Stavba chovného holubníka

Dušan Konečný (23.04.2024, 11:21)
Ak by ste dnes stavali chovné oddelenie alebo chovný holubník od základov, čo všetko by ste tam zakomponovali? Aké by ste volili rozmery, aké materiály, koľko oddelení by podľa Vás taký holubník potreboval. Na aké detaily by ste mysleli?

Som len v štádiu plánovania a ocenil by som rady skúsených chovateľov. Cieľom je postaviť zariadenie pre cca 20 párov, kde sa dá začať s párením už skôr v zimných mesiacoch, umožní zmenu partnerov medzi pármi a najmä zabezpečí holubom komfortný život v zajatí.

Ak nepreferujete písať verejne na fórum, budem vďačný za tipy aj na email dusan.konecny@benzing.sk
Viliam Barčin Team (23.04.2024, 21:25)
Zaujimavy prispevok a namet na diskusii.

Za mna cisto len teoreticky ak by bol priestor:

5 oddeleni kazde so 4mi budnikmi - typ ako Hermes Breeding boxes. Pred oddeleniami chodba a nasledne vpredu velka nezakryta voliera.
Takto by si mal moznost preparit aj pocas chovnej sezony a zaroven moznost pustat jednotlive oddelenia do voliery alebo po spareni a pevnom usadeni aj vsetky spolu.
Co sa tyka parenia v zimnych mesiacoch vhodna elektroinstalacia s osvetlenim tak aby si mal moznost svetlom "predlzit" den pred parenim.
Vybavenie typu automaticke napajacky, krmitka, vyhrievanie pod napajacky respektive pod gritniky su uz len doplnky.
K tomu este technicka miestnost sluziaca ako sklad a priprava krmiva.
Material holubnika podla mna pri chovnych holuboch nehra az taku velku rolu, ale preferencia prirodnych materialov.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené