Golden Club Slovakia

Ján Bučo (05.12.2010, 19:39)
Dobrý večer priatelia, Na stránke SZCHPH sa objavila informácia o novozaloženom klube Golden Club Slovakia. Projekt vyzerá veľmi zaujímavo. Avšak aj po prečítaní štatútu vyvstáva niekoľko otázok, ktoré by si chovatelia chceli objasniť. Kontakt na pána Rocha? Internetová stránka klubu? Nasadzovacie strediská? Možno klub kalkuluje s tým, že členský príspevok 100 eur si naozaj zaplatia len solventní chovatelia, ktorým bude jedno kde budú nasadzovať, ale nie je to celkom tak. Rád by som sa s pánom doktorom spojil a podelil sa s ním o dvojročné skúsenosti s vedením MDKS. Ak niekto kontaktom na p. Rocha disponuje. prosím o jeho poskytnutie na súkromnej adrese janbuco@gmail.com alebo na mobil 0907847774 . Ján Bučo, Stráňavy
Štefan Nochta (06.12.2010, 07:47)
Tiež mám dojem, že tento klub vznikol len pre určitú kategóriu chovateľov, nakoľko členské, ako i cvičné je po 100€. Avšak tomu cvičnému celkom nerozumiem.......či je to suma na zalietanie holubov, teda na tréningové lety, alebo priamo cena štartovného na 10 ks holubov na všetky trate? Ďalej sa mi nepozdáva, že všetky preteky sú z Poľska, teda zo severu, až na Wismar, i keď priznávam, že ocenenia sú vcelku zaujímavé..... Taktiež mi nie je celkom jasné, či klub vznikol pod záštitou SZ CHPH, alebo je to samostatný klub úplne nezávislý od SZ s vlastným prezídiom?
Milan Blahovský (06.12.2010, 12:32)
Možno vám na viaceré otázky odpovieme prostredníctvom webovej stránky www.goldenclub.euweb.cz, ktorej testovacia verzia je dnešným dňom spustená.
Každopádne by tento klub mohol vniesť nového ducha do nášho športu, ktorého súťaž o majstra OZ začína byť riadnou brzdou napredovania chovu poštových holubov a predmetom mnohých možno aj nedotiahnutých káuz a priekov medzi chovateľmi.
"Bodári - resp. bedári" , ktorí sa večne trasú za bodmi v majstrovstvách svojich OZ sa pravdepodobne budú snažiť svojimi krokmi skomplikovať záujemcom možnosť skutočného porovnania sa v elitnej konkurencii, napr. stavbou pretekového plánu, ale verím, že sa napokon tých potrebných 200 chovateľov dá dohromady a prežije krásne víkendy pri doletoch svojich holubov bez stresu a pochybnosti...
Zdenko Žofaj (06.12.2010, 12:37)
Zápisnica zo zasadnutia prezídia SZ CHPH, konaného 26.11.2010. Program rokovania: bod. f.) Žiadosť o schválenie a Štatút športového klubu - GOLDEN CLUB - Slovakia. Prezídium SZ CHPH schvaľuje: bod. 18.) Schvaľuje Štatút športového klubu - GOLDEN CLUB - Slovakia.
Ing.Stanislav Matuška (06.12.2010, 19:32)
Podobnou myšlenku s názvem "Klub středotraťařů" měl u nás na Moravě Ing.Zdeněk Horák. I když se nemohu závodů Golden Clubu zúčastňovat, zajímalo by mne, jakou formou bude organizována přeprava holubů. Pořídíte si pro tyto účely nový přepravní prostředek? Přeji Vašemu klubu mnoho zdaru a děkuji za vysvětlující odpovědi.
Martin Spišiak (06.12.2010, 20:42)
Celkom dobré vzdialeností na ... LM Kwidzyn ------> Liptovský Mikuláš cca http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=145178624+132677632-2486272+16494592@x=143491072@y=149581824@z=8 Gdynia------------>Lip Mikuláš http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=145203200+132669440-3457024+19161088@x=141312000@y=150913024@z=7 Toruň----Lip. Mikuláš http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=145186816+132694016-3043328+13877248@x=141897728@y=146247680@z=8 Wismar--------------->Lipt. Mikuláš http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=145178624+132677632-18243584+16990208@x=135561216@y=140967936@z=8
Ing.Milan Šušlík (06.12.2010, 21:10)
Konečne začína svitať na lepšie časy pre toľko snívané spoločenské, priateľské a holúbarske vyžitie sa cez víkendy. Trate sú zaujímavé, ocenenie každého preteku výstižné a motivačné, už len nájsť spolupartnerov na nasadzovacie stredisko na Liptove. Držím prsty! [%sig%]
Ľubomír Hovančík (12.12.2010, 20:40)
Dnes sa konala v obci Bijacovce výstava KDTVR. Mimo iné bola zvolaná schôdza regiónu na ktorej sa zúčastnili všetci zástupcovia 9-OZ VR. Prečo to spomínam? Nie som za to, aby si hocikto hocijako vysvetľoval, vznik novej organizácie po svojom. Nechcel som byť dotieravý a vypytovať sa na veci ktoré ma zaujímajú. Vravel som si počkám, keďže sa pošuškávalo, že tam budú členovia výboru "Golden Clubu Slovakia". A domnieval som sa, že na konci schôdze KDTVR objasnia aspoň pár nejasnosti alebo skôr by som povedal, že mám zástupcom OZ vysvetlia svoj zámer, svoje plány a predstavy o činnosti "Clubu". Myslím si, že je aj v ich záujme, aby sa informácie podávali vo správnom výklade a z prvej ruky. Nestalo sa tak. Fúra chovateľov o tom tu a tam rozprávala, ale nikto verejne nevystúpil, asi sa boja opýtať, alebo sa boja prezentovať svoje názory? Preto sa pýtam ja : "mám ja osobne vyvolávať členom výboru Golden Clubu? Za seba alebo za niektorých z našich CHPH, ak opýta? Dozvieme sa pred spustením sezóny koľko je nás prihlásených z našej OZ? Alebo koľkých prijali za členov, kde budú NS,aké budú zvozy. Čo ak nám povolia iba 9-tim členstvo? Budeme musieť chodiť do iných OZ/NS???? Máme zaslať prihlašky centrálne za naše OZ? Podľa stanov " Golden Clubu"- teoreticky: v NS musí byť 10 členov -učastníkov preteku, na Slovensku máme cca 33 OZ, ak by malo z každej OZ záujem iba tých 10 členov musel by Club mať 330 členov na závod po 10 ks PH je 3300 Ph. Podľa akého merítka budete vyberať členov???? Ak chcete mať v clube 200, max. 250 členov, bude vyberať podľa veľkosti peňaženky alebo podľa kvality PH, chovateľa? Možno sa niekomu budú zdať smiešne niekoré otázky, ale aj s takými sa stretávam....e. Budeme komunikovať naďalej cez DF? Najviac je pre mňa zarážajúce, že otázky takého typy idú od tých domácich- v blízkosti členov výboru Golden Clubu. Letu Zdar.
Ján Bučo (12.12.2010, 21:57)
Ľubo, väčšinu otázok si mi priam zobral z úst. Jano Bučo
Zdeňek Adamík (13.12.2010, 07:48)
Vážení, pokud se něco začíná, je měřítko VŽDY JEDINÉ a to POŘADÍ DOŠLÝCH PŘIHLÁŠEK. A až bude první společná schůze (asi také formou delegátů, jak je obvyklé) můžete si společně stanovit třeba takové pravidlo, že to bude uzavřená společnost (do té doby pokud někdo sám nevystoupí nebo neumře či bude pro porušování pravidel vyloučen) anebo že každý rok posledních 10 vypadne a budou přeřazení do pořadníku čekatelů na členství v klubu. Případně pravidlo jiné. To už bude společná věc, budete v tom mít společné peníze.
Zdenko Žofaj (13.12.2010, 13:35)
Som troška pesimista pán Adamík, že by rozhodovalo poradie došlých prihlašiek do GOLDEN CLUBU do poradia cca 200 chovateľov, vzhľadom na to , že bude asi najväčší problém skĺbiť nasadzovanie holubov v OZ a GOLDEN CLUBU, tak aby to vyhovovalo, všetkým zainteresovaným chovateľom, ktorý do toho pôjdu a myslím si, že každý chovateľ bude vyčkávať na poslednú chvíľu, ako sa situacia vyvinie, aby si mohol tieto preteky vychutnať a nie si urobiť s toho všetkého otročinu, takže na dvoch stoličkách sa asi ani sedieť nedá ! ?
Zdeňek Adamík (13.12.2010, 14:14)
Obvykle kdo je vypočítavý ten se přepočítá. Být to např. u nás, tak seženu 11 kamarádů, vyberu od nich zálohu a pošlu těchto 11 přihlášek co nejrychleji s uvedením zasazovacího střediska, na kterém se společně dohodneme. A spekulanti ať dělají co umějí. Jen neshoďte blbostma tuto skvělou myšlenku. Ano. na dvou stoličkách, pokud nemáte možnost mít pomocníka, ošetřovatele s ŘP a s autem nebo dvě auta k dispozici, se fakt asi sedět nedá. Pro mladší chovatele to možná i tak půjde ale my starší bychom to asi nezvládli. Jenže ta naděje na zajímavé souboje o prvenství, s finanční motivací a možností částečné náhrady vložených fin. prostředků do chovu PH, naděje na zlepšení a zkulturnění osobních vztahů tady určitě je.
Peter Matalík (13.12.2010, 16:04)
Zdeňku! Asi tak.
Milan Lenárth (13.12.2010, 18:18)
Môj osobný názor je taký, že netreba sa dívať na sklbenie pretekového plánu OZ s plánom klubu, jedná sa o desať holubov od každého člena klubu ,ale ide o to , že konečne niekto prišiel s novou myšlienkou a treba ju podporiť ocenenia sú zaujímavé, tiež niečomu nerozumiem, ale to sa určite utrasie.Všetko bude odvodené od počtu členov a počtu nasadzovacích stredísk,osobne tomu fandím a želám si aby sa im to podarilo.
Zdenko Žofaj (13.12.2010, 18:47)
Rád by som si dal poradiť pán Lenárth, ako by som to mal časovo stihnúť, keď by som chodil nasadzovať 85 km do Liptovského Mikuláša, alebo 110 km do Žiliny a to dvakrát dve cesty hore, dole, nasadenie holubov a otváranie hodín. A to si už neviem predstaviť, keď by sme mali v OZ dvoj závod a tobôž troj závod, ako tohoto roku s VCS Gotha, troj závod v jednom týždni.
Ján Trebuňák (13.12.2010, 19:04)
Dostať sa autom z východu na západ v priemere za 5 hodín? 10 nasadzovacích stredísk po pol hodine manipulácie 5 hodín plus nejaka strata 5 hodín 15 hodin zber reálne, alebo nie? Ukáže to čas. Podľa mňa toto je čas na zvoz holubov. Plus presun na štart. Dolet holubov bude kontrolovaný u chovateľa ako aj povinosť nahlásiť dolet. V našej OZ pred rokom som navrhoval v každej ZO výpočtara aby spracoval výsledky do jednej hodiny po otvorení hodín nasledne zaslal výsledky na spoločného spracovateľa a ten to následne spracuje a uverejní na webe do dvoch hodín po otvorení výsledkov možno uverejniť neoficiálne výsledky. Neviem ako to bude fungovať v tomto clube ale bol by som rád keby to fungovalo v uvodzovkách takto aj tam. SZ mal mať program na spracovanie výsledkov kde je možné rýchle stiahnutie z KS. Možno preto je podmienka vlastniť EKS. Trate nad 500km nieje moja doména preto sa do tohto klubu nezaregistrujem, no budem sledovať ako sa popasuju z množstvom problémov. Možno časom ak niekto vypadne. Po rozhovore s páno Valigom počet chovateľov v clube 200 max. počet. viac ich nebude. Želám veľa šťastia a čo najmenej problémov.
Zdeňek Adamík (13.12.2010, 19:12)
Nemělo by být třeba aby byl v klubu nějaký výpočtár, postačí když vyhodnocovací komise závod "stáhne" z ovladače do PC, vytiskne, doplní přepisem z klasických kontrolních listů (konstatovacích hodin) a odešle. Nutností pochopitelně je připojení klubu na net a PC. (tiskárny už tam určitě jsou). Už aby to bylo.
Milan Lenárth (13.12.2010, 19:53)
Myslím si že sa to bude týkať nejakých 3- 4 pretekov, zvoz holubov sa bude musieť zosúladiť, ale zrejme ako píše pán Trebuňák pri rozložení stredísk sa budú holuby zbierať už v štvrtok, alebo v piatok a štarty budú v sobotu, kým OZ väčšinou lietajú v nedeľu, ale toto všetko ukáže čas.
Zdenko Žofaj (13.12.2010, 20:42)
Keď štarty Golden Clubu budu v sobotu a štarty OZ v nedeľu, čo mi bude konštatovať dolety holubov GOLDEN CLUBU, keď budem mať konštatovací systém zo sebou pri nasadzovaní holubov OZ v sobotu ??? Preto ako hore uvádzam, nebude to také jednoduché rozmotať zauzlené klbko, aby bola cela niť .......
Zdeňek Adamík (13.12.2010, 20:49)
Pane Žofaj, jak to tak odhaduji tak Vám asi nic....
Zdenko Žofaj (13.12.2010, 21:03)
Ak ste myslel, že mi asi nič nevyhovuje, ale nie ja sa viem prispôsobiť, je pravda, že mi tu hore na samom severe Slovenska, sme tak trocha od ruky, ale čo už, všetko ma svoju postupnosť, ak chcete niečo zrealizovať, ale ak sa neda, tak sa neda, predsa nepôjdem hlavou proti múru.
Ján Trebuňák (13.12.2010, 21:21)
Možno to bude ako reklama , ja osobne mám M1 Benzing doplnok BENZING Station Toto zariadenie sa používa ako zálohovacie. Nahrádza prítomnosť konštatovacích hodín BENZING M1 v holubníku - chovateľ nemusí kvôli konštatovaniu nosiť do holubníka hodiny BENZING M1. BENZING Station totiž konštatuje bez prítomnosti hodín BENZING M1. Po ukončení závodu si chovateľ jednoducho prinesie hodiny BENZING M1 do holubníka, pripojí ich jednoduchým spôsobom k hodinám BENZING M1 a dáta sa automaticky presunú z BENZING Station do hodín BENZING M1 a následne si ich môže chovateľ prezrieť a tlačiť... Bezpečnosť je tu na prvom mieste: Všetky údaje v BENZING Station sú šifrované a dajú sa prečítať iba pomocou pripojenia hodín BENZING M1 chovateľa, ktorý vlastní BENZING Station. Pokiaľ budú pripojené iné hodiny BENZING M1, všetky údaje v BENZING Station sa vymažú. BENZING Station podporuje aj tzv. online tlač, čo znamená, že po prílete a konštatovaní holuba sa vytlačí príslušný riadok s údajmi konkrétneho holuba.
Miroslav Ďurana (13.12.2010, 23:00)
Tak ste si všetci pokecali,ale najhoršie na tom je ,že nekecajú Tý čo to založili. Ani sami asi nevedia dešifrovať čo obnáša Golden Club.Obdivoval som Jana Buču keď vyrukoval zo svojim zámerom a ako sa staval k diskusii. Mal aspoň navrh a pracoval na diskusii a hladal riešenia,alebo odpovede.Aj ja mám záujem o takéto preteky,ale musím vychádzať z toho ako priatel Žofaj. Mám na to čas napr. nasadzovať holuby 100km od domova a v konečnom dôsledku aj financie na takéto nasadzovanie? Otázok je mnoho a v prvom rade musia začať odpovedať zakladatelia klubu t.j funkcionári. Pán Adamik nemyslím ,že takouto informovanosťou sa chovatelia budú triasť o miesto v tomto klube .Rád sa budem mýliť v prospech nás všetkých.
Zdeňek Adamík (14.12.2010, 07:30)
Pane Ďurana, každá strana má dvě mince. Zkuste se také vžít do role organizátorů. Můžete nyní např. odpovědět diskutujícím (záměrně nikoho nejmenuji) kolik a kde budou zasazovací místa - střediska, aniž byste znal geografické rozložení členů klubu? Na druhé straně je mi jasné a snad i každému normálnímu chovateli PH, že ti, kteří nejsou soutěživými typy, dělají holubaření ze setrvačnosti či jiných důvodů, nemají dostatek finačních prostředků vůbec, nebo je nehodlají věnovat (omezovat třeba rodinu) více než dosud ve prospěch vlastního koníčka (záliby), nebo z docela jiných různých důvodů se této akce nezůčastní a tedy se nestanou členy klubu. To ale neznamená, že by tento záměr měli shazovat (i když....). Samozřejmě je také možné že si organizátoři, jak se u nás také někdy říká, ukrojili příliš velký krajíc a teď si s tím tak trochu nevědí rady. Ale to my nevíme a do hlav jim nevidíme. Kdo však umí a může mohl by je podpořit.
Peter Matalík (14.12.2010, 08:43)
V najblišších hodinách bude organizátor resp.výbor Golden klubu opovedať na tu už položené otázky.Nie že by nechceli,ale hľadajú sa čím schodnejšie podmienky,či už sa týka nas.vyhonotenia,zvozu holubov prerav,auta...
Milan Blahovský (14.12.2010, 08:47)
Pokiaľ by som bol v tíme GCS smeroval by som organizáciu klubu následovne : 1. do konca roka by som dal priestor pre priebežné nahlásenie záujemcov 2. na základe prihlášok by som sa snažil lokalizovať nasadzovacie strediská pre záujemcov. 3. pripravil by som časový harmonogram pre zber holubov z jednotlivých stredísk 4. nechal priestor pre záujemcov do konca januára 2011 na definitívne rozhodnutie k účasti formou úhrady členského poplatku 5. do konca februára 2011 by som dal priestor pre doplnenie členov v prípade neuhradenia členského poplatku tých, ktorí si podali priebežnú prihlášku Samozrejmosťou je pravidelné informovanie o vývoji na webovej stránke klubu. Predseda klubu napr. nie je registrovaný v tomto diskusnom fóre ( nevyslovil záujem doteraz) a preto nemôžte tu čakať jeho vyjadrenia. Pre diskusiu a podnety je vytvorené neregistrované DF na webe GCS a teda nemá nik zábranu k slušnej diskusii a podnetom.
Zdenko Žofaj (14.12.2010, 09:35)
Veľmi dobrý plán Milan, ktorý ma výbornú postupnosť, kedy chovatelia budu mať dlhý časový priestor na zosuládenie chovateľov s najbližšieho okolia, keď budu lokalizované nasadzovacie strediska, na základe ktorého priláka viac chovateľov, ak budu mať nasadzovacie stredisko poruke a bude sa to dať všetko časovo zvládnuť ........
Zdeňek Adamík (14.12.2010, 10:27)
A co tak jim trochu napomoci, jak jsem již psal 13.12 ve 14:14. Jak jste si mohli všimnout také jsem počítal s tím že ne všichni ... proto jsem psal 11 + já, je tedy 12 lidí. Můj odhad vycházel ze stavu v naší oblasti v letošním roce, kdy po odchodu jedné ZO do OS jižnější polohy nás závodilo cca 125 závodních týmů z celkového počtu cca 154 evidovaných chovatelů či příznivců. Čím dříve se proberete tím dříve se více dovíte (dovíme). Klasické čekání až co mi kdo přinese na zlatém podnose, bohužel, až na čestné výjimky, vychází ze slovAnské mentality.
Milan Blahovský (14.12.2010, 10:48)
Zdenku bol by si prekvapený ( a možno ani nie ) koľko odporcov resp. antikampanistov je v radoch holubárov ( a nie iba tých, ktorí nemajú napr.EKS), ktorí sa bijú po prsiach, akí sú to špičkoví chovatelia, ako sa oni neboja konkurencie, avšak v prvom rade im ide o to aby neutržili nejakú tú porážku v elitnej spoločnosti. Takže netreba všetko šiť horúcou ihlou a dať priestor organizátorom aj chovateľom nechať si veci uležať v hlave. A bodaj by platili kto váha - ne.....
Vladimí­r Smieško (14.12.2010, 13:29)
Milan, z toho, čo si napísal 6.12.2010 v tomto DF., usudzujem, že o tom niečo vieš resp. si strojcom GK. Ako mám hcápať tvoj príspevok 14.12. Ty dávaš návrhy ako? Vy to nemáte do bodky premyslené. PS. Kde sa dá dopátrať výsledkov "SUPER ESA", ktoré bolo odobrené Prezídiom v 2008.
Milan Blahovský (14.12.2010, 13:46)
Ako máš chápať ? Tak ako je napísaný, teda ako jedného z priaznivcov tejto myšlienky, ktorý pomohol klubu vytvorením webovej stránky prezentovať svoje zámery. Kto to má či nemá premyslené to je otázka mimo mňa. Myslel si túto stať uznesenia prezídia ??? Prezídium doporučuje - b) – VZ akceptovať predloženú žiadosť o uznanie štatútu SUPER ESOKLUBU podanú Ing. Fekiačom. Spýtaj sa teda p.Fekiača resp. iných, kde ich možno vypátrať, moje meno znie ináč.
Vladimí­r Smieško (14.12.2010, 14:44)
Milan, ja som sa teba pýtal na niečo iné. To s Fekiačom bolo len ako príklad niečoho.
MVDr.Tibor Gornaľ (14.12.2010, 17:16)
Vážení chovatelia, priatelia, po prečítaní príspevkov v tomto diskusnom fóre mi nie je úplne jasné, či poniektorí chovatelia chcú v GCS úprimne pretekať, alebo prostredníctvom aj tejto diskusie len rýpať. GCS má svoju webovú stránku, kde tiež má svoju diskusiu, má uvedené tel. číslo pre prípadné otázky a tiež je k dispozícii moja súkromná mailová adresa, na ktorú tiež môžete mailovať v prípade nejasností. Nebojte sa, máme to premyslené a nerýpte tí, ktorí už teraz vedia, že aj tak do GCS nevstúpia. PS: celý deň v sobotu 11.12.2010 som bol na výstave KDTVR a podľa záujmu chovateľov som osobne odpovedal na otázky a to isté robil v nedeľu p. Valiga.
Ľubomír Hovančík (14.12.2010, 20:22)
Milan super nápad. Máš u mňa +. Pán Trebuňák čo mi poradíte keď vlastním iný typ EKS. Mám si kúpiť založný system M1??? Jasné že nie ale berte fakt, že mnohí CHPH si kúpili EKS len aby sa nestratili vo výsledkoch OZ, a poniektorí zdlhavejšie škrabkali na system. Pre tých čo si to môžu dovoliť by to nemal byť problém, ani vymeniť typ EKS, ale s tými ostatnými???? A keď budeme súťažiť všetci s EKS načo tie návrhy:"....aj povinosť nahlásiť dolet...... ZO výpočtara aby spracoval výsledky do jednej hodiny po otvorení hodín nasledne zaslal výsledky na spoločného spracovateľa a ten to následne spracuje a uverejní na webe do dvoch hodín po otvorení výsledkov možno uverejniť neoficiálne výsledky. .......". Pýtam sa na čo sú EKS!!!! Máme v kluboch tak veľa snaživých pracovne aktívných členov? Kto chce pracovať bez náležitého ocenenia???? EKS má skoro 90 % CHPH, ale kto ako pracuje s PH? Koľko času venuje jednotlivec svojmu chovu???? Táto otázka nebude nikdy zodpovedná. A súhlasim s p.Žofajom prečo by som mal niekoľko krát merať cestu desiatky km, keď sa to vybaviť skoro po jednej ceste? To sme takí bohatí že by sa to nedalo sklbiť to cestovanie ku nasadzovaniu či otváraniu???? Ak budú dodržané podmienky PP. nie je čo riešiť. Pravdu povediac obdivujem aj niektorých našich členov OZ, koľko km roky už cestujú na nasadenie PH a otváranie hodín.
Ján Trebuňák (14.12.2010, 21:03)
Pán Hovančík o radu je potrebné žiadať predajcu EKS aku vlastníte. Zaráža ma len jedno, že ste proti nahlasovanju holubov. Nahlasenie holubov je hlavne pre kontrolu, bude sa lietať o € a nie pre diplom. K výsledkom to bol len návrh ako to spracuje Golden Club je na nich.
Ing.Milan Šušlík (14.12.2010, 21:24)
Dobrý deň priatelia športového holubárenia, pozorne sledujem diskusiu okolo GCS. Myšlienku založenia takýchto pretekov osobne veľmi vítam a podporujem. Svojho času sme založili TKDT, spolupracujeme aj s inými klubmu na DT a permanentne vysvetľujeme, že nerozbíjame chovateľstvo PH na Slovensku, ale snažíme sa realizovať aj svoje myšlienky, záľuby a záujmi na základe spoločnej zásady a síce:"... nie sme proti úspešným, seriózným a čestným chovateľom..., ...navrhované nové súťaženia sa snažíme rozvíjať a prípadné pokrokové myšlienky realizovať so základným princípom = ako sa to dá riešiť a nie, ako sa to nedá. Prípadne, ako to skomplikovať alebo ako zničiť úspešného súpera ..." Ako sa dá na oko jednoduchý problém skomplokovať alebo dokonca zmanipulovať sme svetkami v každodennom diani, a nie len v holubárskom. Osobne za podstatné a rozhodujúce považujem v tejto súvislosti základnú myšlienku,.. že pred súťažou sú jasné pravidla a podmienky a tieto sa počas trvenia súťaže nemenia! Zobudme sa a rozvíjajme to pekné čo v nás ešte ostalo. Prajem pekný deň.
Milan Blahovský (15.12.2010, 10:49)
Predpokladal som, že sa vyjadrí Tibor aj k problému otvárania hodín resp. vyhodnocovania EKS pre účastníkov "GCS" v nasadzovacích strediskách, tak to urobím za neho. SEMK resp.MDKS mali zaužívaný systém spoločného nasadzovania a otváranie hodín v NS, ktoré bolo v kmeňovej organizácii pri splnení PP. U členov "GCS" by to teda mohlo byť obdobné, pretože zaistenie hodnovernosti nasnímaných údajov cez EKS by malo byť dostatočnou zárukov na ich vyhodnocovanie súbežne s pretekmi OZ, ktorých sa členovia "GCS" určite tiež budú zúčastňovať. Týmto by pre členov, ktorí nebudú mať NS "po ruke" mohla odpadnúť jedna cesta do NS navyše. Dôležité bude teda rozlúsknutie problému časového harmonogramu zberu holubov a jeho zosúladenia pre niektoré NS a OZ, čomu sa pravdepodobne nevyhneme.
Milan Blahovský (15.12.2010, 14:28)
Zoznam doteraz nahlasených členov http://www.goldenclub.euweb.cz/zoznam.htm
Zdeňek Adamík (15.12.2010, 15:55)
Na to že mnozí mají ještě zimní spánek celkem dobré. Až se ti "brtníci" proberou snad už nebude pozdě.
Zdenko Žofaj (15.12.2010, 18:19)
Pán Adamík, prečitajte si článok pána MVDr. Tibora Gornaľa zo dňa 14.12.10 o 17,16 hodine !!!
Zdeňek Adamík (15.12.2010, 18:50)
No to jsem udělal a co dál? Budeme hrát nějakou hru?
Zdenko Žofaj (15.12.2010, 19:30)
Nie, nie nemám záujem hrať nejakú hru, len treba niekedy citlivejšie používať výrazi voči chovateľom, lebo niekto sa môže uraziť a myslím si , že pred nadchadzajucími sviatkami si Všetci prajeme aj v tejto diskusii príjemnú atmosféru.
Peter Fiľarský (15.12.2010, 23:28)
Ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu na jednotlivé príspevky týkajúce sa činnosti Golden clubu – Slovakia (ďalej len „klub“) odôvodnenú osobnými dôvodmi. Jedná sa o nóvum na stredných, stredne dlhých tratiach, preto to treba aj tak chápať. Je to u nás zatiaľ nevyskúšaná a praxou neoverená myšlienka, ktorej úspech, či neúspech bude závisieť predovšetkým od Vás, od chovateľskej verejnosti. Členstvo v klube je dobrovoľné a tí, čo sa preň rozhodnú, budú musieť rešpektovať platný štatút, ktorý sa samozrejme časom, či získanými poznatkami a skúsenosťami z praxe môže doplňovať a meniť, ale samozrejme nie v častiach, ktoré sú jeho základnou filozofiou, či alfou a omegou. Potom by to už bolo niečo iné, bolo by to už o niečom inom. Filozofiou klubu je, aby sa do klubu mohli zapojiť a v ňom medzi sebou súťažiť chovatelia z celého Slovenska, za podmienok a pomerov, podľa možností čo najviac sa približujúcim k rovnakým, vzhľadom na prevládajúce vypúšťacie miesta jednotlivých OZ zo Z a SZ smeru, geomorfológiu, tvar územia Slovenska, klimatické podmienky a poveternostné pomery. Z tohto dôvodu, boli zvolené aj uvedené vypúšťacie miesta, hlavne ich smer, pričom holuby nasadzované na preteky GCS budú môcť byť nasadzované a zúčastňovať sa aj pretekov organizovaných jednotlivými OZ, či inými klubmi, bez negatívnych dopadov na ich dolety, čo by sa nedalo povedať o vypúšťacích miestach z iných smerov. Je prinajmenšom, nazvem to zaujímavé čítať niektoré príspevky, či otázky smerujúce k činnosti klubu. Niektoré otázky už boli zodpovedané, na časť ste si odpovedali sami. Z dôvodu snažiac sa nikoho neuraziť, neuvediem všetky mená autorov dobrých, podnetných príspevkov (Z.A., M. B., ...). Podľa môjho názoru stačí si pozorne prečítať štatút klubu a odpovede na mnohé otázky si môže dať sám chovateľ z logických dôvodov. Napr.., prepravnému prostriedku s kapacitou 2000 holubov a počte 200 členov odpovedá družstvo 10 ks na chovateľa, uvažovalo sa aj s vyšším počtom členov, pri 250 by to bolo 8 ks na chovateľa a pod.. Kontroly – prečo ich vykonávať? Odpoveď znie a prečo nie? Ja taký dôvod nepoznám, ale rád sa dám odôvodnenými argumentmi presvedčiť. Týmto som sa nielenže nikdy nebránil, ale bol som dokonca rád. Nutnosť EKS – nesúťaží sa o diplomy, ale o €. Alebo počet a miesta nasadzovacích stredísk. Ich počet a rozloženie bude súvisieť s počtom a rozložením prihlásených členov vo vzťahu ich príslušnosti k jednotlivým či už ZO alebo OZ , avšak v súvislosti so zvozom holubov na preteky, s ohľadom na čas. Čiže, pokiaľ sa nevie koľko členov, z akých ZO, či OZ sa prihlási, jednoducho dovtedy sa nedá sa na túto relevantnú otázku dať zodpovedná a kvalifikovaná odpoveď. Pre objektivitu výsledkov by bolo pochopiteľné prospešné, čo možno najrovnomernejšie rozloženie holubníkov členov klubu. Vyhodnocovanie pretekov – podľa štatútu klubu nasadzovanie na pretek a vyhodnocovanie pretekov prebieha v určených nasadzovacích strediskách určených výborom klubu za účastí minimálne 10 chovateľov, účastníkov preteku. Určite ste si všimli v tomto smere rozdiel v počte zúčastnených chovateľov oproti pretekovému poriadku SZ CHPH (7 účastníkov preteku. Myslím si, že zaujímavý je aj systém ocenenia, podľa ktorého má veľké % zúčastnených pretekajúcich šancu na výhru, príp. na návratnosť vynaložených prostriedkov. Nesúťaží sa systémom „víťaz berie všetko“. Ďalším významným pozitívom je, že v tomto prípade nie sú tak zvýhodnený chovatelia s veľkým stavom holubov, ako je to vo väčšine súťaží OZ (majstrovstvá OZ). Určite, aspoň z môjho pohľadu, je viac cenené víťazstvo z preteku, v ktorom sa zúčastnilo 200 chovateľov s 2000 holubmi, ako z preteku pri účasti 100 chovateľov, trebárs aj 3000 holubov. A pamätajme, že všetko má svoju postupnosť. Myslím si že to nepreženiem, ak poviem za ostatných členov výboru klubu, že vítané sú všetky konštruktívne námety a návrhy. Tento príspevok považujte prosím za môj osobný názor, keďže nie som štatutárom klubu a z mojej strany by určite nebolo taktné, ak by som dal odpoveď na niektoré otázky týkajúce sa veci, na rozhodnutie ktorých je príslušný výbor, ale môžem Vás ubezpečiť, že tieto už boli predmetom pri samotnom zakladaní klubu a budú zodpovedne riešené. Že každému treba dať to, na čo má právo a pod. , to je požiadavka prirodzená. Tak, ako celý právny systém hovorí o tom, že spoločnosť sa musí riadiť nejakými pravidlami, či zákonmi aj my sa máme riadiť našimi stanovami, štatútmi, pokynmi atď., ktoré sa však nesmú meniť v priebehu súťaže. Život je však tak bohatý a rozmanitý, že všetko nemožno zahrnúť do zákonov, do pravidiel. Človek má predsa prirodzenú schopnosť rozoznávať čo je dobré a čo zlé a vie vnímať aj dôvod, prečo je toto dobré a tamto zasa zlé a túto funkciu robí svedomie. Prajem príjemne prežitie blížiacich sa vianočných sviatkov. PF
Peter Fiľarský (15.12.2010, 23:51)
Apropo, zvláštny dôraz bude kladený na čistotu výsledkov. Vždy som obdivoval ľudí, ktorý dokážu málo slovami, veľa povedať, bohužiaľ ja k nim nepatrím, takže prosím o ospravedlnenie. PF
Zdenko Žofaj (22.12.2010, 12:47)
Jedna štvrtina prihlášok chovateľov v GCS uzavretá ..............

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené