Oldenburg

Peter Matalík (20.06.2010, 08:33)
A je tu repríza Aachenu 2009.Prúdy dažďa sev.východ.vietor.Je mi ľúto tých holubov.Tu sa už nejedná o nejaké umiestnenia ,resp.výhry,ale aspoň ak by prileteli.Znova to po Žilinu vyšlo,ale ten náš Východ je asi zakliatý!Ešte šťastie,že sme včera odleteli 350 -tku.
Ján Bučo (20.06.2010, 12:12)
Je to mrzuté. Už som mal niekoľko telefonátov s chovateľmi z východu a juhu Slovenska. Je mi veľmi ľúto, že počasie s nami zase zahralo takúto partiu, ale určite sme holuby účelovo nedržali v aute len aby sme Vás odrovnali. Pôvodne sme chceli odštartovať nie skôr ako o 13,30, a teraz je ťažko odhadnúť ako by tieto preteky dopadli keby sme tak urobili. Boli tu aj názory keď mi ešte včera ráno chovatelia volali aby sme holuby vypustili najneskôr do 11,00 aby stihla väčšia polovička priletieť ešte v ten deň. Lenže naše propozície hovoria o popoludňajších startoch a o dolete cez noc. To, že to ešte 4 holuby stihli do polnoci sme ovplyvniť nevedeli a pamätám sa, že v roku 2008 prileteli holuby z Liége (950-1100 km) už o 21,00 a to sa štartovalo myslím o 13,00. Práve ty Peťo si vtedy našiel tú holubičku doma ráno už vyspatú. Možno pre budúci ročník by bolo naozaj zaujímavé pouvažovať aj o jednodňových maratónoch, ale sami už teraz vidíme aká chabá je účasť pokiaľ preteky nie sú v plánoch OZ a nie sú započítavané do MS. Snáď aj Vám holuby prídu a nenecháte sa odradiť. Otázne je ako bude vyzerať ďalší priebeh sezóny. Větru a dešti totiž neporučíme. Letu Zdar! Jano Bučo
Rastislav Vincenty (21.06.2010, 10:57)
Dobrý deň pán Matalík, došli nejaké holubky z Oldenburgu????? A v sobotu sa ako vydaril pretek? Vincenty, OZ-Košice
Peter Matalík (21.06.2010, 16:00)
Z Oldenburgu v neďeľu doleteli z 30 Nas.z celého Východu 7 ks./Huňady 2 ks,Bílek 1 ks,Šefčík 1 ks,Stolarik 1 ks,Hovančík 1 ks,Matalík 1 ks./Prvý doletel 0 11 00 hod Hovančíkovi.Jednoducho holuby doobeda nemali šacu preraziť.AJ OZ Prešov z cca 290 km pri štarte z Opope 0 5 30 hod mali prvých holubov okolo 12 00 hod!Dnes mne doletel jeden aj Ištván mal o 16 oo hod jedného.Čo sa týka preteku v sobotu Veľké Meziříči/350 km/ osobne mám 100% dolet.Stráty sú asi 10%.žiadné 1 ku 1-dnej ,ako píše p.Ostrolúcky.V nedeľu OZ Prešov má okolo 40-50% stráty!
Andrej Turek (21.06.2010, 16:50)
Upresnenie. Bilek v nedeľu 2ks. Ahoj.
Milan Vojtko (21.06.2010, 17:58)
Peter hodnoť svoje OZ a nie Prešov.Podľa pár členov ktorých obvoláš hodnotíš celé OZ. Momentalne ja ako vycvikár OZ si nedovolim povedať presné čisla strat, ale po dnešnom prieskume sú asi 25% tné straty.
Peter Matalík (22.06.2010, 08:51)
Milan!Máš pravdu, podľa mojích info pomerne dosť holubov doletelo v pondelok,stráty sú asi také,ako píšeš.Ja som sa nechcel hohnotiť doletety ,alebo stráty vo Vašom OZ.Bol to len sujektívny pohľad.Viem,že Ty si mal minimálne straty u iných to bolo aj cez 50%.Len som poukázal nato ,že sobota bola priechdnejšia,ako nedľa.OZ Bardejov letelo v nedeľu a taktieý mali stráty.../Ak som sa svojím príspevkom niekoho dotkol",tak sa ospravedlňujem.A propo počasie cez víkend?
Milan Vojtko (22.06.2010, 10:25)
OZ Bardejov leteli v sobotu a nie v nedeľu, kde mali tiež ťažky pretek.
Pavel Ostrolucký (22.06.2010, 12:12)
OZ - Revúca - letela v nedeľu - štart Kámen pri Tábore o 06,00 - prvé holuby doleteli do B.Bystrice - časť Badín 10,35 - na dlhších vzdialennostiach po 11,00 hod. - straty - minimálne - skrátka dobrý štart a holuby prišli suché. Od B.Bystrice smerom na východ bolo ráno do O9,00 hod. daždivé počasie potom do 17,00 hod. bez zrážok a večer a celú noc už zasa pršalo, čo pokračovalo včera teda v pondelok do 11,00 hod. potom sa trochu vyčasilo, ale je veľmi chladné a nevľúdne počasie - nie stvorené pre preteky PH.
Richard Baško (22.06.2010, 13:58)
OZ Bardejov ako bolo písané vyššie letelo v sobotu a vďaka úspešne prevedenému štartu sme mali postarané o zábavu celý deň. Ak si niektorý z popredných chovateľov týmto pretekom pomohol v súťaži o pseudomajstra Slovenska tak sa vážne zamyslím nad tým, či neskončím s holubami. Dopredu vybrané peniaze za sezónu z chovateľov robia rukojemníkov, ktorí ak chcú lietať musia sa prispôsobiť. Aj to by sa však dalo prehltnúť, ak by sa tým pomohlo holubom. Ale takto zbabrať pretek!!!??? Pokojne sa mohol s podobným výsledkom odletieť aj v nedeľu (pretože to asi bolo nutné) a nemuseli sa pritom na poslednú chvíľu stresovať chovatelia a holuby. Aj keď v posledných rokoch letím veľké h...., dovolím si apelovať na vážených funkcionárov a členov VZ, aby sa zamysleli nad podmienkami MS, pretože toto, čo je teraz v platnosti núti hazardovať s holubami a nedáva rovnaké podmienky pre všetkých chovateľov SZ. A hovorí sa tomu Majstrovstvo Slovenska, ktoré by malo byť súťažou všetkých členov SZCHPH.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené