Drzosť dravcov

Daniel Krajčík (28.12.2015, 11:38)
To, že dravec v "zápale boja" za korisťou vletí do záhrady, voliéry, holubníka, či preletí v tesnej blízkosti človeka apod., ... na to sme si už zvykli.
Keď som však včera videl sedieť jastraba na streche domu v ktorého záhrade mám holubníky (holuby už mesiac nelietajú), tak som už skutočne nechápal čo sa to deje.
Podotýkam, že dom je vedľa hlavnej cesty a nejedná sa vysoký dom (iba s prízemným podlažím) a je situovaný +/- v strede obce.
Ornitológovia by mohli zvážiť zmenu názvu tohto druhu ... nie jastrab lesný/veľký/krahulec ale "jastrab domový".

Dravec na streche rodinného domu v obci Bojná, odfotené mobilom z cca 10 metrovej vzdialenosti
Jančok Ľudovít (28.12.2015, 12:03)
Dobrý deň prajem. Už vás nechybí, len spraviť hniezdnu búdku, alebo taký fotoaparát čo približuje na dosah ruky. Pozdravujem Ludvik.
Ľubomír Hovančík (28.12.2015, 15:50)
V mojej obci by sme mohli nazvať jastraba "jastrab vletovy" prečo? Lebo jeho odvaha siahla až na vlet do odd.mladých, pritom holuby nepúšťam od októbra.
Zubaj Ladislav (28.12.2015, 20:10)
Skutočný zážitok. ,,Vojde chovateľ do holubníka v jednom kúte jastrab žerie holuba a v druhom kúte druhý jastrab žerie druhého holuba. Zoberie lopatu oba zabije, za krídla ich vynáša von z garáže v tom ho zbadá sused ochranár a pýta sa : ,, Sused do čoho narazili?´´ chovateľ odpovedá : ,, Do lopaty ty k....t.´´ Ako sa volá taký jastrab? A toto sa stáva bežne u nás.
Ján Bučo (28.12.2015, 20:55)
U nas v Stranavach mi jastrabica pred ocami vzala rovno z ķupela mlada napriek tomu ze sme mali naplno radio, syn vrieskal v bazene a zena kopala v zahradke. Svina jedna! Za dva mesiace ich zozrala 18 ks z 5∅ odchovanych.
Jano
Ivan Oravec (03.01.2016, 14:49)
pred pár minútami
Tréner sleduje oddych tímu vo voliére..

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené