Pre zlodeja čípov

Eduard Buček (19.07.2010, 13:07)
Teraz sa mi vrátil z OFFenbachu holub 02901-07-1081 . Ty hovädo aby si vedel že doletel závod ešte trvá a tebe prajem to najhoršie zlodejisko p.....é...
Ladislav Zubaj (20.07.2010, 20:45)
Edo aj lepší na tomto svete žijú. Včera som nahlásil chorvátskeho holuba aj s čipom a tento chorvát sa mi spätne ohlásil. Našiel ho neholubiar, ktorého trápilo čí je a postaral sa o neho. Dnes som prišiel po holuba a dobre, že mi oči nevyskočili, holub bez čipu. Na otázku, kde je čip mi oznámili, že ho ukradol Rudolf Cvacho takzvaný bývalý chovateľ, ktorý dnes vymiena čipy za poldeci a živí sa kradnutím čípov. Až takto ďaleko sme dospeli. Nechovateľa trápi poštový holub a chovateľ ho okradne a holub ho nezaujíma. Čo teraz poviem chorvátovi, ktorý sa ihned na mail ozval???
Milan Kašuba (21.07.2010, 07:16)
Laco ahoj. Nehnevaj sa,ale prečo ten bývalý ......... sa má čím najesť a ukradnúť čip?:-))
ĽUdovít Dziak (24.07.2010, 12:58)
NEVIEM CI JE TO VSETKYM TAKE LAHOSTAJNE ALE TOLKO PRISPEVKOV CO JE TERAZ NA ZALETENYCH HOLUBOCH OHLADOM KRADNUTIA CIPOV TO JE SILA. DOKEDY BUDE TENTO PROBLEM KAZDEMU LAHOSTAJNY A NIC SA S PROTI TOMU NEBUDE ROBIT?????? CLOVEK NEPOZNA HANBY A UZ UKRADNU HOLUBOVI AJ ZNACKOVACE AKO SA STALO AJ MNE A AJ KOLEGOM Z NASEJ ZO. PODLA MNA JE JEDNO Z RIESENI ZRIADIT EVIDENCIU CIPOV ALEBO CIPOVE RODOVE OBRUCKY A BOLO BY PO PROBLEME. LETU ZDAR [%sig%]
Milan Blahovský (24.07.2010, 15:26)
Je to o tom, čo som kedysi v niektorom príspevku spomínal. V našich predpisoch nemáme odsek čo s takým individuom, ktorý ukradne holubovi číp, prípadne ho väzní. Pokiaľ tam preventívne nevsunieme vetu ? : "Chovateľ, člen SZ CHPH, nesmie spôsobiť škodu inému chovateľovi tým, že mu odcudzí rodový a závodný krúžok, že holubovi neumožní návrat na rodný holubník, bude potrestaný zrušením členstva v SZ." Verte mi, žeby sa sa ľady pohli a v niektorých prípadoch by sa dala očistiť členská základňa od takýchto parazitov. Pokiaľ tam , ale takýto odsek nevložíme, budú sa nám aj naďalej vysmievať pri čítaní týchto príspevkov. Pripravovaný program na spracovanie pretekov poštových holubov bude načítavať do databázy zoznamy priradených čípov u jednotlivých chovateľov a v priebehu niekoľkých sa sezón bude možné overiť formou vyhľadávania zhodného kódu čípu skutočnosť či nebol priradený inému chovateľovi ( teda prípad žeby ho náhodne stiahol a predal či použil u svojeho holuba).
ĽUdovít Dziak (24.07.2010, 16:14)
MYSLITE SI ZE TEN KTO BUDE CHCIET VAZNIT HOLUBA SI NENAJDE SPOSOB AKO HO ZADRZAT A NEPUSTIT? VED HO ZAVRIE DO PIVNICE ALEBO NA POJD A BUDE HO TAM DRZAT TAK DLHO DOKYM SA HOLUBOVI BUD NEPODARI UJST ALEBO DOKYM HO TEN DOTYCNY SAM NEPUSTI. TAKY CLOVEK NEMA HANBY A UZ VOBEC NIE SVEDOMIE. TAK SA TYM PODLA MNA NIC NEVYRIESI. ZLODEJ BUDE STALE LEN ZLODEJOM. ALE KED BUDE MAT KAZDY CIP SVOJ KOD NA DANEHO HOLUBA A URCENY JEDNEMU CHOVATELOVI TAK AKO JE TO S KRUZKOM TAK POTOM SI NIKTO NEDOVOLI CIP VZIAT. S POZDRAVOM [%sig%]
Zdeňek Adamík (24.07.2010, 16:37)
A pokud se budou dát identifikovat souřadnice, kde se daný čip momentálně nachází, tak to bude pak skuetčný pokrok. Jinak pane Dziak hajzl si dovolí čip vzít jen aby Vás naštval a dále už ho nepoužije.
ĽUdovít Dziak (24.07.2010, 16:43)
TAK TO JE POTOM UBOZIAK NAD UBOZIAKOV A TAKY CLOVEK BY NEMAL PATRIT MEDZI TYCH CO SA TOMU SPORTU VENUJU SRDCOM [%sig%]
Ľubomír Drgáň (26.07.2010, 21:53)
Naozaj už je toho veľa.Je to celkom neľudské takto sa správať.Ale budete prekvapení na druhy rok čo sa v tomto smere urobí aj keď to bude stať par euro. Ale raz sa musí urobiť poriadok.Len upozorňujem čestních chovateľov, aby nekupovali čipy od človeka ktorého nepoznajú, také výhovorky nech si potom nechajú pre seba.A pevne verím že slov zväz to schváli, o čom písal pán Blahovský. Nájdu sa aj stratené holuby atď.
Ivan Oravec (09.08.2010, 20:23)
Ďakujem "chovateľovi" ktorí mi ošetril holuba 08-0510-22 i keď si ponechal chip (holub letel NP Gotha )

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené