Na západe sme skončili s mláďatami vďaka štartérovi

Ján Melichárek (15.08.2010, 19:19)
Aj teraz ste chránili záujmy holubov alebo svoje...Ešte sa mi zdalo,že môže byť všetko vporiadku ,ale keď som videl víziu počasia bol by som povedal,že 10-ta hodina rozhodne o štarte a mohli by byť spokoojní všetci......... Ale výpočet bol ku spokojnosti lenVás.... o 9.00 začal vietor ako z ventilátora o rýchlosti až 60km v hodine a to bolo ,,Eso v rukáve práve pre Vás a vaše špekulácie. Nie nerozmýšlam ako ,,Generál po vojne" ,ale ako člena ktorý sleduje Vaše počínanie už dlhší ČAS............ PS:Teraz neurobil p.Ing. Chytil pre záchranu holubov NIČ...zase sme zaplatili všetci ,,krvavú daň"!za naše peniaze,našu námahu,náš čas,našu prípravu ................ No nech sa Vám darí i naďalej TAKTO-veď vy tú OZ zložíte na kolena sám bez cudzéj pomoci www.záhorak.sk saporúča
Ján Melichárek (15.08.2010, 19:22)
Nemusíte sa na to nikto ozývať -toto je ,,Nekrológ" sezóny OZ Senica pre mláďatá 2010"
Zdeňek Adamík (15.08.2010, 20:10)
No Jano, chce to být trochu objektivnější. Když už jste si vybrali tento den pro závod (já jsem dnes např. na 90 km nácvik nenasadil), tak doba startu, podle toho jak jsem sledoval počasí (pro vás byla celá jižní Morava až po střed úplně volná), byla podle mého názoru optimální. Dobře připravená a ZDRAVÁ holoubata to mohla zvládnout. V tu dobu nebyla síla bočního větru až tak významná.
Miroslav Ďurana (15.08.2010, 21:17)
To mali skoro všetci choré, alebo vznikol neprimeraný náskok?
Ján Melichárek (15.08.2010, 21:22)
Zdravím p.Adamík......... Jasné ,že sme mali zdravé mláďatá, ale v príletovej oblasti bol zrážový úhrn od 25mm do 45mm za doprovodu viacnásobnéj búrky a To si iekto veľmi dobre spočtal keď priletel 2.pretekár nezvládol tona letáč tak bol mokrý.......... Avšak okraj OZ bol natolko vpohode ,že i hrobari ktorí pochovajú toho najhoršieho pretekára mali ,,svoje procenta"........ Takže VO CO GOU....až zverejním percenta konštatovaných a priletených holubov bude až velmi nápadné ,že To nebol čistá Hra .... Viem o čom hovorím a píšem ...........60 velmi nespokojných/10 len spokojných a +1 Príde na radu ŠTATISTIKA mojím odhadom je 30 percent holubov doma a velmi vyčerpaných...............
Ján Melichárek (15.08.2010, 21:47)
ZO Šaštín nasadené 223 konštatované 60 do večera do 18.00 ZO Čáčov nasadené 484 konštatované 100 do večera do 18.00 ZO Myjava nasadené 448 konštatované 150 do večera do 18.00 ZO Skalica nasadené 200 konštatované 100 do večera do 18.00 ZO Gbely nasadené 189 konštatované 47 do večera do 18.00 ZO Unín nasadené 195 konštatované 55 do večera do 18.00 Chlapci napíšte ,že to bolo choré a urobím si mienku otom aké holuby nasádzate. ..........Napíšte,že to bolo optimálne a uvídíme čím rozmýšlate. www.zahorak.sk
Ing.Lukáš Chytil (16.08.2010, 09:09)
Viete, obdivujem Vašu domýšlavosť pán Melichárek, stále vidíte len ako si kto sebe nahráva. Máte pocit, že preteky sa vyhrávajú na štarte...?? Prezradím Vám tajomtvo... Vyhrávajú sa tvrdou prácou... Máte pravdu zažili sme katastrofický štart pretekov mladých, stratila sa väčšia polovica. Či na Myjave alebo v Kopčanoch. To, že prišlo otrochu viac Formánkovi a Chytilovi je mozno náhoda , možno dobre trénovali. Ale opýtajte sa p. Havla , Smolinského, Duchoslava ako sú spokojní s počtom holubov, ked mali tie idélne podmienky ako píšete... Štartér sa rozhoduje o 6 - 7 ráno. Tak si pozrite radarový snímok zo 7 hodiny a povedzte mi kde mali prekážku. Nebola tam... Bůrky ktoré sa o desiatiej začali točiť nad západným Slovenskom vznikli iba tu. Od nikial neprišli a teda sa nedali ani predpokladať. Natož či bude búrka v Kopčanoch alebo Šaštíne. Ak by naše holuby zastavily iba burky tak by sedeli niekde u Břeclavi a odpoludnia by sme mali väčšinu doma. Bohužial i silný na mladé extrémny protivietor ich zastavil ovela skorej ako sme odhadovali. Ešte o pol noci sme sedeli s p. Beňák, Pripko, Švárny , Chocholáček a ďalší a bavili sa o tom jak újsť pred tímto vetrom čo najskorším štartom. A vy mi tu budete hovoriť o taktike k víťaztvu ??? Prehrali sme všetci, či Chytil či Melichárek. Príroda nám tento rok dáva nafrak, predpovede nevychádzajú a počasie sa tu mení ako na rovníku. Takže aj štarty sa podla toho daria či nedaria. Ostáva nám veriť že moravskí chovateľia sa nám o mladé postarajú a nejaké sa ešte vrátia. Myslím že momentálne je treba byť smutný so stavu, aký sa stal než rozpútavať tu emocie, či v OZ alebo na tomto fóre
Zdeňek Adamík (16.08.2010, 09:59)
Viděl jsem to naprosto stejně jak Lukáš. Jedině snad že to šlo pustit o nějakou čtvrt hodinu dřív. Doufám, že si nemyslíte, že bych tímto příspěvkem chtěl někomu nahrávat. Ale protože některá OZ a OS včetně našeho chtějí znát můj názor na starty (ostatně kdyby pan Dr. Dudzik otiskl můj článek ve Vašem časopise před ZS, kdy jsem mu ho včas zaslal, tak by Vám mohlo být jasné jak se na to dívám já a nejen já), tak každý víkend od čtyř hodin nebo pěti hodin ráno (podle času východu slunce) sedím u PC a sleduji vývoj počasí v Evropě a pak sdělím svůj názor, který pochopitelně nikomu nevnucuji a znovu opakuji z mého pohledu byl start na základě tehdy dostupných informací vpořádku!
Ján Melichárek (16.08.2010, 10:25)
Máte dojem,že si namýšlam havárie už 2.ročníka po sebe v takomto katastrofickom scenári? Za tento pretek by som sa hanbil zobrať víťazný pohár - keď uvidím tváre tých-- ktorí,už po 2krát a to v sezóne 2009,2010 stratili svoje nádeje a vela nádejí vpretekoch starích-ročních holubov a ..nielen ..To......sami mi si domyslíte to ostatné!!!! ......,,TVRDOU PRÁCOU "kto z nás ,,nemakal jak barevný"aby ukázalsvetu nové nádeje...... nebuďte na mňa až arogantne ......ý a nehovorte,že takí páni ako je pán Havel ,p.Smolinský,p.Duchoslav no proste všetci ktorím zívajú oddelenia mláďat prázdnotou Nehovorte mi,že podrobnou rekognoskáciou všetkých dostupných serverov ste nedokázali vnímať výstrahy ktoré sa diali na poli Záhoria už 5hodín pred štartom a výstahy boli na servere už od štvrku rána!!!!!!!!!!!!!!!!! A to nehovorím o správach z medialných prostriedkov v ktorích sa správy boli zhodné ako z Rakúska ,Slovenska ale i Maďarska s predpoveďou pre Českú rep. takže ako si tomám vysvetliť dokážete čítať ,ale nie počúvať aby sme sa posunuli aspoň o jeden krok vpred.....posunieme sa dva kroky vzad aj to je k niečomu dobré................no p.Chytil v sezone 2011 už bezo mňa.......... ..... Na to aby zlo zvíťazilo,stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič....... www.zahorak.sk
Ján Melichárek (16.08.2010, 10:35)
Lokálne búrky boli na,,Záhorí" už v nedeľu od 02.00 a nemuselo to hlásiť ani rádio ,,Jerevan" aby príbeh -Priepasti do ktoréj vbehne len blázon ale nie školák 1.triedy ....na to aby sme mali vycvičeného ,,samuraja"je ešte príliš skoro.........
Zdeňek Adamík (16.08.2010, 11:09)
A to je právě to: lokálne búrky jak rychle příjdou tak obvykle také tak rychle skončí. A co má společného búrka v 02:00 s očekávaným počasím v době předpokládaného příletu prvních holubů? Prostě v době kdy se rozhodovalo o vašem startu, byl předpoklad takový že start okolo sedmé hodiny se jevil jako nejvhodnější. Čím později, tím byl nárazový vítr silnější a silnější a předpoklad vývoje závodu horší a horší. Že výsledek ve většině případu neodpovídal přání chovatelů to je tvrdá realita, ale pouze na startéry bych to nesváděl.
Ján Melichárek (16.08.2010, 11:55)
Dodávam,že lokálne búrky boli na,,Záhorí" už v nedeľu od 02.00 a predpoveď bola k ukončeniu až ku 13.00hod. Je tam viacero faktorov ktoré sa nedajú odškriepiť. To,že vývoj počasia bol premenlivý v mieste a čase doletu doletu určite by som sa priblížil minimálne k Velkému Medziríču aby to kilometricky spĺnalo podmínky pronajbližší súradnice chovatela tj.101km..a hotovo....
Milan Blahovský (18.08.2010, 13:36)
Jano, ja najvyšší čas aby sme sa prestali spoliehať na vyjadrenia meteorológov, pretože tento rok strieľali počasie ako z motyky. Osobne som sledoval vyjadrenia mnohých na rôznych miestach a pri porovnaní s realitou to bolo úbohe, odhadujem tak na 30 % úspešnosť. Vyjadrenia typu " v najbližších dňoch bude pokračovať prílev teplého vzduchu od severu" patria skôr do silvestrovských gagov ako na web. Avšak taká je realita a asi iná už ani nebude. Klíma nad Európou je rozbitá úplne a výsledkom sú extrémy typu "Ruské leto", toľko zrážok a takej intenzity nad Karpatským oblúkom. V sobotu som pozorne načúval Rádio Slovensko a bavili sa tam o búrkach, ktoré hrozia Čechám v nedeľu, jedna z otázok bola, že či sa to netýka aj Slovenska a odpoveď fundovanej meteoroložky znela: " nad Slovenskom je úplne odlišná situácia a to čo čaká Čechy nás určite nezastihne" Výsledok ? Zaliata Horná Nitra, Turiec, na východe blesky aké ešte neboli a pondelkové "tornáda" nad východom... Osobne by som zvažoval či je ideálne cvičenie mladých holubov tak tesne po sezóne starých holubov navyše ak august vo svojej prvej polovici je svojimi teplotami niekedy nadpriemerny a búrky sú bežným javom letného počasia. Ale vrátim sa opäť na začiatok a pýtam sa sám seba, ktorý mesiac v tomto roku bol ideálnym čo sa týka stability počasia pre preteky s holubami ? Na východe asi ani jeden.
Daniel Krajcik (18.08.2010, 14:06)
Zaujimavy clanok k tejto teme bol pred 2 tyzdnami v SME: "Klimatológ Mojib Latif vidí súvislosť medzi vlnou horúčav v Rusku a súčasným chaosom počasia v celosvetovom meradle. Ako uviedol pre internetové vydanie nemeckého týždenníka Bild am Sonntag, "toto všetko je len ochutnávka toho, čo nás čaká v tomto storočí". Horúčavy, dlhotrvajúce dažde, požiare... Už niekoľko mesiacov sa prejavuje počasie zo svojej extrémnej stránky. Mojib Latif (55), meteorológ a klimatológ z Leibnizkého inštitútu pre morské vedy Univerzity v Kieli vysvetľuje v rozhovore, prečo svetová klíma "robí hlúposti". Čítajte viac: http://veda.sme.sk/c/5498185/klimatolog-toto-pocasie-je-len-ochutnavkou-toho-co-nas-caka.html#ixzz0wxTroKZh
Vladimír Cák (18.08.2010, 22:05)
Lukaš a prečo sa neletelo v sobotu?ked malo byt špatné počasie v sezone starých tak ste vedeli už v utorok že je treba letiet v sobotu a zrazu o tom nikto nevedel a ani netušil že dopadneme tak jak minulu sezonu cela snaha venovaný čas a peniaze sú v ....ale oto vôbec nejde človek to robý z lasky k holubom je to akýsi oddych a relax po celotyždnovom usily.a namiesto toho su tol len nervy.lenze mne nejde o byznis ako napriklad vám.A kdo mal nastarosti štart?podla pretekoveho plánu p.Svarný ale ten bol zbavený funkcie a bol tam dosadený p:Hrozen.Takže to má na svedomí on?Ale myslim si že nie lebo celý letoví plán bol len kus papiera na ktorom sa dodržiaval len čas a miesto zberu inak nič.A myslim že šofer by to odštartoval lepšie ako štartér našej OZ.priklanam sa k Janovy tiež skončim po sezone a niesme samy ved vy raz dopadnetie horsie až vam všetci uteču a vykašlu sa vám na vaše preteky.
Vladimír Cák (18.08.2010, 22:36)
p.Adamík holuby boli pustene o 7.05 štarter asi nemal dofajčenú cigaretu ked to uz to neislo o 7.00.a do 9.00 bolo bezvetrie o 9,00 začal fúkať silný vietor tam a ten nám dofúkal objektivitu ktora došla aj do kopčan.keby sa nic nedilo tak Lukaš po dvory nenadava a nekope do šetkeho no proste strašná nervozita lenže to mi už sme vedieli davno že sme v prdeli ked sme chodili v dažnikama a po členky ve vode tak si predstavte co to bilo za rachot.a ked sa nekdo vystatuje "pozri sa na radarový snimok"tak ked tam toto nevidel tak nech nehovory kraviny.A to že sme mali choré holuby na to ste kde došli?čo sme ich liečili indivdualne len jednotlivcov?A "pripravená holoubata"vela nás chodí do prace,ja ked si privstanem dokažem si holuby vyviest sam a ist do prace.niektory taku možnost nemaju.Mali sme naplanovaný spoloční trening len kôli tím členom ktorý nemaju čas a ani možnosť ich zaviesť na takú vzdialenosť.bolo nam to zatrhnute naši predsedom aj ked sme sa dohodli že zaplatíme 20 centov za kus ani ten nemá ohlad na chovatelov ktorých aj on potrebuje k svojej existencii v OZ,ani nastavba,ani klietky niesu jeho majetkom ale majetkom všetkých členov OZ.tak čo mi poviete na toto.
Zdeňek Adamík (18.08.2010, 22:50)
Pane Cák, já jsem jen uváděl možné důvody, proč se závod ve své závěrečné fázi nevyvinul pro vás úspěšně. Také jsem uvedl, že to šlo možná pustit o nějakou čtvrthodinu dřív, ale tvrdit že to byl nebo mohl být záměr startéra aby holoubata došla jen na kraj oblasti, tak to je pro mne, který se zabývá starty holubů už pěknou řádku let, trochu silné kafe! A co na to říkají teď někteří "chovatelé", kteří naopak volají startérovi a někdy i sprostě, aby to pustil i do těch sraček??? A abych Vás ještě více dostal do obrazu my jsme ve stejný den pouštěli ze stejného směru, i když kratší nácvik a startovali jsme v 07:05. Ztráty prakticky nulové, rychlost prvního balíku velmi dobrá. Vašimi interními problémy se zas až tak zabývat nechci, i když jsem o některých poměrně dobře informován. Snad jen tolik, pokud se Vám práce funkcionářů nepozdává, vyměňte je. Pokud zjistíte, že jiné nemáte, zrušte se a staňte se pásmem některého z okolních OZ, které takové funkcionáře, ve které naleznete důvěru, mají! Máte jich kolem sebe dost.
Ing.Lukáš Chytil (19.08.2010, 08:12)
Upresnenie k štartu: o 6,45 sme volali so štartérom že dažde na trasie niesu a može sa štartovat. Ten doporučil so štartom počkať , že sa mu zdá "smutno" preto sme sa dohodli že pustí čo najskorej ako vyjde slnko a bude mať pocit že je ideálne počasie pre štart. Na to tam štartéra máme aby posúsil situáciu na štarte. On ju vyhodnotil na 7,05. K nácviku: Vaša zo chcela na súkromný trénink, ktorý chcela usporiadať použit vozidlo OZ bez toho aby o tom informovala výbor OZ. Výbor OZ zodpovedá za majetok OZ - všetkých členov, preto neexistuje, aby si ho bez jeho zvolenia zobral súkromný subjekt. Ak by Vaša ZO požiadala výbor určite by súhlas dostala, nestalo sa tak, preto sa nácvik nekonal. Anarchia tu ešte nevládne pán Cák.
Ján Melichárek (19.08.2010, 13:05)
Bolo by to možné ?............až tak sa pretvarovať nemusíte najmenej 3ďalej slovom tri ZOsa usilovali o tento krok..... vyvezenie a prenocovanie mláďat so štartom v Hustopečích Nebol podaný ani žiaden návrh ani minulý rok ani tento a pri dobréj vôli stačilo len zodvihnutie telefonu..alebo nie....nebol podaný a zaprotokolovaný takýto návrh............chcem sa mýliť ...alebo to mám pochopiť,že za ,,Melichárka a jeho domnienky,príspevky,výmysli" trestáte celú OZ Senica s výnimkou OZ ,,Kopčany" ................. aký súkromný ,,tréning"......ak sa malo zaplatiť 0,20-éčiek za kus a s rentou nafty a šoféra mnohí zaplatili preddavok za klietky auto je dopravcove takže ani okolkovanou žiadosťou od Vás kletky nikto nedostane ,,Páni" Anarchia tu nevládne ale ,,TOTALITA" je to vidieť aj s jednania niektorím akoby patrili aj naše duše............. PS:Som zvedavý kolko Vás bude po novóm roku,ale 80 to nebude aj ked by ste si k tomu prizvali ,,Skalické rybníky" § 1 Názov a poslanie 2. Hlavným cieľom je chov poštových holubov, starostlivosť o rozvoj športovej a výstavníckej činnosti, výchovná činnosť, rozvoj a zveľaďovanie majetku Zväzu www.zahorak.sk
Vladimír Cák (19.08.2010, 21:35)
Lukáš trening bol schvalený na začiatku sezony od p.ing Chytila.a nebolo treba hovorit nikomu žiadnemu výboru,otec to schvalil a hotovo.a čo sa týka auta neviem o tom že by ho organizacia kúpila od p.Poláka ci snad áno?a sukromný subjekt ho nechcel zobrat vzal si to nastarosti jeden z clenov oz ked vy nemyslite na ostatních a mate len svoje zaujmi ako vždy.a anarchia bude muset začat vladnut lebo to zo senicou ide od 10 k 5 :(
Vladimír Cák (19.08.2010, 21:54)
Pán Adamik pozrite si naše vysledky a a najdite si OZ Saštin kedy začali lietat holuby sem na juh vleteli tak do peknej burky.asi mi ostava chodit po kukurici a tam hladat popadane holuby.a 144 km a90 km je rodiel,my mame napr. na kopčany nejakých 15 km a vy hovoríte o tom ze je to to isté.Vy ste maly o 54 km kratší trening ako my zavod. to je možno cca 30-45min v zavode.a co vsetko sa udeje za tento čas v oblohe?nam by to stačilo na dolet našich holubov a mali by sme snad viac percentní dolet
Zdeňek Adamík (20.08.2010, 10:11)
Pane Cák, budete se divit, ale já s Vámi souhlasím, náš nácvik jsem uvedl pouze pro ilustraci. Ilustraci toho, že jsme nečekali do desíti jak tu někdo navrhoval, tedy kdybych já startoval vaše holuby odstartoval bych je v 06:45. To je všechno. A možná by to dopadlo stejně.
Ján Melichárek (20.08.2010, 10:39)
Nie nemám patent ...-ale za pokus z dobréj vôle to stačí...... Pán Ing. Chytil zaujmite stanovisko k patovej situácii nielen VY ale celý ,,Výbor"- kde náprava v danom smere je možná ,len tým ,že zopakujeme pretek JIHLAVA .....keď mnohí chovatelia sú v obavách nasadit mláďatá hneď na 200 km s tým,že sme tie najstaršie jedince stratili ....... Je to možné aby ,,šnúra "pretekov začala normálne a s vyťaženým vozidlom a nie s torzom závodníkov z nepodareného preteku. www.zahorak.sk
Ján Melichárek (20.08.2010, 10:40)
Nie nemám patent ...-ale za pokus z dobréj vôle to stačí...... Pán Ing. Chytil zaujmite stanovisko k patovej situácii nielen VY ale celý ,,Výbor"- kde náprava v danom smere je možná ,len tým ,že zopakujeme pretek JIHLAVA .....keď mnohí chovatelia sú v obavách nasadit mláďatá hneď na 200 km s tým,že sme tie najstaršie jedince stratili ....... Je to možné aby ,,šnúra "pretekov začala normálne a s vyťaženým vozidlom a nie s torzom závodníkov z nepodareného preteku. www.zahorak.sk
Ján Melichárek (20.08.2010, 10:42)
Poprosím Vás o písomné vyjadrenie keď len na tomto DF. Ďakujem.
Jaroslav Čulen (20.08.2010, 12:26)
Pan Melichárek stymto s vama suhlasim pretu Jihlavu.Ale čo možeme povedat mi obyčajny chovatelia, nato je ten vybor. Ale bolo by to dobre asi pre všetkych
Ján Melichárek (20.08.2010, 12:57)
Slovenský zväz chovateľov poštových holubov I. ČASŤ Všeobecné ustanovenia § 1 2. Hlavným cieľom je chov poštových holubov, starostlivosť o rozvoj športovej a výstavníckej činnosti. Pre výbor OZ Senica, pre lídrov pre managment: Zabudol som dodať ,že deklarované preteky do MS mláďat dodržíme, a nie je mojím cieľom adresovať kritiku donekonečna verejne ...... Každý si o situácii može urobiť aj opačný obraz pokiaĺ sa situácia zlepší.... Samozrejme ,že pomôžeme touto variantou nielen holubom ale aj chovateľskej konkurencii,aby si ako tak zaškolili svoje nádej na ,,výcvikový rok 2011" Touto cestou Vás žiadam aby ste zvážili kroky, pre vývoj novéj generácie mláďat 2010 ,ktoré sa vydajú na ,,úspešnú pretekársku dráhu" len po zreléj úvahe a racionálnom rozhodnutí výboru OZ............... s pozdravom Letu Zdar ! PS:Všetci čakáme na to velké ,,gesto" www.zahorak.sk
Ján Melichárek (20.08.2010, 14:17)
Samozrejme budeme radi všetci ,keď to dopadne pre PH najlepšie. Pretože minimálne 60 percent chovateľov začína s generáciou, ktorí ešte neprespali v koši a dať ich na 200 km je o to väčšie riziko blížiace sa k velkéj 0. www.zahorak.sk
Ján Melichárek (20.08.2010, 14:23)
Stratili sme ,, holubov" ,ale hlásenia sú nabité zaletenými holubami ,len tie naše tam niesu.Neverím tomu,že všetky pochytali ,,dravce". Až dva sú hlásené pre ZO Šaštín jeden je v Znojme a druhý pri Zlíne česť tomuto chovatelovi a slečne ktorá urobila takýto skutok. Zostáva ešte najmenej 998 kusov. www.zahorak.sk
Miroslav Ďurana (20.08.2010, 15:20)
Pán Melichárek, rád si prečítam články v Diskusnom fore,ale tieto Vaše posledné sa vymykajú spod konroly.Zarazia ma vždy čísla a to chýba najmenej 998ks. Veď to by bola skoro polovica holubov a to je dosť nepravde podobné nakolko ste percentá plnili 1.deň.A všimol som si,že niektorý chovateli umiesnili aj 50% a preto sa mi zdajú tie straty nadsadenéne.Ďalšia vec ak chovatel pod hlavičkou Melichárek Ján ste Vy11/3 to ste tých nádejí mladých tam moc nedal.Píšem Vám preto lebo ja som kvôli takým kibicom nechal výcvikara OZ.Pán Melichárek prajem Vám vela úspechov ešte v sezone 2010 a neberte to hlavne osobne čo som tu napísal.
Vladimír Cák (20.08.2010, 21:40)
Jane oni maju holuby doma od nedele takže ti určite kašlu na tvoju jihlavu nato určite nepristupia teraz su na koni,nám bude chybat ročník a ne im.pochovame aj druhú polovicu co mame doma a mame po sezone aj budem rád lebo je mi s toho zle.a ked si spomenem jak sa ti .............. usmivaju a tvaria sa spokojne ze je všetko o.k. a vklide zajtra nasadia a jedeme smer vlašim.
Vladimír Cák (20.08.2010, 21:55)
Pán Adamík a povedzte mi čo by sa im stako v tom aute do 10:00 a keby aj do obeda.Tak jak napisal Ing.Lukaš Chytil že tie búrky sa"nedali predpokládať" čom kedy sa objavili búrky na mieste štartu?a burky smerovali z juhu na sever tak by sa čakalo určite lebo by sa nedalo pustit ani cestou smerom domov a potom aj napr.Kopčany by nemali km na pretek.ale u nás je možne všetko možno by boli tak rýchli že lietali medzi kvapkami.možno by im to stačilo 6:45 a dotiahli by domov.
Vladimír Cák (20.08.2010, 22:18)
Pán Durana nieviem s ktorého ste spolku a storeho ste boli.to boli doletene ledva percenta aspon nam v Saštine chyba kademu viac ako 2 tretiny holubov snad len p.Hrozen P. 50/30a p.Labady 35/23.ja mám z 20/5 ale mám pocit že snich nič nebude ty sa stoho nezpamatali len tak.Jano nasadil tolko kolko uznal za vhodné lebo on tam na tom "radarovom snikku " tie mraky videl len ostatni boli slepí a tiež by sa mali vykašlat na svoje funkcie tak jak ste to urobili aj vy.
Zdeňek Adamík (20.08.2010, 22:36)
Nestalo by se jim, pokud je dobře větrané, asi nic. Vodu zřejmě s sebou nemělo, protože při společném napájení na začátku závodní sezony holoubat je riziko rychlého přenosu nějaké nákazy nepoměrně větší. To všechno jsou však spekulace, které již nejdou ověřit. A navíc jsou jak se říká po boji... Startéři se musejí nějak rozhodnout. Zkuste to někdy, pokud vám to tedy svěří. Není to žádný med a nevděk světem vládne.
Josef Bastl (21.08.2010, 07:20)
nasadí 11 holubů a mluví o vyztácení pomalu celého holubníku. Všichni ostatní chovatelé zaletí normálně, vzhledem k protivětru, do kopce prostě šrot odpadá, to pochopte. Někteří suprově vzhledem ke své vzdálenosti (p.Beňák). Už jste trapnej čoveče! Myslim, že už jsem si o vás po holubářské stránce obrázek udělal.....Pardon že sem píšu, nic mi do toho neni, ale na podjebávače, ještě k tomu holubářské analfabety, kteří sami nic nedělají, začínam mít alergii. Vy jste se asi zamiloval do diskusního fora nebo co.....Chlape proberte se, možná by ste měl začít místo PH chovat křečka...nebo morče třeba. Všem ostatním bratrům přeji hezký slunečný den ! LZ
Zdeňek Adamík (21.08.2010, 11:48)
Ahoj Pepo a nápodobně, bratře. A propos´, kde prodávají ty morčata a křečky? Už nějaké máš? Po sezoně starých bych mohl jedno oddělení za tímto účelem uvolnit. Ty asi také, že? Vlastně skoro všichni.
Ales Truhlar (21.08.2010, 11:52)
Vystihl jsi to přesně Pepo. I na Moravě najdeš takové podjebávače, akorát tito se neprezentují veřejně, ale za zády všech ostatních. Uvidíš v zimě, to bude novinek, možná nová (nové) OS. Jen aby jsme byli mistři, naverbujeme ty méně úspěšné a jedeme. Nevím zda-li je těžké pochopit, že 1. je jeden a do 10. deset. Tak to prostě je. To, že je někdo 50. neznamená, že je to odpad. Kolik času věnuje holubům a jakým systémem závodí p. Melichárek nevím, možná kdyby čas a energii vybíjenou zde na fóru věnoval holubům, bylo by to jinak. Jinak vám přeji jen to nejlepší. Letu Zdar A.T.
Ján Melichárek (21.08.2010, 12:30)
Zdaravím ,,Páni" Moraváci je mi jasné co je ,,KIBIC"je pán ktorí sa neučastní hry ale aj tak do toho ,,kecá".Som tu a prezentujem nielen pocity ale istav na prázdnych holubníkoch.Prezentujem právetých ktorí sa sem nedostanú anie je to z dôvodu,že by sedeli práve pri ,,pive"........... Číslo a nazov ZO počet:chov. holubov umiest. %umies %vl.um bodov 43 Skalica 9 201 55 13.19 27.36 992 45 Kopčany 9 343 55 13.19 16.03 648 46 Gbely 7 191 22 5.28 11.52 425 47 Šaštín 9 222 38 9.11 17.12 702 48 Myjava 10 448 143 34.29 31.92 1320 49 Čáčov 16 485 76 18.23 15.67 1396 51 Unin 9 195 28 6.71 14.36 540 Spolu: 69 2085 417 6023 preteku sa zúčastnilo 69 chovateľov..... a len 47 chovatelov holuby konštatovalo........... nie je namieste konštatovat kolko som nasadil ja .........sami vidíte ,že percentuálne to zvládli mláďatá v okrajových častiach OZ. Naopak sú chovatelia kde nasadené/doletené sa rovná počtu prstov na jednej ruke.......... 23/4 22/5 29/5 15/3 Nie nie je to tak hrozné,len tie mláďatá mali dostať chuť závodit a nie sadnúť vnúdzi a už sa nezdvihnúť z rôzných dôvodov......... Na ty morčata a křečky taky dojde je možné ,že to bude tichší ,,sport" nežli to Alešove ,,Třískaní" do stolku on si svou energií vybije aspoň Tam. P.Bastl pokud vám vadí házení šrotu dokopce a ste alergikej na ,,kibice" hazejte ho křečkúm a sem sa prídite podívat jak vypadá ,,prázdny holubník ............................
Ales Truhlar (21.08.2010, 13:19)
Já si svou energii vybiji v práci a na holubníku, ne třískáním do stolu. To, že z 69 chovatelů konstatovalo 47 je naprosto normální. Vždyť i v sezoně starých mnohdy konstatuje ze 120 např 88 chovatelů. Já se za ničím neschovávám a své pocity a názory prezentuji veřejně, ale to je v dnešní době špatně, protože se většina bojí podívat pravdě do očí a svůj neúspěch a ztráty svádějí napříkladí na čas, místo a způsob vypuštění. Taky se ptám proč neporazím Poláška nebo Oharka, taky jsem byl 50. Že by to bylo vypouštěním, směrem, že by čekali až jim foukne? Ne,ne,ne. Je to o holubech, zdravotním stavu a práci,práci,práci. Vemte to jinak. Obecně: Když budete pracovat 2 hodiny denně a kolega třeba 8 hodin tak kvalita i výsledek jeho práce bude diametrálně odlišný od výsledku vašeho. A tak je to v jakémkoliv sportu, ne jen v tom holubářském. Když budu trénovat fotbal 5 hodin denně 5 x týdně a vy třeba 2 hodiny 1 x týdně, budu logicky o 3 třídy lepší. Je to tak těžké pochopit???
Stanislav Ježo (21.08.2010, 17:23)
No futbal môžeš trénovať koľko chceš , ale ak nato nemáš tak špičkový futbalista nikdy nebudeš,,, To by sme tuná boli všetci futbalisti špičkový ,,::)))DDDD
Robert Molnár (21.08.2010, 17:24)
Fotbal je fotbal a holubarenie je holubarenie.ked som zavodil v oz b.bystrica tak som akurat mohol lietať na kilometre.lebo som bol skoro posledny.ked som zavodil v zo revuca bol som skoro prvy a s tym istym holubom som lietal prve ceny v oblasti dokonca vo vychodoslovenskom regione. /spytajte sa m.blahovskeho/ tak mne tu nerozpravajte chujoviny. a starajte sa česi o svoje veci. napíšte to ako vaša česká holubica z bruselu alebo ostende? spravila 4-hodinovy naskok? to nie je to neprimeraný naskok? do slovenského holuba ste pyskovali že je neprimeraný naskok hodina tak čo na vášho čecha a nepíšte mi že to nie je pravda.
Stanislav Ježo (21.08.2010, 17:37)
Asi ju niesol teplý golfský prúd,,na svoj matersky holubník,,alebo tvrda práca niekoľko hodinová na holubníku ,,,alebo žeby bola na dákych tabletkách...
Robert Molnár (21.08.2010, 17:40)
ale musel byť bohovsky teplý!
Ales Truhlar (21.08.2010, 20:56)
Prečo mala holubice 4 hodinový náskok nevím, protože jsem se inter Bruselu neúčastnil, to je otázka pro kontrolu. Mě taky vadí,že v těchto případech není veřejně známo stanovisko kontrolujících. Já jsem se osobně do vašeho vítěze nenavážel tak mě prosím nehažte do jednoho pytle. Jinak mi do vašich problémů nic není to je pravda. Máme jich dost my i vy. A ta úvaha je pravdivá, asi přejdu do jiné OS, kde budu možná mistrem a nebo se budu snažit porazit konkurenci v OS kam geograficky patřím.Mě spíš naplní to druhé. Tak LETU ZDAR.
Zdeňek Adamík (21.08.2010, 21:32)
Pane Molnár. Okamžitě jakmile Váš Zväz vystúpí z FCI, přestaneme se zajímat o to co se u Vás děje. Zatím na to máme výsostné právo a Vy pokud vám to, zřejmě z nějakého nacionalismu, vadí, tak Vy máte smůlu.
Vladimír Cák (21.08.2010, 22:37)
tak dojdite lietat do OZ Senica mali by z vas podaktory radost chybaju tu blby kery donesu percenta.
Vladimír Cák (21.08.2010, 23:00)
Pan Truhlar tich novinek uz je mi cakame na spravnu dobu.lebo ked sa topi lod ide ke dnu aj kapitan a skape tak isto jak aj posledny namornik.a potom nas nebude mat nikdo za podjebavacu.a hned vas vyvedem z tej staroslivosti.Bez urazky Pan Chyil.Pan Chytil sa venuje holubom profesionalne ci od rana do vecera on sa tim zivi a ked chce mat dobry biznis tak sa ide aj cez mrtvoli a nezalezi mu na nikom a nicom len JA.tak tofunguje vsade aj v inich odvetviach prace.dnes je taky svet,a mi obycajni ludia ktory o 5 stavame rychlo na holubnik a do prace s ktorej ja chodim min.o 18.00 znova na holunik a o 21.00 idem z holunika.mna to nezivi ale bavi ma to a jeto zaluba cislo 1.ale aby mi to niekdo zhusil a robil si co chcel nielen z mojimi a zo vsetkymi holubami a holubarmi co chce tak to je moc.je nas majetok a o jejich sa trasu.
Peter Matalík (21.08.2010, 23:23)
Absulútne blba debata o ničom.My sme už dva roky po sebe "pochovali naše nadeje/mláďata/.Koľko sme sa ušpekulovali,presunuli štart-nič katastrofa!Zoberte v dnešnej dobe a hlavne v tejto sezóne na seba zodpovednosť za štart /staré holuby/.Skúste to diskutujúci.Apropo.Čo sa týka Chytilovcov.Peter je holubár "pár excelanse".Či už vedel o zlých súradniciach -mám na to svoj názor je jedná vec,ale po holubárskej stránke je absolútna špička.A pokiaľ to bude robiť tak porofesionálne,je problém konkureciii sa stým vyrovnáť.
Ján Melichárek (21.08.2010, 23:56)
........................................................................................................................... Zhrnieme TO....... Dosť bolo osočovania v každom z nás drieme kus nacionalistu,vizionára,egoistu veriaceho i neveriaceho...........blba ale aj inteligenta....ja tomu hovorím,,židovský zbor" appreto nebol ani nebude na blízkom východe nikdy mier... Potešilo ma p. Bastlže ste ma nazvali podjebávačom , ale neteší ma že pravdu chcete vidieť len z tej jednej strany.......... Verím v zdravý rozum apreto nezazlievam nikomu jeho reakciu na stránke DF. Každá ,,akcia vyvolá reakciu to je zákon fyziky.Preto sa Všetkým,ktorím som zdvihol adrenalín chcel ospravedlniť a najmä českej strane ale i slovenskej. K otázke štatisky :ak by ste išli od holubníka k holubníku zistili by ste to ,,smutno",po ktorom len v našej ZO nenasadili hneď 4 chovatelia.Že som nasadil len 11 holubov toje každho osobná vec nenapádal som nikoho,že som nemal 1.víťaza.............alebo Áno? Stále mám telefonáty... a napíš tam toto a mnoho krát aj nevyberané bez... ..........obrúska .....hnev,emócie,beznádej ale holuby sú preč. Ako to vysvetlíte tomu alebo inému ktorý by vá vysvetlil jednotlivé pojmy bez toho aby ste ho doporučili z takejto situácie rovno na diagnozu ,,blázna" Niektorí pochovali celoročnú prácu,.... a nemá každý z nich 40 ako JA.. Nato aby im niekto stále znepríjemňoval ich dennodennú prácu a nakoniec vyjdú na posmech ktorí majú hodený do očí spôsobom,že už nedokážu ani pripraviť mláďatá tak to je vrchol všetkého............ Ešte raz hovorím môžte mi nadávať ..ale pravdu tú nielen počujem ,ale vidím ju dennodenne TU www.zahorak.sk
Peter Matalík (22.08.2010, 00:05)
p.Cak.Svojho času po tkz.revolúcii povedal p.Klaus,´že sme všetci rovnako na štartovacej čiare.Zabudol na jednu podstatnú vec.Jeden tam stal bosý.Iný mal na chrbte 20 kg batoh,´další nemal odvahu vôbec odštartovať/Nie sme už v socializme,kde som platil 150 sk na sezónu. Ak chce v dnešnej dobe chovateľ dosahovať špičkové výsledky,tak a musí venovať holubom profesionálne.Bohužiaľ.Taká je doba či v holubárení,alebo v biznise.To je tá podstatná vec.Presne ste to vystihli.Nemôžete sa rovnať Chytilovcom.Pritom ste snáď lepší holubár ako oni!Pred rokom 1990 každý nasadil v OZ Prešov 20Ks na KT+ST a 8 Ks DT.Každý chodil do roboty nikto resp. 2-3 mali vdovcoch..Bolo to vyrovnané.Teraz sa zmenilla doba.Kto to nepochopí ....Viete neadresujem to Vám,ale závisť v dnešnej dobe/majetky/.vzťahy rodín susedov oproti dobe pred rokom 1989 je nulová.Nezávidme špičkovým chovateľom.Je to drina.8-10 hodín denne počas sezóny je už /aspoň pre mňa /deprimujúce.Čítal som nový Letu zdar.Prange píše,že počas sezóny schudne 10 kg.Obdobne aj ja 10-13 kg.Je to stres tvrdá robota.Lenže ak si raz na špici musíš makať.Ja nie som na tom finnančne najlepšie.AK som v predu ,predám nejaké holuby a môžem ďalej fungovať.Nebude to večne.Už teraz sa pripravujem na " normálne" holubarenie.Bez stresov v pohode.Letu zdar.
Ales Truhlar (22.08.2010, 00:06)
Pane Cák já to mám podobně jako vy, ale jsme na to s kolegou 2 a to je velká výhoda. Toto je debata na dlouho a ne na DF. Tady to osočování a napadání nikam nevede. Já chci holubařit v klidu a v pohodě. Bordel, a o tom jsem přesvědčen dělají z 90% ti, kteří úspěšní nejsou a hledají chyby ve startech, směrech atd. Ale o tom jsem psal již mnohokrát. Není potom nic jednoduššího, než svolat členskou schůzi a tyto podle vás "neschopné lidi" vyměnit za ty schopné. A věřte mi, že při prvním problému to budou zase lidi neschopní.
Ales Truhlar (22.08.2010, 00:09)
Pane Matalík, dobře jste to napsal. Stejnou vizi mám i já :-)
Robert Molnár (22.08.2010, 09:12)
Pán Adamík neodpovedali ste na tú holubicu.a mňa zaujíma čo sa u Vás deje.Veď už napíšte pán premúdrelý o tej holubicu.vy si myslite že mi Vás Nesledujeme.A VYSTúPTE VY Z FCI.
Zdeňek Adamík (22.08.2010, 20:43)
Nám vůbec nevadí, že nás sledujete, ba právě naopak! Co se týká holubice, uvedl jste nějakou bezdůkazovou, bezargumentační bramboračku, vždyť jste ani nevěděl zdali Brusel či Oostende, natož abyste uvedl zda za daného počasí by bylo něco takového možné apod. Nemohu se k tomu vyjádřit, protože nemám relevantní informace. A k tomu FCI asi jste nic nepochopil, ale ani jsem neočekával, že byste to dokázal. A jinak ještě k tomu či spíše pravděpodobnému negativnímu vztahu k Čechům jen tolik, pokud to dokážete podívejte se na mapu Světa a možná uvidíte jak nepatrné jsou zde Česko či Slovensko a když totéž učiníte a podíváte se na globus, tak s prominutím nepoznáte zda na něho nasrala moucha nebo je tam zaznačený některý z těchto států. Tak zklidněte hormony a zapomeňte na nacionalismus, byl byste s tím nadále jen trapný.
Milan Lenárth (22.08.2010, 20:58)
Vedeli by ste povedať asi ako dopadli dnešné preteky mladých holubov, počasie ideálne a dolety vraj nič moc, veľa holubov je zatúlaných.Zaujíma ma to z toho dôvodu , že nám včerajší nacvik nedopadol zle , ale straty u niektorých chovateľov sú od 20 do 50 percent a počasie bolo tiež dobré.
Ján Melichárek (22.08.2010, 21:17)
Milan bol to ďalší,, debakel" porobnosti zajtra na holubníku mám 4 kusy z O3004 a nechcú ísť ani von z holubníka a za OZ Se leteli sme Vlašim bol pod psa ............
Milan Blahovský (22.08.2010, 22:16)
Dnes sa určite nie je možné ohrádzať neschopnosťou štartérov, výcvikárov či zdravotným stavom mláďat poprípade slabou trénovanosťou holubov. Stačí pozrieť na výsledok Talentu u St.Matušky, stačí pohovoriť s chovateľmi OZ TT, TVR, SB,ZA a obraz o doletoch je urobený. Čo ideálnejšie by si ešte chovatelia mohli priať ??? Realita je však zrejme iná a nelíši sa príliš od tej zpred minulého týždňa. Straty mláďat nad očakávanie a asi závislé od vzdialenosti odkiaľ leteli. Včera TS v Nitre parádny dolet , ktovie ako by to bolo dnes a na inej vzdialenosti či z iného smeru. Páni, sme ešte príliš malí a slabí na to aby sme odhalili čo je medzi zemou a nebom a nie dosť silní na to aby sme dokázali stráviť neúspech, s ktorým je bude potrebné sa čoraz viac a častejšie vyrovnávať. Modrá a jasná obloha býva dosť zradná a čítali ste o tom možno aj v starších príspevkoch len si bude treba ešte spomenúť, ak sa k tomu pridá protivietor od krachov nebudeme ďaleko. Je obdobie splnu, mesiac má svoju silu a ktovie či aj to neovplyvní orientáciu mláďat, ale nechcem byť nejakým astrológom či expertom na paranormálne javy.
Zdeňek Adamík (22.08.2010, 23:23)
OS Zlín 1. závod holoubat JIHLAVA ke mně 153 km, Start 06:45, dolet prvního holouběte 08:49:06, do 08:58 bylo doma 57 kusů ze 69 nasazených, když jsem odjížděl do Čech po desáté hodině chyběli tři nebo je Tipes nevzal, to nevím, přijel jsem až večer, zítra udělám inventuru. A ostatní chovatelé letěli podobně.
Daniel Krajcik (22.08.2010, 23:26)
Pan Lenart, mam info z OZ: PD, TO, TT, TN, BA ... vsade vacsia ci mensia katastrofa. Chovatelia nestastni - ved holuby boli preliecene, zdrave, plne zivota, vo forme, ... a takyto vysledok? Rovnako mnohym velmi zle dopadli sukromne nacviky z 20-30 km. [%sig%]
Zdeňek Adamík (23.08.2010, 08:41)
Jen pro doplnění, ráno jsem udělal inventuru ztráta 0. Nestačil to Tipes brát. To ale neznamená, že příští víkend tomu bude naopak.
Ján Melichárek (23.08.2010, 09:51)
Sk-10- 03004-457-A... Sk-10- 01003-954-H... Sk-10- 03004-624-A... Hung-10-14-51949-A... CZ-10- 0168-1644-A. .to sú tri mláďatá z okolia Serede Tieto mláďatá zobral kolega dnes ráno smer TT 1. a 5. sú späť Je to len zlomok toho kde všade tu holuby sedia akoby sa báli opustiť koloniu a samostatne odletieť.Ešte som takúto situáciu nezažil.......... www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (23.08.2010, 10:11)
Také tu mám od včerejška jednoho strýčka z Trenčína dnes ho dávám do kupy v karanténní volieře v 18 hodin bude vypuštěn, není ve špatném stavu, jen unaven: SK 10-0610-180 ČVK asi H.
Milan Blahovský (23.08.2010, 10:11)
Čau Milan, včera sa aj u nás v OZ-.......... odohrala taká menšia katastrofa! Holuby sme púšťali o 8:45 vo ........., ja mám cca nejakých 140 km a dal som 45 kusov a výsledok?????? Neuveriteľných 17 kusov doma, 28 mimo!!!! Je to vôbec možné, holuby mi lietali 2 hodiny denné trus ako hrášok, a na nácvikoch som nestratil zo siedmych nácvikov ani jedného holubka!!!!!!! A zrazu taká katastrofa, ale nie len u mňa dalšie príklady: ...xxxx.... 40 kusov mu chýba, ...yyyyy...... 27 dal ani jedného nemá doma, ..zzzz...... 30 kusov nemá!!!!! Obraz včerajšieho preteku v nemenovanom OZ a u nemenovaných chovateľov. Žeby to mali na svedomí štartéri ??? V čom bol problém ???
Ján Melichárek (23.08.2010, 11:17)
Pretože som zatvoril mláďatá po ptrlete sú tu ďalšie 2 kusy SK-10-0208-1248 a jedno je na vlete......absolutne dehydrované samozrejme putujú do karantény a max.za dva dni dostanú šancu na návrat. Toto už nie štartérmi. www.zahorak.sk
Ján Melichárek (23.08.2010, 13:18)
Je to kritické prišlo mi práve 9-té mláďa z 19 nasadených a je tak vhodné akurát na utratenie .......... Je to viac než bieda. Zo včerajška štatistika len za ZO Šaštín priblížim bez mena: 71/36 39/21 41/23 39/3 23/0 29/13 19/8 17/2 Pri takejto situácií nebude čoskoro ani čo nasadiť............... www.zahorak.sk
Rastislav Vincenty (23.08.2010, 13:31)
Pán Melichárek, to čo písal Milan Blahovský sa týkalo OZ-Košice! A situácia je dosť biedna aj u nás! Neviem si to vysvetliť, počasie ideálne, aj keď trošku dusno cca 130 km trať a obrovské straty u niektorých chovateľov. Konkrétne aj u mňa doteraz som z nácvikov nestratil ani holúbka, holuby v dobrej forme, žiadny vodnatý trus, ideálne lietajú ráno lietajú dve hodiny a zrazu taký krach. Zo 45 nasadených sa mi vrátilo 17 kusov, 28 mimo! Čo sa deje????? A nejde iba o mňa, sú tu aj niektorí, čo sú na tom ešte horšie ako ja! Aj z nácvikov v sobotu sa nevrátilo množstvo holubov. Dnes bol u mňa nemenovaný chovateľ z 80 km nácviku sa mu v sobotu nevrátilo zo 75 kusov 60!!!! Veď to je abnormálne!!! Kde hladať vysvetlenie????? Prajem ostatným chovateľom, aby sa im holúbky povracali a dúfajme, že do budúcna, už takého krachy nebudú!!!! S pozdravom Rastislav Vincenty, OZ-Košice
Vladimír Cák (24.08.2010, 18:22)
Myslim ze uz sme skoncili definivne!Totalný prepadak aj tento tyžden povedal by som že ešte horšie sme dopadli ako pred týždnom.uvidime kolko sa nasadí tento tyžden počitam max.1000ks.nech sa im darý,naše nadeje stroskotali uplne.najviac ma hneva to že sa letí Jihlava po naliehaní niektorých významních členov našej OZ.a vyhovelo sa im lebo ked oto požiada obyčajny člen tak sa to neda,ale stačilo narobyt bububu..... a už to ide.jedna sa oto že niektorý nechcu nasadit na prahu,necudujem sa im su zhnusený.ale naši "prfesionali prišli nato ked nepoletia oni nepoletime ani mi a vybor to odklepol.prajem všetkým holubom vyborný štart,perfektný dolet,a chovatelom radost z uspechu za tvrdú pracu a obetu ktoru dali pre tento šport.Nám ktorý sme skoncili ostava schopit všetky sily a pripravit sa na dalšiu sezonu.Bude oto tažšia pretože budú chybat nadeje z 2010-ho roku.LETU ZDAR
Zdeňek Adamík (24.08.2010, 19:01)
ZO CHPH Lukov, OS Zlín procenta z Jihlavy nám v neděli trvaly 4:30 minuty. Oblast odhaduji tak na sedm minut.
Robert Molnár (26.08.2010, 09:50)
v okrese Lučenec plno holubov z Košíc chovatelia čakajú na výsledky aby vedeli hlásiť.OZ Košice nedeľa 8:45.robo
Rastislav Vincenty (26.08.2010, 10:30)
Dobrý deň pán Molnár, výsledky sú už na stranke OZ-Košice, no hlásiť sa dá aj bez výsledkov! Prosím Vás ak máte nejaké holuby z Košíc, tak mi napíšte čísla alebo na mail: rastislav.vincenty@evidens.sk, alebo mi zavolajte na t.č. 0907617483! Ďakujem
ĽUdovít Dziak (26.08.2010, 19:56)
PAN MOLNAR TO MI PRIPADA SKOR ZE CHOVATELIA CAKAJU CI PUSTIT ALEBO NEPUSTIT. KED ICH JE TOLKO PRECO SU NA ZALETENYCH HOLUBOCH NAHLASENE AZ DVA?????? ASPON JE VIDNO AKI STE HOLUBARI ALE HLAVNE AKI STE LUDIA. ZO-KRASNARobert Molnár napísal: > v okrese Lučenec plno holubov z Košíc chovatelia čakajú na > výsledky aby vedeli hlásiť.OZ Košice nedeľa 8:45.robo [%sig%]
Jozef Toporcer (26.08.2010, 21:13)
Dobry postreh p. DZIAK ked je mláda od dobreho chovateľa tak hlasiť sa nebude, ked od slabšieho tak von s holubnika preto čakaju na vysledky z preteku taká je už slovač bohužiaľ
Zdeňek Adamík (26.08.2010, 21:31)
Asi je potřeba přepracovat nebo doplnit Disciplinární řád a pro takové jednání doplnit tvrdé disciplinární tresty - tresty zákazu činnosti minimálně na jeden rok! Je jedno zda-li na slovensku či v Čechách, a to nejen pro tyto zloděje ale i pro ty kdo o nich vědí a tedy je kryjí. Vždyť je to spolupachatelství.
Miroslav Ďurana (26.08.2010, 21:49)
Pán Dziak aj mne to tak pripadá.
Daniel Krajcik (26.08.2010, 22:02)
Vazeni, ved citajte co p. Molnar napisal ... "aby vedeli hlásiť" a nie aby vedeli zadrzat!? Vieme ake su vseobecne skusenosti s hlasenim holubov. Malokto sa ozve, preto mnohi radsej zavolaju priamo majitelovi. Co je na tom zle ?
Zdeňek Adamík (26.08.2010, 22:48)
No fakt dobré, nevěděl jsem že ve výsledcích je vedle jména chovatele uvedeno jeho telefonní či mailové spojení. Asi už na stará kolena špatně vidím.
Ladislav Zubaj (26.08.2010, 23:02)
Každý rok hlásim minimálne 70zaletených holubov.Moje osobné skúsenosti sú ,že pokiaľ to nieje výnimočný holub ,tak vždy naňho majiteľ kašle a po mojom tažkom zisťovaní čísla na majiteľa mi povie , aby som ho zaviezol a skúsil ho pustiť.A ak nepríde ,tak naňho kašle.Suverénne sa našli aj taký ,ktorý ma poprosili ,aby som im poslal čip a holuba utratil.Pýtam sa ..aký to má význam ,keď majiteľ nejaví záujem o priemerného holuba?!Hľadá iba tie dobré.Čudujete sa teda opačnej strane?! Aj jedna aj druhá strana je neskutočne prešpekulovaná a prerobí jedine ten,ktorý hlási ,telefonuje ,stará sa a vypúšťa proste atď atď....
Daniel Krajcik (27.08.2010, 01:15)
Pan Adamik, poklikajte trochu viac po nasom webe a kadeco najdete ... mozno aj evidencie ZO. ;)
Robert Molnár (27.08.2010, 07:04)
pán Dziak.my máme dosť svojich holubov, my sme ich "zatiaľ" nevytratili.a keď my chovatelia nahlasia čísla tak to sem napíšem./nie každý aj v dnešnej dobe má internet/ s pozdravom molnár
Robert Molnár (27.08.2010, 07:08)
Tak ako napísal dano krajčík.načo písať do zaletených holubov ked sa nikto neozve. aj moju holubicu hlasili rovno mne a ja rozhodnem čo dalej.
Ján Melichárek (27.08.2010, 08:24)
Robo tento scénar som opísal p. Vincentymu akeďže Ťa poznám vedel som,že ide o dobrý úmysel ........ale ako hovoria aj ostatní je to dvojsečná zbraň. Vy ostatní verte ,že keď človek vidí núdzu a smútok ostatných len ,,Hyjena dokáže takéto činy.. OZ Senica 1.a 2.pretek nasadených 3700ks keďže doletelo -50 percent a ostatné nikto nehlásil okrem asi 5 kusov.. aj ten kto nemá u nás internet mi povie o cudzom holúbovi a zverejním to na nete..... Dávam za pravdu aj p. Zubajovi, no každý máte kus pravdy , ale z nášho nešťastia ťažia stále len tí istí www.zahorak.sk
Milan Blahovský (27.08.2010, 08:34)
A čo takto centrálny rozdeľovník rodových obrúčiek pridelených v ZO resp za OZ zaslať na SZ ??? Myslím, že to tento rok urobili 3 OZ. Ja keď napíšem na web NL zväzu, spätne mi príde telefónny kontakt na majiteľa krúžku holuba, ďalšie kroky sú iba na mne.
Je ochota zverejniť kontakty na majiteľov rod.obrúčiek ? Skúsme začať odtiaľ. Inak stránka so zaletenými holubami sa každým dňom napĺňa ( teraz hlavne r.2010) a osobne by ma zaujímalo aj koľko bolo pozitívnych reakcií smerom k tým čo tie holuby hlásia. Zaletené mladé holuby ( ak teda nie sú skutočne od popredných chovateľov, hoci ani tu nie je záruka ich chovnej hodnoty) končia ako príťaž na holubníkoch a mnohokrát sú utrácané. Potom nasleduje "plač" a škrípanie zubov chovateľov, ktorým chýbajú a ich reakcie sú rovnaké - likvidácia. Je to začarovaný kruh, ktorý je potrebné istým spôsobom prerušiť, zákon o ochrane poštového holuba mal byť na božom svetle už dávno a represívne opatrenia voči "pseudochovateľom" tak isto.
Robert Molnár (27.08.2010, 08:45)
Uvediem tu jeden príklad ktorý si môže každý overiť lebo som sa o tom rozprával s p. Ninčákom na CV v Nitre.raz k nám prišiel jeho holub 93-S24-5005 ktorý už mal na konte 23 tratí a 24-tú letel, keď u nás zastal/bol 3 ročný a každý rok mal 8 tratí/ kontaktovali sme p.Ninčáka a holuba sme mu poslali po p. Uhorskaim/lebo u nás volne lietal/ ktorý má veľa kamarátov v Košiciach. Dostali sme za to 2 mladé z chovného/dobrovoľne od p. Ninčáka /, s kartičkou vlastníctva a rodokmeňom. S týmto chcem poukázať na to , že načo by komu boli cudzie holuby keď s nimi nemôže aj tak lietať. Poviete že niektorí chovatelia si nechajú po dobrých chovateľoch. A načo mu ten holub je? Nemá preukaz vlastníctva,nemá rodokmeň a mladé testuje aj ten špičkový chovateľ a nemusí napr. sadnúť párenie a mladé je podpriemerné. Ja aspoň takto rozmýšľam.nie?
Milan Blahovský (27.08.2010, 09:23)
Rovnaký prípad s p.Ninčákom som mal ja, ešte v mojich chovateľských začiatkoch, tiež mi poslal 2 mladé, spriatelili sme sa a to je viac ako jeden neznámy holub s krúžkom od majstra OZ. Ak sa dá, konám podobne teraz aj ja.
Rastislav Vincenty (27.08.2010, 09:50)
Dobrý deň pán Molnár, budeme čakať na tie hlásenia, keďže ste napísali, že je ich tam veľa! Keď ich bude viac z KE, tak nám ich uschovajte a prídeme si pre nich, aj ja osobne a doručím ich chovateľom! Zatiaľ ďakujem, S pozdravom
Rastislav Vincenty (27.08.2010, 09:52)
Alebo ich kludne napíšte na môj mail: rastislav.vincenty@evidens.sk, a garantujem Vám, že sa Vám každý jeden chovateľ ozve!!!!! Len je potrebná komunikácia! S pozdravom
Ján Melichárek (27.08.2010, 10:09)
Na adresu témy ktorá tu obojstranne prebieha mám skúsenosti také i onaké. Zaleteného holuba 2010-ZO 02001-335 sme vyrozumeli cez výbor majiteˇdostal č.mt. na p.Hrozena a nezavolali holub bol minimálne 3x v koši a stále prilieta do Šaštína. ,,Iná káva" v minulosti sa mi stalo,že majiteľ sa ozval...,ale holub sa medzitým zobral a odletel........nebola by to až taká dráma ale keď mi majiteľ najprv povedal,že príde asi o 4 dni nevidel som v tom problém rozpor nastal po telefonáte keď som mu oznámil,že holubice už nieje.............. Nepríjemne ma prekvapilo........že som si zistil KTO ..JE.. a holuba zatajujem verte mi ,že som sa cítil ako zlodej..........chodia ku mne ľudia na holubník čo je cudzie je nahlásené alebo s papiermi Ja osobne sa držím hesla "môj holub na cudzom holubníku nie je môj" preto radšej pošlem od neho kartičku www.zahorak.sk
Daniel Krajcik (27.08.2010, 10:09)
Ak by bola povinnost kazdeho chovatela (zatial je tato povinnost len moralna) sa ozvat na hlasenie jeho holuba, tak by sme mali po problemoch. Co poviete na takyto email? "Dobrý den,chovatel holoubků nejsem.Bydlím v paneláku,ale i přesto pomáhám všem zraněným zvířátkům.Pro Vašeho holuba jsme s dcerou riskovali život,chytali jsme ho v silnici kde jezdí plno aut.Pak jsme zjistili,že má kroužky a jeho osud mi není lhostejný a proto prosím o zdělení jestli budete mít o něho zájem i když nebude létat." ... a to je uz urgencia po tom co sa 3 tyzdne majitel neozval. V Nemecku nesmie ist holub do kosa, pokial nema na cipe/oznacovacej obrucke telefonne cislo na majitela.
Ján Melichárek (27.08.2010, 10:14)
Prajem Vám ,,Páni" aby sa dielo a komunikácia vydarila.. aby ste každého nahláseného holuba zatvorili do doby vyzdvihnutia majiteľom ...........a predišli zbytočním ,,komplikáciam tak ako sa to stalo mne.......... www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (27.08.2010, 10:21)
Dano, jen tolik: o seznamu ZO vím už hodně dlouho, detaily by ti mohl sdělit jistý pan B.M., který je tvořil a k dalšímu se nebudu vyjadřovat. Naprosto souhlasím s Panem Zubajem a Milanem Blahovským.
Daniel Krajcik (27.08.2010, 11:11)
Pan Adamik, myslim, ze detaily poznam lepsie ako Vy, kedze to bol moj navrh a s MB a par dalsimi som bojoval v prezidiu proti argumentom, ze vyplnenie tajomnici v OZ nezvladnu. Zvladli a mame ho tu, aby nam okrem ineho ulahcil zivot aj pri hlaseni zaletenych holubov.
Zdeňek Adamík (27.08.2010, 12:10)
No když si to myslíš, já ti to neberu. Akorát, jaksi odbíháme od původního námětu, který tuto diskuzi trochu rozproudil a sice to (připomenu pokud se neurazíš), že chovatelé musejí čekat na zveřejnění výsledků aby mohli přímo kontaktovat. Jaksi jste, ale přátelé při této argumentaci (mimochodem i Tebou ve 22:02 podporované) pozapomněli na to, že nezanedbatelná část chovatelů neumístí ani brko a z těchto se podle mých dosavadních více než čtyřicetiletých zkušenností převážně rekrutují zaletěná holoubata a někdy i staří holubi. Takže tak. Úspěšný víkend všem nám společně přeji.
ĽUdovít Dziak (27.08.2010, 12:20)
KAZDEMU JEDNEMU HOLUBOVI DAM SANCU NA NAVRAT. PRIDE NAKRMIM HO OSETRIM A KED SAM NEODLETI O TRI DNI JE ODNESENY A VYPUSTENY ASI 15 KM OD MOJHO HOLUBNIKA. CIM DLHSIE JE ESTE K TOMU MLADY HOLUB NA NOIVOM MIESTE TYM VIAC SA UDOMACNUJE. ASPOON JA SI TAK MYSLIM. KED SA VRATI TAK HO DAM NA ZAVOD DO KOSA A JE OZNACENY Z-TKOM AKO ZALETLY HOLUB. STALE DAM SANCU A NEDRZIM DOMA. A STALE HLASIM. CI UZ SA NIEKTO OZVE ALEBO NIE. KED KAZDY TAK ROZMYSLA AKO VY PAN MOLNAR TAK POTOM SA ANI NECUDUJEM PRECO ANI NASE HOLUBY NIE SU NAHLASENE. S POZDRAVOM A ABY SA RADSEJ NASE HOLUBY VRATILI NA SVOJ RODNY HOLUBNIK. LETU ZDAR
Rastislav Vincenty (27.08.2010, 12:42)
Ahoj Ludo, tu rasťo, neosočuj prosím ťa pána Molnára, už som s ním volal, on nemá žiadneho nášho košického holuba, sú tam dookola! Povedal, že akonáhle sa dozvie o nejakom košickom holubkovi, tak sa mi ozve na mail alebo na t.č.! A ja to zistím u nás koho sú tie holuby, napr. dnes mi už volal a nahlásil holubka pána Tótha atď. Takže, ak ešte niečo, tak sa ozvem! S pozdravom A veľa úspečných doletov, lebo ja som už dolietal.
ĽUdovít Dziak (27.08.2010, 15:09)
NIKOHO SOM NEOSOCOVAL. POVEDAL SOM SVOJ NAZOR. TO DUFAM MOZE KAZDY CI NIE??
Zdeňek Adamík (27.08.2010, 15:56)
Jasně nenechejte se odradit, jen když chcete něco psát, tak prosím před tím klepněte na klávesu na níž je napsáno: "Caps Look". Děkuji.
ĽUdovít Dziak (27.08.2010, 18:17)
PAN ADAMIK NEMOZE BYT KAZDY TAKY dokonaly AKO vy.
Zdeňek Adamík (27.08.2010, 18:44)
Ach jo.
Ján Melichárek (29.08.2010, 20:48)
Konečne sa tomu dá hovoriť pretek mláďat a vybíjanie holubníkov v 100-vkách. Som spokojný, a dá sa hovoriť ,že tento termín spľňa mje moje predstavy aby boli holuby pripravené s chuťou urobiť ďaľšiu trať ............ Doteraz si prišli na svoje ,no neviem kto .......ale bol to ,,extém"... www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (29.08.2010, 21:45)
Jano, asi jsem úplně blbej ale Tvému příspěvku vůbec nerozumím. Tak byl to dobrý závod nebo špatný? A z jakého místa startu v kolik hodin atd.? Abych se jen neptal, já stejně jako minule: 7 mistr 25. holub za 3 minuty. Nasazeno 69 přilétlo 69, bohužel mi Tipes nevzal nejlepší He psanou na prvním místě a současnou reprezentantku v JOC. Letěla v první desítce. Takže vypadla jak z GM, tak z JOC, tak z mistrovství holoubat ČR. Takové "štěstí" gumičkáři nemají.
Ján Melichárek (29.08.2010, 21:58)
Až zajtra.Není čas.
Ján Melichárek (30.08.2010, 07:49)
Nasadené 12 vrátilo sa 12 konštatované 6ks počasie bolo ideálne no akonečne boli všetci spokojní ................ Len vás zamrzí ,že tam chýbalo dosť chlapoc ktorí už tento závod neabsolvovali,lebo.......... Je najvýšší čas urobiť-podniknúť ,,KROKY" s pretekovým plánom na rok 2011 aby mláďatá neštartovali skôr ako posledný,,Augostový víkend". Podľa môjho presvedčenia neboli do tohto času ,,dozreté" a predošlé výsledky boli ukazovateľom ,že zvládli to len skoré odchovy II.III./2010 alebo profesionálny a časový prístup ku problematike takejto súťaže. www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (30.08.2010, 08:50)
Díky za info, už je mi to jasné.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené