Dravce versus poštové holuby

Milan Blahovský (01.07.2010, 22:08)
Dobry den, Vcera 30.6.2010 som objavil v trusoch sokola sťahovavého 2 ornitologicke kruzky SK 19 2002 1528 a CZ 1256 09 0223. Pretoze sa z velkou pravdepodobnostou jedna o chovatelske kruzky, dovolil som si obratit sa na Vas. Mohol by som sa na zaklade cisla kruzkov dozvediet viac ? Prosim Vas o zaslanie spatnej informacie, kedy a kde bol vtak krúžkovaný. Toľko asi zo správy čo som dostal, nájde sa majiteľ týchto holubov nech pánom ochranárom dáme vedieť kam majú poslať odškodné ????
Marek Hnilicka (02.07.2010, 11:15)
Ať už jdou ochránci přírody do P R D E L E!!!! Minulý týden a 10dní před tím - -17ks(7ks vdovců a vdov a 10ks holoubat). Nepomáhá ani nepravidelné pouštění. Utoky až do moji blízkosti cca 30-50m. Vdovci a vdovy jsem musel přestat pouště - vyvážím je 3x týdně na 25-45 a 55km, včera chviku po vypuštění u Brandýsa nad Labem opět útok a výsledek - 1/2 holubů doma po 1hodině a zbytku to trvalo další 1,5hodiny. Holoubata jsou zavřený a mohou jen do voliery. Nikdo s tím nic neudělá a myslivci? Nechtějí se nechat sebrat lovecký lístek a lítat po soudech.
Zdeňek Adamík (02.07.2010, 11:54)
Já od března (marca) už také 12 ks a to bez holoubat. Holoubata jen dodávám na chybějící místa na sedačkách. Z první líhně byly plné.
Robert Molnár (02.07.2010, 21:08)
našťastie mám dobrých susedov ktorí mi tolerujú strieľanie z brokovnice po dravcoch. dokonca mi zavolal že mi jastrab drhne holuba na jeho trávniku tak som mu tam švihol.potom bol ale rozčarovaný ako mu trávnik vypadal. ale sme to všetko v rámci susedských vzťahov pri becherovke urovnali.
Pavel Ostrolucký (15.07.2010, 12:07)
Milan - dal som si trochu námahy pri zisťovaní majiteľa holuba čo bol nájdený po ornitologickom vyšetrení sokola sťahovavého : Majiteľ je : Milan DIKO bydlisko Hrochoť pôvodná OZ Banská Bystrica, teraz OZ - Zvolen Ak budeš chcieť bližšie informácie tak to dotiahnem ďalej !
Martin Spišiak (30.07.2010, 14:29)
http://free.zoznam.sk/video/korytnacka-vs-holub hmmmm

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené