokonce i zcela nedávnou a ty tady pleteš nedohody nad Závodními plány pro rok 2010, který zatím ani pořádně nezačal!!! Já popisuji situace, kdy jsme několikrát stáli v jednom bodě místa startu a to co se odehrávalo, a ne sezení nad Závodním plánem a plány svozu a problémy s dopravou, tak se prosím vzpamatuj.
Ing.Zdeněk Horák (31.05.2010, 13:24)
Tři roky jsme společné závodili v rámci Moravy střed a vždy vás poráželi chovatelé z lepší (tehdy) OS Haná. Proto hlavní gestor z OS Zlín zrušil společné závody z Chebu a vycouval nakonec z Moravy střed úplně. OS Zlín není nejsilnější na Moravě, tak se s ním pořád nevychloubej.
Zdeňek Adamík (31.05.2010, 13:56)
Tak teď už jsi mne fakt naštval. Možná jste lepší, možná je to jen proto, že Vaši houbi za sezonu nalétají mnohem méně kilometrů než naši, protože jste v průměru na jeden závod o cca 35-40 km blíže, což za nějakých bratru 19 závodů činí nějaké penzum kilometrů navíc. Ale to s tím vůbec nesouvisí, stále pleteš koše s baňama a nechceš si to připustit, i když víš, akorát se ti to teď nehodí do krámu, jak jednání probíhala a kdo koho chtěl ojebat. Ale o tom zde nic psát nebudu. Buď zdráv.
Pavel Ostrolucký (31.05.2010, 14:29)
Zdenko Adamík - podpora k Tvojmu názoru !!!
Jozef Toporcer (31.05.2010, 17:23)
Pan Waldhauser- tie holuby ktore štartovali z CHrudima o 6,45 to boli hol. z OZ Sabinov o 7,00hod. OZ SNV+PP Ako ste napisal bylo poušteno brzy a hejno se dlouho motalo nad opary a vzalo špatný smer, ešte že naše holuby boli vypustené o 7,00 a doviedli ich domov do Sabinova ja nechápem týchto ľudi ktorý presadzuju teoriu že holub musí ísť z koša von čim skôr, ako si stým pomohli ked holuby lietali na jednom mieste 15min alebo nabrali opačný smer doba letu sa naťahuje rýchlosť klesa to je voda na mlyn pre vzdialenejšie holubniky a že vraj je to už obohrata pesnička . Z môjho pohľadu bol pretek CHrudim dosť potrhaný boli veľke medzeri v doletovani holubov chovateľom chybali pri otvarani hodin po 4-5ks. Tak že pan Matalik holuby nam odleteli spolu aj ked sme ich spolu nevypustili, a to na teto vykend štartujeme spolu z Valaž. Mezižiči praktycky až do konca sezony len sa na štarte nepobite kedy mame holuby vypustit či o 6,00 alebo o 7,00 zdravim!
Ota Waldhauser (31.05.2010, 18:20)
Jeden poznatek startéra, pokud se sejdou na jednom míste dvě OS a každá chce samostatný start, ti druzí i když mají rolety a stojí 100-200 m opodál tak je vždy lituji, zobus se při prvním startu rozhoupe,jako by tam bylo stádo koní, potom přejezd na start a stresem ven, to vše za 15min. kdo to nestartoval,nikdy nepochopí.
Ľubomír Drgáň (31.05.2010, 20:48)
Vážení chovatelia Každý má svoj názor. Som v tomto športe začiatočník ale podľa mňa je to zlé, keď vložíme toľko úsilia do našej zábavy a dokážeme spoločný štart rozkúskovať na OZ a verím keby to bolo možne niektorí chovatelia by to vypúšťali aj na ZO. Prečo pre niektorých jedincov trpí toľko veľa chovateľov. Vážení chovatelia alebo kompetentní ľudia veď sami sa okrádate o koeficienty a potom premýšľate prečo niektoré štáty majú také krásne výsledky. Naozaj sa to nedá urobiť z počtu 1300 ks. Príklad 29 .5 v Prahe bolo asi 5 OZ a púšťalo sa po 15 min.(veď to je choré) Ak chováte poštové holuby čoho sa bojíte, veď raz vietor fúka tam a druhý kráť opačne a my si môžeme zobrať tie výsledky čo nám sedia. Oblastné ,pásmové alebo ZO.... Pozor, pozor ale čo ak bude vietor fúkať stále inde len nie pre nás. To nás viac hnevá aby niekto nemal viac ako ja. TU JE PROBLÉM ! Ale verte každý rozumný chovateľ si vie výsledky prečítať a vie posúdiť o čo sa jedná. Podľa môjho názoru, deklarácia nie je dobrá vec. Ak sa na štarte stretnú OZ nech vypúšťajú spoločne a deklarácia by mala byť samozrejmosťou. My ako OZ Tvrdošín máme spoločné závody z OZ Dlhé Pole a podľa mňa by holuby nezmenili smer a to naše rozpätie je asi 80 Km. Chovatelia nebuďte samoľúby.(kompetentní) To je len môj názor. Prajem veľa chovateľských úspechov.
Ing.Stanislav Matuška (31.05.2010, 22:11)
Já si nyní asi udělám spoustu zlé krve, ale s většinou vašich příspěvků zkrátka nesouhlasím. A to z jednoho prostého důvodu. Pokud je závod zařazen do kategorie OZ, tak spolu musí zkrátka soutěžit pouze holubi z daného OZ. To znamená sami, bez jakéhokoliv ovlivňování holuby z jiných OZ. Pokud jsme měli dohodnuty např. závody v konkurenci Morava střed, pak spolu musí závodit pouze holubi z Moravy střed a ne, jak se v minulosti opakovaně stávalo, ještě nějací jiní holubi z jižní Moravy, kteří ani nebyli zařazeni do našich doletových listin. Pokud je dohodnut závod Moravy, pak spolu musí letět pouze holubi z Moravy. A když je Inter závod, pak inter konkurence. Takto chápu já různé stupně PŘEDEM dohodnuté formy spolupráce. To, že se na jednom místě sejde několik oblastí samozřejmě neznamená, že spolu musí vypustit. Proč by to dělali, když stejně nemají předem deklarované společné výsledky. A kdo z vás si myslí, že při společných vypouštěních nedochází k ovlivňování doletů v našich podmínkách většinou na jih, někdy i na sever, ten se krutě mýlí. Vlastně nemýlí, ví to také, ale nechce si to přiznat. O vynikajících kvalitách svých holubů ztratili letos povědomí z větší části např. jihomoravští chovatelé, kteří se zalekli velké účasti polských holubů a ze společného startu z Brusselu raději vycouvali. Mnoho let však na adresu severomoravských chovatelů vysílali signály v tom smyslu, aby chovali lepší holuby. Co se to najednou stalo? Že by snad měli polští holubi stáhnout tyto favority na sever? Tomu zkrátka nemohu uvěřit. Já jsem přesvědčen o klíči k úspěchu, který charakterizuji zkratkou P + P + P P-pracovitost chovatele, P-původ holubů, P-poloha holubníku. Jedině souhrou všech těchto tří složek se chovatel propracuje mezi skutečnou špičku. Nyní mně můžete přesvědčovat, že dobrý holub letí dobře všude. NELETÍ !!! Nebo vlastně dobře letět může, ale dobře je za 3. Absolvoval jsem řadu pokusů, sledoval jsem řadu organizací při jejich přechodech z jedné oblasti do druhé a po "spálení se" znovu zpět. Stále ti samí chovatelé, stále ti samí holubi a rozdíl cca 10% úspěšnost po 30% úspěšnost v jiné oblasti. Proto se tedy má startovat jen a jen v takové konkurenci, která byla předem dohodnuta.
Jozef Toporcer (31.05.2010, 22:42)
Pan Matuška lepšie ste to napisať ani nemohol hlavne ten predposledny a posledný odstavec su najpravdivejšie, je vidno že holubarite z otvorenýma očami umna to mate za 1.
Ing.Miroslav Vidhold (01.06.2010, 07:19)
Stano máš 100% pravdu....Ten kto toto u nás vymyslel, to vôbec nedomyslel...
Ales Truhlar (01.06.2010, 08:03)
Ach pane inženýre, co to tu s prominutím melete? V OS Zlín panuje demokracie a proto tu respektujeme rozhodnutí většiny a odtud potom pramení jak OS Zlín hlasuje. Tak to prostě je. Já osobně se nebojím nikoho, ale i já musím toto rozhodnutí respektovt byť s ním nesouhlasím. Jinak se radši soustřeďte na vítězství ve vaší ZO, protože jiná konkurence vás vlastně ani nezajímá že?
Zdeňek Adamík (01.06.2010, 08:45)
Aleši, zapomněl jsi to upřesnit, že se z Tvého pohledu jedná pouze o Inter závod Brussel s názorem na řešení ranní x polední start, kde OS ZL zastává ranní start. Já tu tedy fláknu, i když jsem původně nechtěl, pořadí posledních let v Královském mistrovství Moravy STŘED, kde je podle pana Ing. Horáka znatelná převaha chovatelů z OS Haná-Olomouc oproti OS Zlín, nejsem shodného názoru. Podle mne, OS Haná drží nad vodou hlavně špičkové chov. duo otec a syn Škovranové a ti sami uznávají určitou chovatelskou sílu v OS ZL. Stačí se jich pane Inženýre zeptat: http://postovniholub.cz/vysledkyMSS/zavodyMSS/2009/stred/KMSM.TXT http://postovniholub.cz/vysledkyMSS/zavodyMSS/2008/stred/KMSM.TXT http://postovniholub.cz/vysledkyMSS/zavodyMSS/2007/stred/KMSM.TXT http://postovniholub.cz/vysledkyMSS/zavodyMSS/2006/Stred/KMSM.TXT Objektivní čtenář si udělá obrázek sám.
Ing.Zdeněk Horák (01.06.2010, 09:13)
Stando Matuška - podpora Tvojho názoru !!!
Ota Waldhauser (01.06.2010, 09:21)
Ovšem pokud by tu konkurenci ZO měl, kdo ví co potom.......
Ing.Zdeněk Horák (01.06.2010, 09:25)
Podívejte se synci na výsledky z Chebu 1. V konkurenci OS, VS a He.
Peter Matalík (01.06.2010, 09:31)
P.Toporcer! Nám vôbec nevadí kedy a a skade budú holuby vypustené.99% členskej základne OZ Sabinov zaujíma cena ˇza holuba.Sploločnou preravou/My Vám Comutov/ Vy nám Meziříči/ ušetríme jak OZ SNV,tak Sabinov.Ja som to už raz napísal aj keď poletíme z Rumunska a holub bude lacnejčí a ko teraz ,tak ZO bude za to.Aj keď sa holuby na štarte v Chrudime spojili,aj tak ste mali 15 min skôr dolety.Ja len som chcel poukázať na to ,že v SNV nemá o nič horšie holuby ,ako OZ Sabinov.Rozpätie OZ SNV a OZ Sabnov je totožné.Áno vietor ovplyvni doletety na KT+ST,ale aj na DT do 800 km.Máme sa porovnávať z výsledkov ZO ,kde pri 400-500 nasadených holubov jak u Vás tak aj u nás majú poniektorí výsledky porovnateľné z Belgickými Esami.To už nespomínam DT ,kde napr.850 km nas.74 -chovateľ nasadil 3 ks ...14,18 cena.Ďalši pretek 920 km nas 108 hol.chov.nas. 2ks ---9.cena ....atďTo je spropagované v katalógu-no neviem ,aký by som si urobil ja ,alebo poniektorí chovatelia z takejto konkurencie.A to stále omielané,že v Belgicku sú nasadzované len ESA na pretek je už otrepaná pesnička.
Ales Truhlar (01.06.2010, 10:59)
Tak se podívejte na výsledky HE v OS Zlín. Loni i letos. Chlubím se snad někde s tím ??? Mě zajímá konkurence OS a výš, a vlastně svým způsobem i konkurence ZO, protože v ní soutěžím se špičkovým chovatelem a velmi dobrými chovateli na DT na délce doletového pole do 10 km !!!! Jen se podívejte kolik naše ZO nasazuje holubů 500 - 600 na KT v průběhu sezony samozřejmě méně (400 - 500). Vy se pořád honosíte výsledky v ZO potažmo pásmu a odkazujete se na regule FCI. Proč? Nevím. snad proto, že v konkurenci OS na to nemáte. To je ale na jinou diskuzi při té kávě. Téma je jiné a to společné starty. Ještě jednou opakuji, že se nebojím, ale musím respektovat rozhodnutí většiny.
Zdeňek Adamík (01.06.2010, 11:02)
Horáku Horáku, tys navodil diskukzi o síle či lépe řečeno o úrovni OS ZL x OS HA-OL. Tak tu prosím nepleť to, co tu nepatří!! Jinak bych si musel něco pomyslet. Samozřejmě můžeš navodit jiné téma.
Jozef Toporcer (01.06.2010, 12:02)
p. Matalik- ja skusim zareagovať iba na tu prvu časť vášho prispevku aby sme sa stále neopakovali dookola. Ekonomicka vyhodnosť spoločných pretekov pre OZ SNV je nulova preto že mi máme sezonu r. 2010 zaplatenu do predu stalo sa tak pri celoplošnom zavedeni platby za koše. Naše auto teraz môže behať hore dole aj prázdne je uplne jedno koľko holubov nasadime všetko je zaplatene. Užitok z toho budete maľ vy Sabinov a hlavne Poporad, tento to bude maľ najlacnejšie takto to vymyslel naš výbor OZ SNV ked chceme mať z toho užitok všetci musime naklady na pretek deliť počtom nasadených holubov a vyslednu sumu zaplati každa OZ rovnako a nie ako je to teraz SNV-9SK. SABINOV-7-8SK PP-6až7sk len to ma štve že argumenty čim nas bude viac bude nas to stať menej kravina pripomina mi to sľuby našich politikov pred voľbami dnes sa plati za prejazdené kilometre, neda mi nezareagovať na tie totožne doletove kilometre to už raz spominal M. B to snad nemisliž vážne Sabinov poloha na severe pri Poľskych hraniciach SNV od stredu na juch snad si nemislite že holuby lietaju podľa pravitka to čo tu uvádzaš je iba v teoretickej rovyne realita uplne ina ale už dosť zdravim!
Ing.Zdeněk Horák (01.06.2010, 12:34)
Pořád dokola, tedy já jsem byl pro závody z Chebu v rámci Moravy střed SPOLEČNÉ VYPOUŠTĚNÍ 15 až 20 tisíc holubů a protože ten Tvůj soused nevyhrával, tak jste to OS Zlín zrušili. Mě nezajímají vaše potoční ligy, já soutěžím se světem a musím se podřizovat jejich regulím. No, ale tam jsi ještě nedošel, proto ty pindy.
Ales Truhlar (01.06.2010, 14:16)
Tak ještě jednou a naposled. o mého souseda nejde, ten vyhrává a vyhrál i Moravu střed. Vy se pořád prsíte jak jste úspěšný, olympionik atd. neuvědomujete si ovšem z jaké konkurence (tím neříkám, že je OS Zlín silnější), pořád se jen honosíte tím vaším ZO a konkurencí v něm ale víc nic. Ústup s pozic bolí, to vím sám nejlíp. Ale k věci: Pro vaši informaci v loňském i letošním roce navrhovalo OS Zlín na schůzích Moravy střed společné výsledky z KT i DT i s Cheby a co nestalo. Zástupci OS Uničov a vaší OS Haná byli proti. Proč o tom si udělá obrázek každý sám včetně vás. Stačí se podívat do výsledků. Takže můžete dál soutěžit ze světem ve vaší ZO.
Ales Truhlar (01.06.2010, 14:41)
Samozřejmě ústup z pozic pro jazykovědce :-))
Ing.Zdeněk Horák (01.06.2010, 15:25)
Jako předseda ZO CHPH Prostějov již z pozice funce, musím naši ZO prezentovat a prodávat naše "úspěchy". O mých ústupech nemluv, já mám jiné daleko vyšší životní cíle, ale i v holubářství a přál bych Ti abys alespoň z části dosáhl toho co v životě já. Nechtěl jsem se tu chlubit, jak Ty říkáš, ale naštvalo mě jak někteří členové OS Zlín, nám furt vystrkují , že jste nejlepší. No, k těm Chebům, tak já jich vyhrál myslím 5 nebo 6 včetně K. Varů v konkurenci Moravy střed. Byl jsem dvakrát po sobě také vícemistrem Moravy a Slezka a to jen proto, že tehdy se tímto interesoval MISTR ČR. Za Tebe se již neangažoval, ani on a ani já, protože je to k ničemu. Jen pro puberťáky, kteří si to vylepí na vrata, to tak asi z toho (nepočítám-li te plecháč, kt. stejně skončí v popelnici po mém odchodu). Jestli chceš dál reagovat, tak to přetáhni na naše stránky a neunavujme nadále Slováky na jejich svazových stránkách.!
Ota Waldhauser (01.06.2010, 15:49)
Pane Horák-Zdeňku, dáváš krásný příklad svého chrakteru k přístupu PH pro všechny mladý chovatele, asi už není co ,čeho by jsi si vážil, zapomínáš žě před lety jsi vyhrával a pohár pro tebe byl skvost,dnes to podáváš mladým jako plech. Aleš Truhlář má pravdu, každý jednou příjde k zapomění.
Ales Truhlar (01.06.2010, 18:50)
Přesuneme tu diskuzi do Výšovic ať tu nezatěžujeme ostatní, teda jestli mě pustíte za vrata.
Zdeňek Adamík (01.06.2010, 19:51)
Rád se přidám. Paní Horákovou, jako vždy, rád uvidím.
Ing.Stanislav Matuška (02.06.2010, 09:42)
Reakce na příspěvek Aleš Truhlář - 1.6.2010 14:16 hodin. Debata se sice tradičně přesunula od původního tématu trošku jinam, ale musím 100% potvrdit Alešova slova v tom, že zástupci OS Zlín chtěli společné mistrovství i na KT a ST. Upřesnil bych jeho slova pouze v tom, že proti byli POUZE zástupci OS Uničov a s největší pravděpodobností i OS Haná. Členové OS Uničov nebyli na svůj názor totiž tázáni. A když jsem se jednatele OS Uničov, pana Dudu, tázal já, proč nebude toto společné mistrovství pořádáno, tak mně dotyčný sdělil, že si myslí (nevím jestli pouze on nebo celý výbor), že na společné měření sil na KT a ST se Zlínem nemáme. Ještě jsem poté pana jednatele požádal o nějaké potvrzení s razítkem OS Uničov v tom smyslu, že byl chov Ecoteamu Matuška (a ostatních) úředně prohlášen za konkurence neschopný. To pro případ, že by se mně "Zlíňáci" někdy později posmívali, že se bojím konkurence. Takže i tak sa dá......
Zdeňek Adamík (02.06.2010, 09:49)
Proč by se Vám někdo posmíval, to že si někdo občas v dobrém "rýpne", to není posmívání a je dobré když si i vy rýpnete někdy do nás. Já to tak alespoň beru. No takže. Vy se nás fakt bojíte?
Ing.Stanislav Matuška (02.06.2010, 10:23)
Zdeňku, to bylo oficiální stanovisko našich zástupců, kterým je nikdo z "obyčejných členů OS Uničov" (když použiji klasifikaci Jirky Paroubka) nepověřil. To o tom posmívání bylo nadsázkou. Víš, že se nebojím nikoho a na společných závodech jsem také získal nějaké ty přední ceny. Ale kdybych ti ukázal dekret s razítkem OS, tak to by přece byl pěkný argument. Text by mohl znít např. takto: My, výbor OS Uničov, silou svého úřadu a ve vší vážnosti prohlašujeme, že chov Ecoteam Matuška není schopen společně soutěžit na KT a ST společně s holuby chovatelů OS Zlín. Razítko + podpisy To by byla bomba. To by si na mně přece nikdo nedovolil :-)))) KM - Královské mistrovství bylo dříve skutečným mistrovstvím. Letěli jsme přece spolu krátkou trať, střední trať, seriál dlouhých tratí i společný závod holoubat. Vše bylo sladěno a fungovalo to. Letošní mistrovství Moravy střed je postaveno jen a jen na dlouhých tratích, takže nezobrazuje plnou šíři konaných typů závodů a v podstatě pouze kopíruje mistrovství dlouhých tratí. Nejvíce mne znepokojila skutečnost, že ačkoliv jsem jako bývalý člen sportovní komise MSS CHPH zorganizoval společnou schůzku všech tří oblastí ve Šternberku, kde jsme se dohodli na zásadách společného soutěžení, pak její závěry naši představitelé hodili za hlavu. Neměli bychom se řídit příkladem nedávno proběhlých voleb a někoho vykroužkovat? Celkem dobře se to osvědčilo.
Ing.Zdeněk Horák (02.06.2010, 10:26)
Ani u nás v OS Haná se nás nikdo neptal, zda chceme obnovit Cheby v rámci Moravy střed. No nic na nejbližší schůzi OS za účasti předsedů se na to důrazně poptám. Nemůže přece jednotlivec, ať JE PŘEDSEDOU OS, rozhodovat jen tak, jak mu to samému pasuje.
Zdeňek Adamík (02.06.2010, 10:27)
Musím se přiznat, že jsm ve volbách také kroužkoval. I když kroužkování rtěnkou považuji za příjemnější...
Peter Matalík (02.06.2010, 11:46)
P.Toporcer!Ešte pár viet k tým Vaším cenám.Sabinov 8 sk SNVS 9 sk ST.Viete čo sú to priame a nepriame náklady na výcvikovú sezónu?Robili ste už niekedy rozpočet?To,že si "šporíte" na novú nadstavbu je vec OZ SNV.Preto máte takú cenu za holuba.Naších chovateľov tiež stojí holub na ST viac ,ako 8 sk.Ale čo sa budeme priečiť.Sezóna ,aspoň jej začiatok je zlý,dúfajme,že záver bude dobrý!Prajem veľa zdravia a !Letu Zdar"!.
Jozef Toporcer (02.06.2010, 13:08)
Nič otom neviem že by sme si šporili na novu nadstavbu máme predsa privesny vozik dokopy kapacita 7500ks čo ešte chcu, skôr je to tým že nam treba vratiť pôžičku 200 000sk SZ. len som potom zvedavy či cena za koše pôjde dole oni si furt niečo najdu prečo sa to nedá no a čo sa tyka toho počasia to je fakt na porazenie lenaby našim meteorol. vyšla predpoved na nedeľu jasno až polojasno to by bolo OK A čo sa týka toho zdravička tak napodobne aj vám, ved kto by nam krmil tie naše tátoše keby sme neboli zdravi aspon ako tak zdravim!!!
Ľubomír Hovančík (03.06.2010, 21:52)
Matalík má kamošov čo mu helfnú. Ak by náhodou....

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené